Jaki: Przełomowy budżet dla Służby Więziennej

Przełomowy budżet dla Służby Więziennej zapowiedział wiceminister sprawiedliwości Patryk Jaki podczas środowej uroczystości w Centralnym Zarządzie Służby Więziennej, zorganizowanej z okazji Narodowego Święta Niepodległości.

Jaki: Przełomowy budżet dla Służby Więziennej
Jaki: Przełomowy budżet dla Służby Więziennej (fot. Tomasz Adamowicz / FORUM)

Podczas uroczystości 24 funkcjonariuszy Służby Więziennej zostało awansowanych na wyższe stopnie służbowe, a 27 - uhonorowanych odznakami "Za zasługi w pracy penitencjarnej".

"SW bardzo mocno się zmienia i chciałbym by usłyszała to cała Polska" - mówił Jaki w swym wystąpieniu. Dodał, że praca w SW często jest niesłusznie niedoceniana. "To wy gwarantujecie, że przestępcy, osoby, które zbłądziły, zostaną odizolowane od praworządnej tkanki społecznej" - powiedział. "A jednocześnie jesteście częścią systemu, który pomaga osobom, które chciałyby wrócić do normalnego życia społecznego" - oświadczył.

"Jesteśmy w przededniu uchwalenia budżetu, który będzie przełomowy" - zapowiedział Jaki, nawiązując do rządowego projektu Programu modernizacji SW w latach w latach 2017-20.

Dyrektor generalny SW gen. Jacek Kitliński oświadczył w swym wystąpieniu, że w związku z "ustawą modernizacyjną", w roku 2017 i kolejnych latach powinna nastąpić zdecydowana poprawa warunków pełnienia służby przez funkcjonariuszy i pracowników SW.

W ramach programu planuje się zakupy nowego sprzętu i pojazdów; remonty i przebudowy więzień; modernizację systemów informatycznych i łączności oraz podwyżki dla funkcjonariuszy i pracowników. Na realizację programu ma być w sumie wydane ponad 2 miliardy zł.

Jego celem jest przede wszystkim "poprawa bezpieczeństwa zakładów karnych i aresztów śledczych przez ich doposażenie w odpowiedni sprzęt oraz poprawa warunków pełnienia służby przez funkcjonariuszy Służby Więziennej i pracowników cywilnych więziennictwa" - napisano w uzasadnieniu projektu. Według projektu, pozwoli to na "zwiększenie poziomu bezpieczeństwa wewnętrznego państwa i ochrony obywateli". Dodano, że SW jako jedyna formacja mundurowa w kraju od czasów zmiany ustroju politycznego w 1989 r. nie została objęta programem modernizacyjnym.

Na koniec 2015 r. było 27,5 tys. funkcjonariuszy SW i 1862 pracowników cywilnych. W zakładach karnych i aresztach śledczych przebywa ok 70 tys. osób.(PAP)

sta/ wkt/

Źródło: PAP

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
1 2 ~plutarch

Kupowania sobie służb mundurowych ciąg dalszy. Za czyj hajs? Za nasz hajs.

! Odpowiedz
2 1 ~niepelnosprawny_org

resocjalizacja nic nie pomaga, właściwie w wiezieniach z małych "rzezimieszkow" wrosną duzi...

! Odpowiedz
0 1 ~plutarch

mało wiesz, mało rozumiesz, ale kopiejka zasila

! Odpowiedz
0 1 ~Adam_N

Był taki dowcip, kończył się słowami: "a ty myślisz, że jak nas po następnych wyborach zdejmą, to gdzie nas poślą?"

! Odpowiedz
3 2 ~normalny

Uwielbiam wpisy PIS-owskich hejterów i ich zaklinanie rzeczywistości.Zawsze na kazdy temat mają w zasadzie ten sam tekst ,myślę że ustalony i zatwierdzony prze 1 sekretarza PZPR tow.Jarosława I jeszcze raz powtórzę,to wszystko byłoby śmieszne gdyby poważnie nie dotyczyło egzystencji 38 mln ludzi Tak,piszę 38 mln bo ci bogaci zawsze sobie dadzą radę a za to dyletanctwo gospodarcze zapłacą wszyscy inni którzy jeszcze nie zdają sobie sprawy ,że Tytanic obrał kurs na gospodarczą górę lodową a za sterami historyk Morawiecki

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
3 4 ~StanRS

Niedługo "krul europy" wróci z Brukseli, to reżym PiSowski uruchomi program Cela +. Dlatego strażnicy muszą być dobrze wynagradzani i odstresowani, żeby nikt nie uciekł jak będą podopieczni siedzieć z PlatformyOsustów i PracySwoimLudziom.

! Odpowiedz
1 3 ~normalny

Czy tak w ogóle to budżet jakiegokolwiek ministerstwa na przyszły rok nie jest przełomowy/! Normalnie można by się uśmiać z propagandy sekty smoleńskiej gdyby nie to ,że ten budżet trzeszczy i jak łupnie to kogoś w przyszłym roku zaboli

! Odpowiedz
4 4 ~art

ZK czekają na przekręciarzy z PO :-)

! Odpowiedz
1 3 ~error

A ja myślę, że tak się starają bo robią to dla siebie. Żeby im się wygodnie siedziało. Już teraz im się należy a jeszcze pewnie zapracują na więcej.

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 2,6% IX 2019
PKB rdr 4,4% II kw. 2019
Stopa bezrobocia 5,2% VIII 2019
Przeciętne wynagrodzenie 5 084,56 zł IX 2019
Produkcja przemysłowa rdr 5,6% IX 2019

Znajdź profil