Jan Kulczyk dla Bankier.pl: To nie z oszczędności ludzie się bogacą

- Dla nas, Polaków, jest szczególnie ważne to, że nie tylko zdobywamy Rysy, ale też zdobywamy świat i szczególnie dumni jesteśmy z tych Polaków, którzy pokazują, że my nie gęsi, też swój język mamy - mówi w wywiadzie z Bankier.pl Jan Kulczyk, gość konferencji PB SPIN.


- My też mamy coś do powiedzenia, bo mamy wybitnych Polaków - np. biorącego też udział w konferencji prezydenta Wałęsę, który jest naszą dumą narodową. To on obalił komunizm, dzięki niemu jesteśmy dzisiaj tu, gdzie jesteśmy - chociaż nie wszyscy chcą to zaakceptować.

- Moja obecność tu wynika z chęci pokazania młodym Polakom, że można, że świat jest bez granic, że wystarczy w sobie odnaleźć energię, zdolności, motywację. Pokazać, że Polska jest tam, gdzie są Polacy.

- To nie o to chodzi, żeby oszczędzać, bo nie z oszczędności ludzie się bogacą. Ludzie bogacą się dzięki dążeniu do przodu, zdobywaniu świata, łamaniu standardów, nieposiadaniu kompleksów - mógłbym o tym mówić bardzo długo, ale ważne jest to, żeby każdy miał swoją własną receptę na życie. Ja boję się mistrzów, którzy wszystko wiedzą, wszystko posiedli, a teoria to bardzo daleka droga do praktyki - mówi Jan Kulczyk.

Źródło:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 6 ~Mike

Bzdury opowiada. Aby podbijać świat, zakładać biznes, zdobywać doświadczenie itp. Potrzeba pieniędzy a te najpierw trzeba zarobić i zaoszczędzić - nawet jak znajdziesz inwestora to nie możesz być całkowicie "goły".

! Odpowiedz
0 5 ~Gucwin

Najbardziej Mi się spodobało jak powiedział, że boi sie mistrzów świata którzy już posiedli wszelką więdzę, a teoria bardzo daleko od praktyki.
Pozdrawiam

! Odpowiedz
7 13 ~donek

Oczywiście ze nie z oszczednosci - tylko kradziezy czy wyzysku :)

! Odpowiedz
0 0 ~Anna

Tylko ktoś bardzo zakompleksiony może napisać coś takiego. I waśnie dlatego nic w życiu nie osiągnie.

! Odpowiedz
0 0 ~Anna

Tylko ktoś bardzo zakompleksiony może napisać coś takiego. I waśnie dlatego nic w życiu nie osiągnie.

! Odpowiedz
3 7 ~frankowicze

A ciekawe z czego? Czy z tego zabija się w polsce biznes doprowadzając ludzi do bankructwa, a karmiąc banki??
Nikt przy zdrowych zmysłach nie zarzyna dojnych krów tylko puszcza im chopina aby dawały więcej mleka.. może mniejszy zysk w krótszym czasie, ale inwestycja w przyszłosć... a u nas?
Nasyłanie US, zakrawające o prześladowanie już nie mówiąc o prawach człowieka.. O tym w końcu zrobi się głośno i ktoś za to beknie...Już nie pisząc o gigantycznej emigracji ludzi z zamiarem osiedlenia na stale. Kto tu będzie chciał wracać? Chyba tylko jako wizyta wakacyjna w skansenie?? Zaczną potem bankrutować firmy doradcze, księgowe, a w końcu i banki...przyjdzie kryska na matyska

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
5 7 ~RealLife

Masz w życiu tyle ile robisz: nie robisz nic - nie masz nic, robisz byle co - masz byle co, robisz byle jak - masz byle jakie życie. Kulczyk nigdy nie tracił czasu na napieprzanie na ludzi odnoszących sukces, więc teraz ma za to nagrodę.

! Odpowiedz
2 2 ~sam

Może zaczynał jak nie było kredytów we frankach :) bo gdyby zaczynał dzisiaj to pewnie już by ogłaszał bankructwo :) ale powodzenia :)

! Odpowiedz
3 13 arturixx

Bolek dal kulczykowi fory w dorobieniu się na transformacji ustrojowej teraz go chwali

! Odpowiedz
5 4 ~Mc

no i co z tego..?
masz kompleksy?

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne