Japonia chce przekazać Avigan za darmo 20 krajom dotkniętym pandemią

Japonia planuje przekazanie za darmo leku przeciwgrypowego fawipirawir (Avigan) 20 krajom, które liczą na wykorzystanie go w leczeniu pacjentów z koronawirusem – poinformował we wtorek szef japońskiego MSZ Toshimitsu Motegi, cytowany przez agencję Kyodo.

Issei Kato
Issei Kato (Reuters)

Lek ma trafić między innymi do Bułgarii, Czech, Indonezji, Iranu, Birmy, Arabii Saudyjskiej i Turcji, a 30 innych krajów również wyraziło nim zainteresowanie – przekazał Motegi.

„Będziemy współpracować z zainteresowanymi krajami, by poszerzyć międzynarodowe badania kliniczne Aviganu” - oświadczył minister na konferencji prasowej. Zapowiedział również grant w wysokości miliona dolarów dla agencji ONZ na zakup i dystrybucję leku.

Badacze z Chin ocenili niedawno na podstawie prób klinicznych przeprowadzonych w miastach Wuhan i Shenzhen, że fawipirawir jest „bezpieczny i skuteczny” w leczeniu pacjentów chorych na Covid-19.

Japońska firma Fujifilm Toyama Chemical rozpoczęła testowanie fawipirawiru na ok. 100 pacjentach, a we Włoszech lek jest stosowany eksperymentalnie w najbardziej dotkniętych pandemią regionach.

Fawipirawir został dopuszczony w Japonii w 2014 roku do leczenia grypy, jednak ze względu na skutki uboczne może być stosowany tylko w sytuacjach, gdy pojawiają się nowe epidemie, a inne leki okazują się nieskuteczne.

Premier Japonii Shinzo Abe ogłosił we wtorek stan wyjątkowy w Tokio i sześciu innych regionach, by powstrzymać rozwój epidemii koronawirusa. Stan wyjątkowy będzie obowiązywał od środy przez miesiąc i umożliwi władzom lokalnym zaostrzenie środków prewencji.

anb/ ap/

Źródło: PAP
Tematy:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
1 1 tindala

Gdyby rzeczywiście był skuteczny, dawno upomnieli by się o niego Amerykanie, którzy ściągają na potęgę środki walki z wirusem z całego świata . Czyli fakenews

! Odpowiedz
2 17 fakpejsy

Maslo maslane:jest skuteczny i bezpieczny...,jednak ma powazne skutki uboczne...

! Odpowiedz
7 23 niedorzeczny

Skoro nawet leczy się to lekiem na grypę (nie wiedziałem że takie są), to czym wreszcie to się różni od grypy?

! Odpowiedz
16 16 zenonn

Różni się propagandą. Przygotowaniem NWO.
http://www.bibula.com/?p=112908
Na wirusy nie ma lekarstwa. Wszystkie stosowane trucizny są eksperymentalne.

! Odpowiedz
17 11 zenonn odpowiada zenonn

Spośród 3711 „królików doświadczalnych” zaraziło się zaledwie 712, co daje 19% populacji, 81% machnęło na „wirusa” ręką. 318 zarażonych nie miało żadnych objawów, kompletnie nic, a to nam mówi, że 45% zarażonej populacji w ogóle wirus nie rusza. 387 pasażerów miało lekkie objawy, charakterystyczne dla klasycznego przeziębienia i oni zostali wyleczeni dostarczając informacji, że 54% spośród zarażonych po zażyciu polopiryny i kilkudniowej, góra kilkunastodniowej kuracji, wraca do roboty. Jedynie 7 z 3711 osób zmarło, co wskazuje na śmiertelność nie większą niż 0,18% i choćby nie wiem jak wszyscy utytułowani i domorośli epidemiolodzy się zapierali, to ten wskaźnik jak w mordę strzelił jest wskaźnikiem śmiertelności zwykłej grypy. Tyle wiemy dzięki darom niebios, ale dziwnym sposobem prawie nikt z tej wiedzy nie chce korzystać. Dlaczego? Dlatego, że ta wiedza i drogocenne wskaźniki psują „zabawę” w globalną „pandemię” i jeszcze dodatkowo „zabawę” w „kwarantannę”.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
4 9 krokus12 odpowiada zenonn

widziałeś ostatnio o takim zasięgu epidemię grypy ?

! Odpowiedz
0 0 jas2 odpowiada krokus12

Corocznie zasięg grypy jest większy przynajmniej o 2 rzędy wielkości.

! Odpowiedz
31 72 jes

Oczywiście Polski nie m ana liście ponieważ specjaliści z Ministerstwa Zdrowia nawet nie wiedzą, że jest coś takiego. Wcześniej studiowali religioznawstwo i politologię.

! Odpowiedz
7 23 itsofunny

Darmowe próbki skąd ja to znam :)

! Odpowiedz
3 13 ekwador15

Jestem legendą, taki film z Willem Smithem był i tam tez był cudowny lek taki jak tu, że "został dopuszczony w Japonii w 2014 roku do leczenia grypy, jednak ze względu na skutki uboczne może być stosowany tylko w sytuacjach, gdy pojawiają się nowe epidemie, a inne leki okazują się nieskuteczne"

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 3,4% IV 2020
PKB rdr 1,9% I kw. 2020
Stopa bezrobocia 5,7% IV 2020
Przeciętne wynagrodzenie 5 285,01 zł IV 2020
Produkcja przemysłowa rdr -24,6% IV 2020

Znajdź profil