REKLAMA

Jane Fonda aresztowana po raz czwarty w ciągu miesiąca

2019-11-02 10:17
publikacja
2019-11-02 10:17

Słynna aktorka Jane Fonda została w piątek po raz czwarty w ciągu miesiąca aresztowana w Waszyngtonie za udział w demonstracji przeciwko bierności polityków w obliczu niebezpieczeństw związanych ze zmianami klimatu. Tym razem grozi jej kilka dni więzienia.

fot. Siphiwe Sibeko / / Reuters

"Mogę spędzić noc w więzieniu, to nie jest problem. To właściwie drobiazg" - mówiła aktorka po tym, jak policja założyła na jej nadgarstki białe plastikowe kajdanki. Fonda przypomniała, że to już nie pierwsze jej aresztowanie.

Za zakłócanie porządku publicznego grozi jej kilka dni więzienia, biorąc pod uwagę fakt, że wcześniej także była kilkukrotnie aresztowana. Aktorka podkreśliła jednak, że jest na tyle zdeterminowana, aby z powrotem wrócić w szeregi demonstrantów i ma zamiar to robić do połowy stycznia. Potem ma w planach kręcenie zdjęć do serialu telewizyjnego.

Fonda, która bywała zatrzymywana w latach 70. za udział w manifestacjach przeciw wojnie w Wietnamie, od kilku tygodni bierze udział w protestach klimatycznych. Mówi, że zmobilizowały ją do tego młodziutka aktywistka Greta Thunberg i znana pisarka Naomi Klein, które koncentrują się teraz na działalności na rzecz klimatu. (PAP)

zm/

Tematy
Zrealizuj plany dzięki Pożyczce Internetowej. RRSO: 9,04%

Zrealizuj plany dzięki Pożyczce Internetowej. RRSO: 9,04%

Komentarze (12)

dodaj komentarz
sel
Bez CO2 na Ziemi nie będzie życia a gdy było go 10 razy więcej to i żywej masy organicznej było 20 razy tyle co dzisiaj. Ta ściema miała osłabić i opodatkować trzeci świat tyle że uderza w ten pierwszy bo trzeci go wyprzedził.
karbinadel
Gdyby była naprawdę zdeterminowana, to nie przejmowałaby się takimi drobiazgami jak kręcenie nowego serialu :)
liczygrosz
Jaka ona dzielna, naraża swoje życie żeby uratować świat.
pkc
No świetny autorytet, Greta tunberg, wniosek pustak pasuje do pustaka, i budujemy nowy ekolewacki swiat
liczygrosz
Ooooo coś czuję, że ktoś dostanie opier... od Grety.
grzegorzkubik
Tam też celebryci są głupi jak buty. Kojarzę niezły film z tą panią "Barbarella - Królowa galaktyki". film dobry ale kobieta jak widać do bani.
wolekk
Spoko-loko. Tak, jak inni celebryci: za darmo tego nie robila. Zal mi tylko zwyklych ludzi, frajerow, ktorzy poswiecaja czas i wlasne srodki na uczestniczenie w "walce" dla prywatnego lobby pod flaga "ekologi". Zieloni, wspierani przez wierchuszke zbrodniarzy przeciwko ludzkosci z US (glownie tego, ktory ma zakaz Spoko-loko. Tak, jak inni celebryci: za darmo tego nie robila. Zal mi tylko zwyklych ludzi, frajerow, ktorzy poswiecaja czas i wlasne srodki na uczestniczenie w "walce" dla prywatnego lobby pod flaga "ekologi". Zieloni, wspierani przez wierchuszke zbrodniarzy przeciwko ludzkosci z US (glownie tego, ktory ma zakaz wjazdu do wielu krajow) sa obecnie najgrozniejsza grupa przestepcza swiata.
grab
Dopóki ten burak Trump będzie prezydentem, dopóty żadne demonstracje klimatyczne nie odniosą skutku. Bo to jest decyzja polityczna.
liczygrosz
Doprawdy ? Zapomniałeś jeszcze o Rosji, państwach azjatyckich i Afryce, która jest następna na mapie fabryk świata. Trump, nie Trump nie tam nic do powiedzenia.
prs
Do puchy z nia..
Najpierw wymyslili problem pt ocieplenie by strzyc na gruba kase, nastepnie bedzie "wynalezione" cudowne rozwiazanie za nie mniejsza kase..

Powiązane: Zdrowie

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki