REKLAMA

Jaki: Przełomowy budżet dla Służby Więziennej

2016-11-10 15:03
publikacja
2016-11-10 15:03

Przełomowy budżet dla Służby Więziennej zapowiedział wiceminister sprawiedliwości Patryk Jaki podczas środowej uroczystości w Centralnym Zarządzie Służby Więziennej, zorganizowanej z okazji Narodowego Święta Niepodległości.

fot. Tomasz Adamowicz / / FORUM

Podczas uroczystości 24 funkcjonariuszy Służby Więziennej zostało awansowanych na wyższe stopnie służbowe, a 27 - uhonorowanych odznakami "Za zasługi w pracy penitencjarnej".

"SW bardzo mocno się zmienia i chciałbym by usłyszała to cała Polska" - mówił Jaki w swym wystąpieniu. Dodał, że praca w SW często jest niesłusznie niedoceniana. "To wy gwarantujecie, że przestępcy, osoby, które zbłądziły, zostaną odizolowane od praworządnej tkanki społecznej" - powiedział. "A jednocześnie jesteście częścią systemu, który pomaga osobom, które chciałyby wrócić do normalnego życia społecznego" - oświadczył.

"Jesteśmy w przededniu uchwalenia budżetu, który będzie przełomowy" - zapowiedział Jaki, nawiązując do rządowego projektu Programu modernizacji SW w latach w latach 2017-20.

Dyrektor generalny SW gen. Jacek Kitliński oświadczył w swym wystąpieniu, że w związku z "ustawą modernizacyjną", w roku 2017 i kolejnych latach powinna nastąpić zdecydowana poprawa warunków pełnienia służby przez funkcjonariuszy i pracowników SW.

W ramach programu planuje się zakupy nowego sprzętu i pojazdów; remonty i przebudowy więzień; modernizację systemów informatycznych i łączności oraz podwyżki dla funkcjonariuszy i pracowników. Na realizację programu ma być w sumie wydane ponad 2 miliardy zł.

Jego celem jest przede wszystkim "poprawa bezpieczeństwa zakładów karnych i aresztów śledczych przez ich doposażenie w odpowiedni sprzęt oraz poprawa warunków pełnienia służby przez funkcjonariuszy Służby Więziennej i pracowników cywilnych więziennictwa" - napisano w uzasadnieniu projektu. Według projektu, pozwoli to na "zwiększenie poziomu bezpieczeństwa wewnętrznego państwa i ochrony obywateli". Dodano, że SW jako jedyna formacja mundurowa w kraju od czasów zmiany ustroju politycznego w 1989 r. nie została objęta programem modernizacyjnym.

Na koniec 2015 r. było 27,5 tys. funkcjonariuszy SW i 1862 pracowników cywilnych. W zakładach karnych i aresztach śledczych przebywa ok 70 tys. osób.(PAP)

sta/ wkt/

Źródło:PAP
Tematy
Sprawdź jak zyskać 350 zł z Kontem Jakie Chcę

Sprawdź jak zyskać 350 zł z Kontem Jakie Chcę

Advertisement

Komentarze (9)

dodaj komentarz
~plutarch
Kupowania sobie służb mundurowych ciąg dalszy. Za czyj hajs? Za nasz hajs.
~niepelnosprawny_org
resocjalizacja nic nie pomaga, właściwie w wiezieniach z małych "rzezimieszkow" wrosną duzi...
~plutarch
mało wiesz, mało rozumiesz, ale kopiejka zasila
~Adam_N
Był taki dowcip, kończył się słowami: "a ty myślisz, że jak nas po następnych wyborach zdejmą, to gdzie nas poślą?"
~normalny
Uwielbiam wpisy PIS-owskich hejterów i ich zaklinanie rzeczywistości.Zawsze na kazdy temat mają w zasadzie ten sam tekst ,myślę że ustalony i zatwierdzony prze 1 sekretarza PZPR tow.Jarosława I jeszcze raz powtórzę,to wszystko byłoby śmieszne gdyby poważnie nie dotyczyło egzystencji 38 mln ludzi Tak,piszę 38 mln bo Uwielbiam wpisy PIS-owskich hejterów i ich zaklinanie rzeczywistości.Zawsze na kazdy temat mają w zasadzie ten sam tekst ,myślę że ustalony i zatwierdzony prze 1 sekretarza PZPR tow.Jarosława I jeszcze raz powtórzę,to wszystko byłoby śmieszne gdyby poważnie nie dotyczyło egzystencji 38 mln ludzi Tak,piszę 38 mln bo ci bogaci zawsze sobie dadzą radę a za to dyletanctwo gospodarcze zapłacą wszyscy inni którzy jeszcze nie zdają sobie sprawy ,że Tytanic obrał kurs na gospodarczą górę lodową a za sterami historyk Morawiecki
~StanRS
Niedługo "krul europy" wróci z Brukseli, to reżym PiSowski uruchomi program Cela +. Dlatego strażnicy muszą być dobrze wynagradzani i odstresowani, żeby nikt nie uciekł jak będą podopieczni siedzieć z PlatformyOsustów i PracySwoimLudziom.
~normalny
Czy tak w ogóle to budżet jakiegokolwiek ministerstwa na przyszły rok nie jest przełomowy/! Normalnie można by się uśmiać z propagandy sekty smoleńskiej gdyby nie to ,że ten budżet trzeszczy i jak łupnie to kogoś w przyszłym roku zaboli
~art
ZK czekają na przekręciarzy z PO :-)
~error
A ja myślę, że tak się starają bo robią to dla siebie. Żeby im się wygodnie siedziało. Już teraz im się należy a jeszcze pewnie zapracują na więcej.

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki