REKLAMA

Janusz Filipiak trafił do szpitala. Jest w stanie krytycznym

2023-09-30 17:00, akt.2023-09-30 17:48
publikacja
2023-09-30 17:00
aktualizacja
2023-09-30 17:48

Słynący z ciętego języka właściciel firmy informatycznej Comarch oraz krakowskiej Cracovii, Janusz FIlipiak w stanie krytycznym trafił do szpitala. Milioner miał doznać zatrzymania akcji serca - informuje RMF.

Janusz Filipiak trafił do szpitala. Jest w stanie krytycznym
Janusz Filipiak trafił do szpitala. Jest w stanie krytycznym
/ Puls Biznesu

Janusz Filipiak został przewieziony do Szpitala Uniwersyteckiego przy ul. Jakubowskiego w Krakowie. Według informacji rozgłośni RMF szef Cracovii i Comarchu "miał doznać zatrzymania akcji serca i był reanimowany przez służby medyczne".

Zarówno Comarch, jak i Cracovia nie potwierdziła informacji o stanie zdrowia właściciela. Informacji nie udzielił także Szpital Uniwersytecki.

Kim jest Janusz Filipiak?

Zanim doszedł do milionów zakasał rękawy do pracy. W 1976 z wyróżnieniem ukończył studia magisterskie na AGH, otrzymując przy tym Medal Stanisława Staszica dla najlepszego absolwenta tej uczelni. W 1991 otrzymał tytuł profesora nauk technicznych. Jako nauczyciel akademicki był związany z AGH. W latach 80. pracował m.in. w paryskich centralnych laboratoriach badawczych France Télécom i na University of Adelaide. W latach 90. kierował na AGH Katedrą Telekomunikacji.

Janusz Filipiak założył w 1993 roku firmę informatyczną Comarch, w której w 1998 objął stanowisko prezesa zarządu. Wraz z żoną – Elżbietą (przewodniczącą rady nadzorczej) pozostał decydującym akcjonariuszem spółki. Oboje kontrolują 65 proc. głosów, choć mają tylko 37 proc. akcji. To dzięki uprzywilejowaniu należących do nich akcji.

W 2000 roku Filipiak został po raz pierwszy umieszczony na liście 100 najbogatszych Polaków prowadzonej przez tygodnik "Wprost".

Jako działacz sportowy w 2004 został prezesem zarządu sportowej spółki akcyjnej MKS Cracovia, tworzonej przez ten klub sportowy i miasto Kraków.

JM

Źródło:
Tematy
Szybki kredyt dla firm online. Wniosek złożysz bez wizyty w placówce

Szybki kredyt dla firm online. Wniosek złożysz bez wizyty w placówce

Komentarze (26)

dodaj komentarz
infinityhost
"France Télécom" - ostatnio orange oznaczył moją stronę jako zbierającą informacje osobiste, mimo że tam się nic nie wpisuje. Amatornia od początku pewnie do końca będzie. A na bankierze wpisują działalność w tej firmie jako powód do dumy.

Profesorek nigdy nie był zawodowcem najwyraźniej.
and00
za co usuneluscie posta, przecież jeszcze żyje, a źle nie wolno tylko o nieboszczykach
ajwajszalom
Dużo zdrowia! Ale jakby co: - Bucholc nie żyje! pan wie?... Miał fabryki, miał miliony, był całym hrabią i nie żyje! A ja nie mam nic i jeszcze na jutro mam protestowane weksle, ale ja żyję! Pan Bóg jest dobry, Pan Bóg jest bardzo dobry!
unified_observer
A ty nie i jesteś teraz nieśmiertelny?
p543
Ciekawe jak Comarch będzie działał bez Janusza? Przecież to absurdalnie centralnie sterowana gdzie każda decyzja przez przechodzi "profesora".
momotaro
Ciekawe czy nie jadł za dużo mięsa.

Powiązane: Najbogatsi ludzie

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki