REKLAMA

JSW zakończyła rozmowy ws. potencjalnej współpracy z Prairie Mining

2020-05-12 15:06
publikacja
2020-05-12 15:06

Jastrzębska Spółka Węglowa zakończyła rozmowy w sprawie potencjalnej współpracy z Prairie Mining dotyczącej projektów węglowych - podała JSW w komunikacie.

fot. Adam Torchała / / Bankier.pl

"Głównym czynnikiem mającym wpływ na podjęcie decyzji o zakończeniu rozmów pomiędzy JSW a PDZ i powodem braku dalszego zainteresowania po stronie JSW potencjalną współpracą jest ograniczenie działalności inwestycyjnej przez spółkę związane z pandemią na skutek rozprzestrzeniania się koronawirusa SARS-CoV-2 oraz w związku z negatywną zmianą warunków rynkowych" - podała JSW.

"Jako jeden z głównych czynników mających negatywny wpływ na działalność spółek z sektora wydobywczego, w tym i JSW, należy przede wszystkim wskazać istotny spadek cen surowców, w tym węgla koksującego będącego podstawą produkcji JSW" - dodała spółka.

Jak podano, JSW zamierza skoncentrować swoją działalność produkcyjną na maksymalnym wykorzystaniu posiadanej bazy zasobowej z uwzględnieniem aktualnych potrzeb odbiorców spółki.

W marcu 2018 roku JSW oraz Prairie Mining zawarły umowę w sprawie potencjalnego nawiązania współpracy, dotyczącej projektów węglowych Prairie w Polsce. Spółka miała udostępnić JSW informacje o projekcie wydobycia węgla koksowego w koncesji Debieńsko-1 i projekcie Jan Karski.

Umowa o zachowaniu poufności wygasła we wrześniu 2019 roku.

pel/ osz/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Załóż eKonto w promocji i zyskaj 150 zł od Bankier.pl + do 300 zł od mBanku + do 300 zł w programie poleceń

Załóż eKonto w promocji i zyskaj 150 zł od Bankier.pl + do 300 zł od mBanku + do 300 zł w programie poleceń

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki