REKLAMA
Tour de spółki

Japonia: 30 miliardów dolarów dla Afryki

2016-08-27 13:07
publikacja
2016-08-27 13:07

Japonia w najbliższych latach ma przekazać Afryce 30 miliardów dolarów amerykańskich. Taką deklarację w stolicy Kenii złożył japoński premier Shinzo Abe. W Nairobi odbywa się szósta Tokijska Międzynarodowa Konferencja na Rzecz Rozwoju Afryki (TICAD).

Premier Japonii Shinzo Abe obiecał zainwestować 30 mld USD w Afryce / fot. Toru Hanai / FORUM

Szef japońskiego rządu zapowiedział, że 30 miliardów dolarów zostanie zainwestowanych na kontynencie afrykańskim w ciągu najbliższych 3 lat. Spośród ogólnej sumy, 10 miliardów zostanie przeznaczonych na inwestycje infrastrukturalne. Pieniądze zostaną wykorzystane na projekty we współpracy z Afrykańskim Bankiem Rozwoju.

Podczas ostatniego spotkania w tym formacie szefa japońskiego rządu z przywódcami krajów afrykańskich w 2013 roku Japonia zadeklarowała inwestycje na poziomie 32 miliardów dolarów. Według Abe, do tej pory w Afryce wydano ponad 60% tej kwoty.

Tymczasem same inwestycje bezpośrednie Japonii w całej Afryce w roku ubiegłym to zaledwie miliard 200 milionów dolarów. Agencja Reutera dla porównania podaje informację o jednej chińskiej inwestycji w bogatej w ropę Gwinei Równikowej, gdzie Pekin w kwietniu 2015 roku zainwestował 2 miliardy dolarów.

Informacyjna Agencja Radiowa (IAR) Tomasz Sajewicz / Pekin /em/moc

Źródło:IAR
Tematy
Prowadź konto za 0 złotych w banku Pekao S.A.

Prowadź konto za 0 złotych w banku Pekao S.A.

Advertisement

Komentarze (4)

dodaj komentarz
~lolopindolo
Współczesna kolonizacja czarnego lądu...Drukowane banknoty zamieniane na rzeczywiste aktywa....
~qu
widzicie jacy ci japończcy i chinczycy głupi ,polska to mądry kraj bo inwestuje w górników na same emerytury ukradli z ofe 05 mliarda a na premie z budrzetu podobne kwoty TO SĄ WIZJONERZY I NAJLEPSI Z NAJLEPSZYCH UCZELNI ŚWIATA BO MAEDIA KŁAMIĄ ŻE NASZE UCZELNIE PLASUJĄ SIĘ DOPIERO POZA 300 ,NIESTETY JA NIE MAM TAKIEJ widzicie jacy ci japończcy i chinczycy głupi ,polska to mądry kraj bo inwestuje w górników na same emerytury ukradli z ofe 05 mliarda a na premie z budrzetu podobne kwoty TO SĄ WIZJONERZY I NAJLEPSI Z NAJLEPSZYCH UCZELNI ŚWIATA BO MAEDIA KŁAMIĄ ŻE NASZE UCZELNIE PLASUJĄ SIĘ DOPIERO POZA 300 ,NIESTETY JA NIE MAM TAKIEJ WIARY I NIE WIERZĘ ANI NASZYM WYLĘGARNIOM GŁ... ANI W ZWROT Z INWESTYCJI GÓRNICZYCH,pewnie by mnie spalono na stosie za to,ale cały czas zastanawia mnie skąd tyle głupoty w pl skoro jej nie sieją i nie sadzą???
~Karloos
fajnie .... z jednej strony całą afrykę i bliski wschód roz.... amerykany, ruskie nalotami :D a parę lat później będą sypać kasą z podatków na odbudowę ... brawo
~Juliusz_Cezar
Jak widzę tyle wielokropków to od razu wiem, że komentarz napisał idiota.

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki