REKLAMA

Janukowycz otrzymał ochronę na polecenie Putina

2019-02-08 13:19
publikacja
2019-02-08 13:19

Były prezydent Ukrainy Wiktor Janukowycz, który znajduje się w Rosji, otrzymał tam państwową ochronę na polecenie rosyjskiego przywódcy Władimira Putina - poinformował w piątek rzecznik Kremla Dmitrij Pieskow.

fot. Valery Matytsin / / FORUM

Przedstawiciel Kremla wyjaśnił, że ochrona ta przysługuje Janukowyczowi od momentu jego wjazdu do Rosji, gdy miał status prezydenta Ukrainy. Jednocześnie Janukowycz "nie ma żadnego specjalnego, prawnego statusu" w Rosji - dodał Pieskow. Nie wyjaśnił, jaka konkretnie struktura zajmuje się ochroną Janukowycza.

W ostatnich dniach były prezydent Ukrainy wystąpił w Moskwie na konferencji prasowej w państwowej agencji informacyjnej RIA Nowosti. Jego wypowiedzi obszernie relacjonowała telewizja publiczna. Janukowycz powiedział m.in., że według posiadanych przez niego informacji grupa złożona z 12 osób, powołana przez obecne władze Ukrainy, przygotowuje zamach na prorosyjskiego ukraińskiego polityka Wiktora Medwedczuka. Janukowycz wspomniał też o zamachu, którego celem miałby być on sam.

Były prezydent Ukrainy został odsunięty od władzy na początku 2014 roku i zbiegł do Rosji. Pod koniec stycznia br. sąd na Ukrainie uznał go za winnego zdrady stanu i skazał zaocznie na 13 lat pozbawienia wolności. (PAP)

awl/ ap/

Źródło:PAP
Tematy
Szukasz pracownika? Opublikuj pierwsze ogłoszenie o pracę już od 59,32 zł na Pracuj.pl!

Szukasz pracownika? Opublikuj pierwsze ogłoszenie o pracę już od 59,32 zł na Pracuj.pl!

Advertisement

Komentarze (1)

dodaj komentarz
mb-1
Oby tylko przezyl. Politycznie Putinowi nie jest juz potrzebny.

Powiązane: Konflikt na linii Ukraina-Rosja

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki