REKLAMA
WAŻNE

Jaki: Usunięcie Ziobry to koniec koalicji

2017-12-03 13:52
publikacja
2017-12-03 13:52

Nie wierzę, że ktoś chciałby niszczyć koalicję, która dobrze działa - oświadczył w niedzielę w wiceszef MS Patryk Jaki pytany, czy związku z zapowiedzianą rekonstrukcji rządu minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro jest pewien swojej posady.

/ fot. Grazyna Myslinska / FORUM

Patryk Jaki pytany w TVN24, czy związku z zapowiedzią rekonstrukcji rządu, Zbigniew Ziobro jest pewien posady, odpowiedział: "Myślę, że jest pewien, ja nie wierzę, że ktoś by chciał niszczyć koalicję, która dobrze działa. Mamy dobrą drużynę, lojalną wobec szefa, dlatego nie sądzę, żeby ktoś chciał rozbijać koalicję, dlatego stosunkowo czujemy się spokojnie".

Dopytywany, czy dymisja ministra Ziobro oznaczałaby koniec obozu Zjednoczonej Prawicy (PiS, Solidarna Polska, Porozumienie) Jaki powiedział: "Naszej części na pewno". "Jesteśmy pracowitą i bardzo ważną częścią obozu Zjednoczonej Prawicy. Naprawdę udało nam się przeprowadzić bardzo wiele udanych dobrych zmian" - podkreślił.

Zbigniew Ziobro jest szefem Solidarnej Polski, a Patryk Jaki również należy do tego ugrupowania.

Według posła PSL Eugeniusza Kłopotka szefem rządu powinien zostać lider PiS Jarosław Kaczyński. "Przynajmniej byłaby czysta i jasna sytuacja" - zaznaczył. "Patrząc jednak na dosyć duże zaufanie do pani premier, jeśli nie Kaczyński to szefem rządu powinna pozostać Beata Szydło" - wskazał polityk PSL.

Sławomir Neumann (PO) ocenił, że "prawdziwa rekonstrukcja będzie wtedy, kiedy Jarosław Kaczyński zostanie premierem. Wszystko inne jest picem. Z punktu widzenia PiS pani premier jest lojalna wobec prezesa Jarosława Kaczyńskiego, robi wszystko, co przykazane. Albo będzie Jarosław Kaczyński sam będzie premierem, albo będzie to lekka zmiana - dodał polityk.

Jego zdaniem z rządu już dawno powinien odejść szef MON Antoni Macierewicz. "To jest człowiek, który nie tylko zdewastował system dowodzenia polska armią, ale przysłużył się temu, że zamiast uzbrojenia kupuje się samoloty dla VIP-ów, kupuje się fabrykę autobusów a nie ma żadnego nowego uzbrojenia" - podkreślił Neumann.

Poseł Kukiz'15 Tomasz Rzymkowski uważa, że prezes Jarosław Kaczyński zostanie premierem. "Uważam, że zmiana ta będzie gruntowna i wielu ministrów straci swoje stanowiska - podkreślił Rzymkowski.

Zdaniem wicemarszałek Sejmu Barbary Dolniak (Nowoczesna) rekonstrukcja rządu musi przeciąć napięcia na linii prezydent - szef MON. Końca tej negatywnej relacji nie widać, ona doszła już do takiego momentu, że nie przecięcie tego będzie tylko zwiększać napięcia między MON, Kancelarią Prezydenta a samym prezydentem - dodała.

Obawiam się, że zmiana kilku ministrów niczego nie zmieni w bieżącej polityce ona będzie dalej taka sama - podkreśliła Dolniak.

Według niej zapowiedziana dwa miesiące temu rekonstrukcja rządu ma swój cel. "Chodziło o zajęcie opinii publicznej przez dłuższy czas tematem, kto ustąpi, kogo nie będzie, by trochę przykryć bardzo ważne tematy, które mamy od jakiegoś czasu - wskazała posłanka Nowoczesnej.

autor: Krzysztof Markowski

krm/ par/

Źródło:PAP
Tematy
Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Komentarze (10)

dodaj komentarz
czerwony_wiewior
Przyczepiło się g... do okrętu, i mówi "płyniemy!"
karbinadel
Koalicji? Bez PiS i Jarosława wasza śmieszna partyjka uzyskałaby tyle, co trockiści z Razem. Nic pan nie znaczy, o czym zapewne się pan wkrótce przekona - a tych paru posłów to sobie kupią u Kukiza albo w PSL
jrkp
Dresiasz spod bloku z Opola mysli ze jest niezastapiony u JaroZbawa...

a wystarczy ze sie dogada z przystawká 'republikanie' czy jakas inna na ciepłe rzadowe korytka z naszych podatków i Jaki bedzie kombinował jak tu kasiore wyjac jak posmakował fuchy posła z nieopodatkowanymi dietkami i kasiorke ministerialna
Dresiasz spod bloku z Opola mysli ze jest niezastapiony u JaroZbawa...

a wystarczy ze sie dogada z przystawká 'republikanie' czy jakas inna na ciepłe rzadowe korytka z naszych podatków i Jaki bedzie kombinował jak tu kasiore wyjac jak posmakował fuchy posła z nieopodatkowanymi dietkami i kasiorke ministerialna z wozoną dupką przez Pieczarki [bo borowiki to juz od dawna nie są]
zbyszek_od_dobrej_zmiany
Cham w garniturze to dalej cham.
jrkp odpowiada zbyszek_od_dobrej_zmiany
wincyj TVPiS... WINCYJ ... I DOJNEJ ZMIANY !!!
hairy_portier
Macierewicz jest cierniem w oku sowieciarzy. Po zainstalowaniu Homara, Wisły i zwiększenia liczby Krabów atak na Polskę będzie oznaczał zaoranie obwodu Królewieckiego do poziomu fundamentów każdej znaczącej się instalacji militarnej. Owszem da się do nas wejść ale nie da się już wyjść o własnych siłach.
czerwony_wiewior
Sowiecki agent, który rozpirzył polską armię, cierniem w oku? Żart roku
jrkp
ale po co ostrzeliwac cos co jest puste bo juz bedzie po polskiej stronie ? no chyba ze Polska 'Armia' Antoniego Specjalnej Troski to taka potega ze wykona 'uderzenie wyprzedzające' pułkami ordynariatu polowego wyposażonymi w pastorały Natatanka ciskające na wroga ekskomuniki a mane beda mieli dostarczaną z ale po co ostrzeliwac cos co jest puste bo juz bedzie po polskiej stronie ? no chyba ze Polska 'Armia' Antoniego Specjalnej Troski to taka potega ze wykona 'uderzenie wyprzedzające' pułkami ordynariatu polowego wyposażonymi w pastorały Natatanka ciskające na wroga ekskomuniki a mane beda mieli dostarczaną z Torunia na falach eteru...
karbinadel
W zasadzie trudno sobie wyobrazić kogoś gorszego na tym stanowisku niż Macierewicz. Więc może faktycznie nastąpi wreszcie jakaś dobra zmiana?
zbyszek_od_dobrej_zmiany
Zobaczymy kolego kto z nas pierwszy wypadnie z gry.

Powiązane: Polityka

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki