Itaka poleci z Radomia

Itaka od sezonu letniego 2021 będzie oferowała połączenia z lotniska w Radomiu. Wczoraj biuro podróży i PPL podpisali list intencyjny.

(Port Lotniczy "RADOM")

Na mocy podpisanego listu intencyjnego obie strony będą chciały stworzyć jak najdogodniejsze warunki do rozwoju oferty czarterowej Itaki oraz dojść do tego, by Lotnisko Radom-Sadków było strategicznym portem dla biura podróży.

Do końca 2019 roku mają zostać ustalone warunki współpracy między Itaką a PPL - właścicielem lotniska, na którym niedługo mają rozpocząć się prace związane z budową m.in. płyty postojowej dla samolotów, terminala pasażerskiego czy przedłużenia startu.

Zgodnie z szacunkami lotnisko w Radomiu do 2020 roku ma obsługiwać rocznie ponad 3 mln pasażerów.

DU

Źródło:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 0 (usunięty)

(wiadomość usunięta przez moderatora)

! Odpowiedz
7 0 andrzejwaskez

Jednak gorszy sort.
Znowu będą płakać, że się znowu udało.

! Odpowiedz
8 12 londonern

No ale Itaka to chyba prywatna firma wiec sama decyduje co dla niej korzystne, Modlin wciaz doplaca do interesu, tak swietnie podpisal umowe z Ryanair. Okecie jest przeladowane. I wole zeby powstawaly lokalne lotniska, co posrednio doprowadzi do rozwoju sieci kolejowej, niz jeden wielki grzmot w szczerym polu, ktory pochlonie gigantyczna ilosc pieniedzy, a na koniec okaze sie niepotrzebny.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
6 16 misafi

Błyskotliwe posunięcie Itaki. I w sumie zgodne z linią PiS tak obrazowo opisaną przez ministra Suskiego. Mieszkańcy Warszawy pewnie już nie mogą się doczekać wylotów z Radomia na południe aby śmiać się w twarz tym frajerom, którzy będą lecieć dłużej z Okęcia czy Modlina.

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne