Japonia: 30 miliardów dolarów dla Afryki

Japonia w najbliższych latach ma przekazać Afryce 30 miliardów dolarów amerykańskich. Taką deklarację w stolicy Kenii złożył japoński premier Shinzo Abe. W Nairobi odbywa się szósta Tokijska Międzynarodowa Konferencja na Rzecz Rozwoju Afryki (TICAD).

Premier Japonii Shinzo Abe obiecał zainwestować 30 mld USD w Afryce
Premier Japonii Shinzo Abe obiecał zainwestować 30 mld USD w Afryce (fot. Toru Hanai / FORUM)

Szef japońskiego rządu zapowiedział, że 30 miliardów dolarów zostanie zainwestowanych na kontynencie afrykańskim w ciągu najbliższych 3 lat. Spośród ogólnej sumy, 10 miliardów zostanie przeznaczonych na inwestycje infrastrukturalne. Pieniądze zostaną wykorzystane na projekty we współpracy z Afrykańskim Bankiem Rozwoju.

Podczas ostatniego spotkania w tym formacie szefa japońskiego rządu z przywódcami krajów afrykańskich w 2013 roku Japonia zadeklarowała inwestycje na poziomie 32 miliardów dolarów. Według Abe, do tej pory w Afryce wydano ponad 60% tej kwoty.

Tymczasem same inwestycje bezpośrednie Japonii w całej Afryce w roku ubiegłym to zaledwie miliard 200 milionów dolarów. Agencja Reutera dla porównania podaje informację o jednej chińskiej inwestycji w bogatej w ropę Gwinei Równikowej, gdzie Pekin w kwietniu 2015 roku zainwestował 2 miliardy dolarów.

Informacyjna Agencja Radiowa (IAR) Tomasz Sajewicz / Pekin /em/moc

Źródło: IAR

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 1 ~lolopindolo

Współczesna kolonizacja czarnego lądu...Drukowane banknoty zamieniane na rzeczywiste aktywa....

! Odpowiedz
2 7 ~qu

widzicie jacy ci japończcy i chinczycy głupi ,polska to mądry kraj bo inwestuje w górników na same emerytury ukradli z ofe 05 mliarda a na premie z budrzetu podobne kwoty TO SĄ WIZJONERZY I NAJLEPSI Z NAJLEPSZYCH UCZELNI ŚWIATA BO MAEDIA KŁAMIĄ ŻE NASZE UCZELNIE PLASUJĄ SIĘ DOPIERO POZA 300 ,NIESTETY JA NIE MAM TAKIEJ WIARY I NIE WIERZĘ ANI NASZYM WYLĘGARNIOM GŁ... ANI W ZWROT Z INWESTYCJI GÓRNICZYCH,pewnie by mnie spalono na stosie za to,ale cały czas zastanawia mnie skąd tyle głupoty w pl skoro jej nie sieją i nie sadzą???

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
5 2 ~Karloos

fajnie .... z jednej strony całą afrykę i bliski wschód roz.... amerykany, ruskie nalotami :D a parę lat później będą sypać kasą z podatków na odbudowę ... brawo

! Odpowiedz
4 10 ~Juliusz_Cezar

Jak widzę tyle wielokropków to od razu wiem, że komentarz napisał idiota.

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 2,5% X 2019
PKB rdr 4,4% II kw. 2019
Stopa bezrobocia 5,2% VIII 2019
Przeciętne wynagrodzenie 5 084,56 zł IX 2019
Produkcja przemysłowa rdr 5,6% IX 2019

Znajdź profil