Jabłoński: Strategia klęski Platformy Obywatelskiej

2015-07-31 01:03
publikacja
2015-07-31 01:03
fot. Michal Dyjuk / EastNews

Platforma Obywatelska na własne życzenie przegrywa i już się nie odrodzi - uważa specjalista od wizerunku politycznego doktor Wojciech Jabłoński. Jedyną obowiązującą obecnie strategią w PO jest "strategia klęski" - twierdzi Jabłoński.

(fot. Michal Dyjuk / EastNews)

Według Jabłońskiego, wokół Ewy Kopacz nie widać żadnego sztabu. "Mówi się o Michale Kamińskim. Widzimy, że ten polityk nie ma obecnie żadnego pomysłu. Strategia podróżowania luksusowymi środkami komunikacji pokazuje, że on sam jako mózg tej kampanii jest kompletnie oderwany od rzeczywistości. Z takimi ludźmi wygrać się nie da. Poza tym Ewa Kopacz, mówiąc delikatnie, też nie jest osobowością medialną" - czytamy w piątkowym wydaniu "Naszego Dziennika". 

Informacyjna Agencja Radiowa (IAR)/"Nasz Dziennik"/kry/dyd

Źródło:IAR
Tematy
Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Komentarze (48)

dodaj komentarz
~spoko
niewiarygodne!!! a jednak!!! są jeszcze w platformie co myślą trzeźwo:

http://www.fakt.pl/polityka/szefowa-lubuskiej-po-bozenna-bukiewicz-przegramy-wybory,artykuly,562948.html
~zbyszek1
Platforma za tą idiotycznie prowadzoną kampanię, powinna dostać polityczną Nagrodę Darwina
~spoko
UTOPIA !!!
" KOMUNIZM " tez chciał do NIEBA, ale tylko dla KLASY rządzącej !!!

Lud woła CHLEBA i IGRZYSK (igrzyska będą w październiku) - KTO da CHLEB - Zabrać kapitalistom, dać biednym i młodzieży, nie tworząc wartości dodanej. LUD to kupi, a "my" dalej z naszymi kolegami z OPOZYCJI pójdziemy
UTOPIA !!!
" KOMUNIZM " tez chciał do NIEBA, ale tylko dla KLASY rządzącej !!!

Lud woła CHLEBA i IGRZYSK (igrzyska będą w październiku) - KTO da CHLEB - Zabrać kapitalistom, dać biednym i młodzieży, nie tworząc wartości dodanej. LUD to kupi, a "my" dalej z naszymi kolegami z OPOZYCJI pójdziemy na ośmiorniczki !!! PROLETARIUSZE tego kraju łączcie się !!!

DOBROSTAN SPOŁECZEŃSTWA związany jest z takim zachowaniem RZĄDU, WŁADZY ustawodawczej i polityków, aby nie przeszkadzali, dbali o warunki dla rozwoju RYNKU KAPITAŁOWEGO w tym NIERUCHOMOŚCI(także TANICH mieszkań czynszowych), PRACY dla MŁODYCH, a nie niszczenie wszystkiego łącznie z OFE ("grabież i dobicie leżącego łącznie z obecnym spadkiem wycen aktywów społeczeństwa) !!!
PODATEK BANKOWY(idiotyzm), BRAK 3-go progu podatkowego(idiotyzm, chyba, że POLITYK widzi się jako BOGATY człowiek), czy po wyborach będzie " KOMUNIZM ", " NARODWYSOCJALIZM " ???, bo POPULIZM już jest!!!
(usunięty)
(wiadomość usunięta przez moderatora)
~spoko
jak POwiedział klasyk, platforma istnieje już tylko teoretycznie
~spoko
nie pisz pod cudzym " nikiem "

żenada
~spoko
Czy ten SZPAGAT jest wykonalny ??? – PIS i KUKIZ mówią TAK !!!
Retoryka NBP jednoznaczna wobec propozycji PODATKU BANKOWEGO ???!!!

Podatek Bankowy.

Sprzedany LUDOWI jako UDOMOWIENIE banków.
Od tego jest: KNF, ZBP, i Urząd Ochrony Konsumentów. Represyjne (podatkiem bankowym) sprzedanie tego tematu, może
Czy ten SZPAGAT jest wykonalny ??? – PIS i KUKIZ mówią TAK !!!
Retoryka NBP jednoznaczna wobec propozycji PODATKU BANKOWEGO ???!!!

Podatek Bankowy.

Sprzedany LUDOWI jako UDOMOWIENIE banków.
Od tego jest: KNF, ZBP, i Urząd Ochrony Konsumentów. Represyjne (podatkiem bankowym) sprzedanie tego tematu, może spowodować:
- działania skutkujące ograniczaniem działalności kredytowej,
- wymuszony „ techniczny ” wzrost kosztów kapitału, ze względu na „ techniczną ” zmianę środowiska w jakim funkcjonują banki,
- pogorszyć sprawność działania mechanizmu, powodujący „ przejściowy ” okres adaptacyjny, do momentu zrównoważenia ryzyk, także ryzyk w całym SYSTEMIE BANKOWYM

Propozycja PIS
Przychody:
ok. 6 mld PLN = 0,39% * 1.600 mld PLN/rocznie
Koszty:
- w pierwszym roku (2015):
1. ok.150 mld PLN - straty na wartościach aktywów w OFE + PZU + inwestorzy indywidualni + koszty spadku wzrostu PKB w stosunku do tego jaki można by było osiągną bez tego REPRESYJNEGO Podatku( związane z zachowaniem konsumentów, banków i kosztu kapitału). Ostatnie lipcowe wypowiedzi NBP mogą zdefiniować te koszty na ok 100 mld PLN i czasowe przesunięcie kosztów corocznych.
10-12 mld PLN/rocznie – urocznowiony spadek wzrostu PKB2015
2. w drugim (od 2016 r.) i kolejnych latach, Corocznie:
10-12 mld PLN/rocznie*multiplikatywnie( współczynnik różnic wzrostu( PKB(bez podatku)-PKB(z podatkiem))

Podsumowanie:
To co PIS proponuje to jest zamęt na rynku kapitałowym, zubożenie społeczeństwa, trwałe świadome obniżanie długoterminowego PKB, w stosunku do PKB bez obciążeń podatkowych. Węgry obniżają wysokość tego podatku wprowadzonego w 2010 r. z 0,53% do 0,31% w roku 2016 r. i będą go ZMNIEJSZAĆ dalej w latach 2017-2019 r.. ( dlaczego ?!, skoro jest taki POŻYTECZNY ! ).
Nie dla IDIOTÓW !!! Podatek jest liczony od 1.600 mld PLN*0,39%=6 mld PLN, aktywa własne banków to tylko ok. 200 mld PLN, reszta to NASZE pieniądze !!! ( 1.200 mld/PLN depozyty obywateli i przedsiębiorców)
Nie ma co się SPINAĆ !!!
Ludzi rozumiejących to zagadnienie jest góra 10.000-20.000 osób.
SPOŁECZEŃSTWO liczy 38 mln osób, oczywiście WYBORCÓW jest znacznie mniej.
Chodzi tylko i wyłącznie o GŁOSY!!!, a POLITYK powinien być ODPOWIEDZIALNY, SZCZERY i ponosić tego konsekwencje PRAWNE za SKUTKI swoich WYPOWIEDZI,!

Propozycja PIS, w skrócie i obrazowo:
„ Karta członkowska wejścia do „ BIEDRONKI ” jednorazowo 75 PLN i mleko 5 PLN/litr ”
– lub bez tego podatku, tak jak obecnie mleko 2,5 PLN/litr i wejście NIEODPŁATNE ”

Propozycja KUKIZ

PODATEK BANKOWY nawet: 3,9% rocznie wartości naszych aktywów
ok. 60 mld PLN = 3,9% * 1.600 mld PLN/rocznie

źródło:http://stooq.pl/n/?f=977619&search=przecinek
sprostowań późniejszych brak

Podsumowanie propozycji:
ODLOT !!!
Kiedyś było takie Hasło „pij mleko będziesz większy”
Dzisiaj „pij PLATONA, a zostaniesz PITAGORASEM lub ARYSTOTELESEM”,
Polak potrafi, jest lepszy do GREKA
Tylko nie zapomnijcie zmienić USTAW, co by można było napić się w spokoju na ławeczce !!!
CO doprowadziło do takich populistycznych propozycji. Zbliżające się WYBORY Niezadowolenie społeczne(liczba potencjalnych WYBORCÓW !!!),
Kto jest ODPOWIEDZIALNY: INSTYTUCJE państwowe (pośrednio banki i czynnik ludzki) !!! Jakie ?:
Gdzie był KNF w latach 2005-2009 oraz Urząd Ochrony Konsumentów!!!.
Politycy CHEŁPILI się wtedy wzrostami gospodarczymi wywołanymi takimi produktami jak:

1. Kredyty hipoteczne w CHF
2. Ubezpieczenia na Życie ze składkami regularnymi

Przecież Państwo zbierało podatki: od branży budowlanej, finansowej, ubezpieczeniowej i rynku kapitałowego !!!. Chyba tylko po to by żyło „wam” się lepiej !!!. Teraz chcecie PODATKIEM BANKOWYM pozyskać głosy „nieświadomych wyborców”. Dlaczego nikt z was nie zaproponuje rozwiązania lub złagodzenia tego problemu przy wykorzystaniu 15-25 mld USD z naszych, społeczeństwa pieniędzy zgromadzonych w NBP( łącznie 105 mld USD). Rozłożonych np. w pięcioletnim wehikule transferowym. Jeśli jako dobrzy gospodarze DBACIE o dobro społeczeństwa, to dlaczego nie chcecie wykorzystać do tego tych środków . Oczywiście obsłużyć proporcjonalnie kredyty hipoteczne denominowane w CHF, USD, EURO i PLN
Na początku 2006 r. Związek Banków Polskich - głównie pod naciskiem dużych banków - zwrócił się do Generalnego Inspektora Nadzoru Bankowego z prośbą o wprowadzenie zakazu udzielania kredytów walutowych. - Zadłużać trzeba się w tej walucie, w której się zarabia - mówili zgodnie ówczesny prezes Banku Pekao Jan Krzysztof Bielecki i szefujący ING Bankowi Śląskiemu Brunon Bartkiewicz. - Nie chcę patrzeć, jak moi klienci bankrutują, bo zmienił się kurs waluty - grzmiał Bielecki.
Inicjatywę wielkich banków oprotestowały jednak mniejsze, które zarabiały głównie na kredytach walutowych (miały one wyższą marżę). Ostrzegały, że taki zakaz zamknąłby drogę do kredytu hipotecznego nawet co czwartemu chętnemu. W spór zaangażowali się rządzący w tym czasie Polską politycy PiS. - Nie rozumiem polityki utrudniania dostępu do kredytów i nie zgadzam się z nią - mówił premier Kazimierz Marcinkiewicz.

oto jak Duda i PIS pomogli frankowiczom i jak pomogą na jesieni
Komunikat KP PiS dotyczący zalecenia Komisji Nadzoru Bankowego z 2006r.
http://www.pis.org.pl/article.php?id=4415
http://www.bankier.pl/wiadomosc/NBP-polski-system-finansowy-jest-stabilny-3386225.html
Im chodzi tylko o NASZE głosy !!! Teraz coś handlują. Nie jestem przeciwnikiem PIS, ale jak to rozwiązanie wprowadzi to się sam POGRĄŻY( a nie wprowadzi, bo to pod publiczkę) i tyle w temacie
~spoko
Proszę PIS i KUKIZA o przedstawienie symulacji wpływu PODATKU BANKOWEGO na PKB Polski w roku 2015 i kolejnych latach, łącznie symulacjami wariantów oraz analizą wrażliwości z uwzględnieniem oczekiwanych zachowań parametrów sektora bankowego i rozkładem ich zmian .
Prawo gwarantuje mi PRAWO, do uczestnictwa w WYBORACH.
Proszę PIS i KUKIZA o przedstawienie symulacji wpływu PODATKU BANKOWEGO na PKB Polski w roku 2015 i kolejnych latach, łącznie symulacjami wariantów oraz analizą wrażliwości z uwzględnieniem oczekiwanych zachowań parametrów sektora bankowego i rozkładem ich zmian .
Prawo gwarantuje mi PRAWO, do uczestnictwa w WYBORACH. Nigdzie nie jest napisane, że mam oddać GŁOS nie będąc świadomym tego co czynię, czyli daje mi prawo do pełnej ŚWIADOMOŚCI. Jest to zagwarantowane KONSTYTUCJĄ RP. Te INFORMACJE nie mają prawa być POUFNE !!!!!
była propozycja PODATKU BANKOWEGO, to i była RZETELNA kalkulacja !!!

- tak, czy nie !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
~Miś
PO ma tylko jedną strategią: straszyć PISem. Nic więcej nie potrafią.

Powiązane: Polityka

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki