Janusz Zaleski - Głównym Konserwatorem Przyrody

20.4.Warszawa (PAP) - Wiceminister środowiska Janusz Zaleski został Głównym Konserwatorem Przyrody - poinformowało w poniedziałek Centrum Informacyjne Rządu.

Zaleskiego powołał na tę funkcję z dniem 15 kwietnia premier Donald Tusk. Od początku roku był wakat na tym stanowisku, ponieważ pełniący tę funkcję wiceminister środowiska Maciej Trzeciak podał się do dymisji.

Zaleski ma 57 lat, jest leśnikiem; skończył Szkołę Główną Gospodarstwa Wiejskiego i Szkołę Główną Planowania i Statystyki (obecnie Szkoła Główna Handlowa).

Pracował w Instytucie Ekonomiki Leśnej SGGW, później w Lasach Państwowych (LP) jako zastępca nadleśniczego i nadleśniczy. Od 2001 r. do 2006 r. był zastępca dyrektora generalnego LP, a w latach 2006-07 dyrektorem Centrum Koordynacji Projektów Środowiskowych w LP.

Podczas Szczytu Ziemi w Poznaniu w grudniu 2008 r. kierował polską delegacją. W resorcie nadzoruje wykonywanie ustaw dotyczących leśnictwa, nadzoruje Państwowe Gospodarstwo Leśne "Lasy Państwowe", instytuty naukowe, koordynuje zadania dotyczące edukacji ekologicznej.

Jest żonaty, ma troje dzieci.(PAP)

ago/ pad/

Źródło: PAP

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - Twój komentarz może być pierwszy.

Nowy komentarz

Anuluj
Polecane
Najnowsze
Popularne

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 2,2% IV 2019
PKB rdr 4,7% I kw. 2019
Stopa bezrobocia 5,9% III 2019
Przeciętne wynagrodzenie 5 057,82 zł V 2019
Produkcja przemysłowa rdr 7,7% V 2019

Znajdź profil