Jak się bronić przed zatorami płatniczymi?

Małe i średnie firmy coraz częściej nie mogą odzyskać swoich należności od kontrahentów. Jak mówi IAR Mateusz Foks - właściciel małej agencji graficznej, zatory płatnicze są dla niego utrapieniem. Jak się bronić przed zatorami płatniczymi?
Źródło: SXC

Problemy z płatnościami pogłębiają się. Potwierdzają to badania. Wielu przedsiębiorców twierdzi, że taka sytuacja wynika nie tylko z problemów finansowych ich kontrahentów. Często jest to działanie celowe - podkreśla Mariusz Hildebrand-prezes zarządu BIG InfoMonitor. Dodaje, że przedsiębiorcy mają pomysł na funkcjonowanie biznesu ale zapominają o sprawdzeniu kontrahenta. Jest wiele możliwości - można sprawdzać w internecie, w wywiadowniach gospodarczych, w systemie wymiany informacji czy poprzez detektywów. Zawsze lepiej jest robić prewencję niż działania windykacyjne, które odciągają przedsiębiorców od prowadzenia biznesu i poważnie zwiększają koszty - dodaje Mariusz Hildebrand.

Tymczasem z badań wynika, że na znaczące pogorszenie spływu należności narzeka 95 procent przedsiębiorców kierujących małymi i średnimi firmami.

Informacyjna Agencja Radiowa(IAR) Elżbieta Łukowska/zr

Źródło: IAR

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 0 markust71

Reklamowe bzdety. I po co siać takie perdnięcia ?

!
Polecane
Najnowsze
Popularne