REKLAMA

Janet Yellen ostrzega przed wpływem wariantu delta na światową gospodarkę

2021-07-11 10:16
publikacja
2021-07-11 10:16
Janet Yellen ostrzega przed wpływem wariantu delta na światową gospodarkę
Janet Yellen ostrzega przed wpływem wariantu delta na światową gospodarkę
fot. Gary Cameron / / Reuters

Stany Zjednoczone są "bardzo zaniepokojone" wariantem delta koronawirusa i innymi wariantami, które mogą zagrozić globalnemu ożywieniu gospodarczemu - powiedziała w niedzielę w Wenecji amerykańska minister skarbu Janet Yellen.

"Jesteśmy bardzo zaniepokojeni wariantem delta i innymi wariantami, które mogą się pojawić i zagrozić ożywieniu gospodarczemu. Jesteśmy elementem globalnej gospodarki, a to, co dzieje się w dowolnej części świata, wpływa na wszystkie inne kraje" – powiedziała w Wenecji na konferencji podczas spotkania ministrów finansów państw grupy G20.

"Warianty stanowią zagrożenie dla całego świata" – podkreśliła, wzywając "do współpracy w celu przyspieszenia procesu szczepień i dążenia do celu, jakim jest zaszczepienie w przyszłym roku 70 proc. światowej populacji". "Jeśli chodzi o szczepionki, musimy robić więcej i być bardziej skuteczni" – zaznaczyła.

W sobotę podczas rozmów w Wenecji w komunikacie ministrów zawarto ostrzeżenie przed "ryzykiem spadków" w światowej gospodarce z powodu "rozprzestrzeniania się nowych wariantów koronawirusa i różnych wskaźników szczepień".

Uczestnicy obrad zgodzili się też co do konieczności powołania grupy zadaniowej Banku Światowego, Światowej Organizacji Zdrowia, Międzynarodowego Funduszu Walutowego i Światowej Organizacji Handlu, która byłaby odpowiedzialna za kwestie szczepień i leczenia w krajach rozwijających się oraz działania, by "lepiej być przygotowanym" na następne pandemie.

Ponadto zapewniono o nadaniu priorytetu przyspieszeniu dostaw szczepionek do krajów uboższych oraz udzielenia im pomocy w kwestii diagnoz i terapii. (PAP)

zm/

arch.

Źródło:PAP
Tematy
Szukasz kierowcy? Opublikuj ogłoszenie za 89,28 zł

Szukasz kierowcy? Opublikuj ogłoszenie za 89,28 zł

Advertisement

Komentarze (12)

dodaj komentarz
ptokbentoniczny
Ja państwa ostrzegam przed wpływem takich ludzi jak ta pani na wasze życie.
prs
Nastepny..specjalista-wirusolog..

Cos kombinuja, jakiegos czarnego labedzia..
scuti1986
Narody są grabione na skalę dotąd niespotykaną przez dodruk i celowe wywoływanie inflacji, bo o to tu chodzi... przedtem jednak ciemnota mogła być w jakiś sposób usprawiedliwiona, że daje się okradać banksterom, ale teraz w dobie Internetu ciemnota powinna wyjść na ulicę i wywlec tych pasożytów z ich rządowych fotelików Narody są grabione na skalę dotąd niespotykaną przez dodruk i celowe wywoływanie inflacji, bo o to tu chodzi... przedtem jednak ciemnota mogła być w jakiś sposób usprawiedliwiona, że daje się okradać banksterom, ale teraz w dobie Internetu ciemnota powinna wyjść na ulicę i wywlec tych pasożytów z ich rządowych fotelików i bankierskich boksów... czy to się dzieje? NIE! CIEMNOTA LUBI BYĆ GRABIONA
obiektywny_komentator
Rewolucje wywołuje głód i skrajna bieda. Żeby lud nie wyszedł po zamknięciu gospodarek na ulicę dali ludowi kasę. Żadna filozofia. Inaczej straciliby władzę. Następnym razem powielą ten schemat. Ze złotem wkrótce stanie się to co z bitcoinem -w sensie wystrzału w górę.
innowierca odpowiada obiektywny_komentator
I zarysowala sie interesujaca wizja-pokusa swiata dla wladcow, gdzie prywatny biznes i firmy niekoniecznie sa potrzebne. Wystarczy zgoda 2 stron zeby otrzymywac pieniadz "drukowany" za darmo. Koniec z tworzeniem i utrzymywaniem sztucznych miejsc pracy. Zadnej inflacji byc nie musi. Oczywiscie potrzebne jest spelnienie I zarysowala sie interesujaca wizja-pokusa swiata dla wladcow, gdzie prywatny biznes i firmy niekoniecznie sa potrzebne. Wystarczy zgoda 2 stron zeby otrzymywac pieniadz "drukowany" za darmo. Koniec z tworzeniem i utrzymywaniem sztucznych miejsc pracy. Zadnej inflacji byc nie musi. Oczywiscie potrzebne jest spelnienie kilku warunkow jak likwidacja gotowki i zgoda tych ktorzy dzis pracuja ze beda otrzymywac wynagrodzenie bez swiadczenia pracy. Przy dzisiejszym rozwoju technologii potrzeba moze 20% czy 30% wszystkich pracujacych globalnie ktorzy beda mieli zatrudnienie przy produkcji zywnosci i dobr potrzebnych. Ochotnicy i tacy ktorzy nie lubia nie miec zajecia. Z czasem ta liczba potrzebnych do pracy wraz z rozwojem technologii zacznie sie zmiejszac. Dzis wchodza na rynek firmy z pierwszymi produktami miesnymi wychodowanymi w laboratoriach a za 20 lat to bedzie standard.Masy moga sobie wolny czas spedzac jak lubia, chocby w swiatach gier wirtualnych ktore rozwijaja sie w szalonym tempie. Jest duzo plusow jak chocby likwidacja biedy masowej i nierownosci. Technologia taki swiat umozliwia. Bedzie "interesujaco" a problem jest raczej z akceptacja mentalna takiego swiata bo mozliwosci sa.
innowierca odpowiada innowierca
Dodam jeszcze ze bedzie sie mozna uwolnic od stresu gromadzenia oszczednosci czy chomikowania zlota w dziurze w ziemi ::)) Nie bedziecie musieli sie bac :) Interesujace natomiast jest jaka forme to przybierze i czy masy ludzkie to nie beda takie ZOMBIE ktore sobie wegetuja. Za 20 lat jak to sie potoczylo bedzie juz wiadomo, bo kierunek Dodam jeszcze ze bedzie sie mozna uwolnic od stresu gromadzenia oszczednosci czy chomikowania zlota w dziurze w ziemi ::)) Nie bedziecie musieli sie bac :) Interesujace natomiast jest jaka forme to przybierze i czy masy ludzkie to nie beda takie ZOMBIE ktore sobie wegetuja. Za 20 lat jak to sie potoczylo bedzie juz wiadomo, bo kierunek bedzie juz obrany.
majmun
Już kręcą następną aferę.... 70 procent chcą zaszczepić- żart jakich mało... Muszą się spieszyć, bo jak po szczepionkach zacznie wychodzić to o czym nie mają pojęcia to dopiero będą jaja....
bankster-kreator
Tak poza tym dzięki Jellen, zawsze za dużo chlapniesz odkąd pamiętam. Dzięki, że zapowiedziałaś co będzie: czyli, że będzie czwarta fala i kolejna i że będziecie chcieli dalej na siłę wyszczepiac ludzi i że gospodarka będzie "cierpieć" co znaczy, że będziecie dalej drukować i inflacyjnie okradać społeczeństwo.Tak poza tym dzięki Jellen, zawsze za dużo chlapniesz odkąd pamiętam. Dzięki, że zapowiedziałaś co będzie: czyli, że będzie czwarta fala i kolejna i że będziecie chcieli dalej na siłę wyszczepiac ludzi i że gospodarka będzie "cierpieć" co znaczy, że będziecie dalej drukować i inflacyjnie okradać społeczeństwo. Dziękuję, Jellen jeszcze raz. Teraz już wiem, że tylko twarde aktywa mają rację bytu, papier do pieca
kenn
Ta kobieta powiedziała mnóstwo słów i frazesów "musimy", "zagrożenie", "cel 70%" itd. ale tam nie ma ANI SŁOWA odpowiedzi dlaczego niby jest takim zagrożeniem, skoro - jak banery z Musiałem wszędzie trąbią - "jesteśmy na półmetku"? No to szczepionka zadziałała, czy też kogoś Ta kobieta powiedziała mnóstwo słów i frazesów "musimy", "zagrożenie", "cel 70%" itd. ale tam nie ma ANI SŁOWA odpowiedzi dlaczego niby jest takim zagrożeniem, skoro - jak banery z Musiałem wszędzie trąbią - "jesteśmy na półmetku"? No to szczepionka zadziałała, czy też kogoś trzeba pozwać do odpowiedzialności za kilkanaście m-cy kłamstw, kradzieży, propagandy, niszczenia gospodarki oraz bezprawnego ograniczania swobód obywatelskich?

W tej nowo-mowie wokół lambda, delta i innych (w których już się gubię) nie ma żadnej konkretnej odpowiedzi na najbardziej podstawowe pytania, poza propagandowym forsowaniem planu, który rządy (poza takimi buntownikami jak Łukaszenko) realizują bez mrugnięcia okiem...
innowierca
Nie przesadzaj Janet i zawsze patrz na jasna strone zycia. Cyfryzycja spoleczenstw przyspieszyla o 10 lat dzieki pandemii. Pandemia kasie, kapitalowi i korporacja sluzy jak 3K-kasa-kapital-korporacja. Oprocz Delta jest jeszcze Lambda w razie czego a juz pojawiaja sie glosy ze szczepionko-odpornna Lambda jest. Tak ze Yellen nie peniaj,Nie przesadzaj Janet i zawsze patrz na jasna strone zycia. Cyfryzycja spoleczenstw przyspieszyla o 10 lat dzieki pandemii. Pandemia kasie, kapitalowi i korporacja sluzy jak 3K-kasa-kapital-korporacja. Oprocz Delta jest jeszcze Lambda w razie czego a juz pojawiaja sie glosy ze szczepionko-odpornna Lambda jest. Tak ze Yellen nie peniaj, jeszcze ze 2 lata pandemii a swiat sie przystosuje i bedziemy zyc jak w Cyberpunk 2033 z tym ze juz w 2023 roku. Taka Covido-gratka nie trafia sie co dzien zeby wprowadzanie zmian na poziomie globalnym o 10 lat przyspieszyc juz obecnie.
Covid zaczal sie od wiesci ze banknoty "przenosza zaraze" to jak po Lambdzie pojawi sie cos jeszcze to kto wie??

Powiązane: Koronawirus a gospodarka

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki