Ipopema rekomenduje "sprzedaj" CD Projekt oraz "kupuj" PlayWay, 11 bit studios i TSG

2019-12-10 10:58
publikacja
2019-12-10 10:58

Analitycy Ipopema Securities, w raporcie z 2 grudnia, utrzymali zalecenie "sprzedaj" dla akcji CD Projektu oraz rozpoczęli wydawanie rekomendacji dla PlayWaya, 11 bit studios i Ten Square Games od wskazania "kupuj".

/ CD Project

Cena docelowa akcji CD Projektu została podwyższona do 212 zł ze 172 zł wcześniej. We wtorek o godz. 10.45 kurs wynosi 261,3 zł.

"Postrzegamy inwestycję w CD Projekt jako bardziej ryzykowną w porównaniu do porównywalnych spółek spoza Polski, których wyniki oparte są o wiele franczyz growych, co sprawia, że są bardziej powtarzalne i bardziej przewidywalne" - napisano w rekomendacji.

"Nie zaprzeczamy wysokiej potencjalnej sprzedaży 'Cyberpunk 2077' (oczekujemy sprzedaży 28 mln kopii w dwanaście miesięcy), zwracamy jednak uwagę, iż dotychczas podobny sukces udało się odnieść jedynie GTA V, które było kolejną częścią bardzo rozpoznawalnej serii oraz zawiera niezwykle popularny tryb rozgrywki online (obydwa czynniki postrzegamy jako przewagi wobec C2077)" - dodano.

Analitycy Ipopemy wycenili akcje PlayWaya na 240 zł. We wtorek o godz. 10.45 kurs wynosi 208,5 zł.

"Jako kluczową przewagę spółki PlayWay postrzegamy zdywersyfikowane portfolio gier, zawierające wiele dobrze sprzedających się produkcji ('Car Mechanic Simulator 18', 'House Flipper', 'Cooking Simulator'), których sprzedaż jest powtarzalna z edycji na edycję" - napisano.

"Zwracamy uwagę na rozwój podejścia spółki do testów jakościowych gier. Oczekujemy, iż obecna skala produkcji gier oraz portowania dotychczasowych bestsellerowych gier studia pozwoli spółce na wygenerowanie 152 mln zł przychodów (wzrost o 19 proc. rdr) oraz 73 mln zł zysku netto (wzrost o 20 proc. rdr) w 2020 roku" - dodano.

W przypadku 11 bit studios wartość godziwa akcji została oszacowana w raporcie na 400 zł (we wtorek o godz. 10.45 kurs wynosi 382 zł). W ocenie autorów raportu, wraz z sukcesem "Frostpunka", 11 bit studios udowodniło, iż nie jest spółką jednej gry.

"Oczekujemy, iż kolejny tytuł dewelopera – 'Projekt 8', którego premiery spodziewamy się w II kw. 2022 roku, osiągnie sprzedaż 5,5 mln kopii w pięć lat, generując 123 mln zł przychodów w samym 2022 roku" - napisano.

"Na naszych prognozach 11 bit jest notowany na średnio cyklicznym trzyletnim P/E na poziomie 15,9 (na lata 2020-22), jednakże zwracamy uwagę, iż wraz ze skróceniem odstępów między kolejnymi premierami studia w dłuższym terminie (po roku 2022), mnożnik średnio cykliczny będzie ulegał dalszej poprawie w kolejnych latach" - dodano.

Ipopema szacuje wartość godziwą akcji Ten Square Games na 220 zł - we wtorek o godz. 10.47 kurs akcji spółki sięga 177,2 zł. W ocenie autorów raportu, wraz z silną oraz związaną z grą "Fishing Clash" bazą użytkowników można oczekiwać kontynuacji wzrostu przychodów w 2020 roku, a ryzyko znaczącego pogorszenia się wyników gry w krótkim terminie jest niskie.

"Prognozujemy, że Ten Square w 2020 roku osiągnie 332 mln zł przychodów (wzrost o 45 proc. rdr) oraz 98 mln zł zysku netto (wzrost o 40 proc. rdr), głownie dzięki dalszemu rozwojowi gry 'Fishing Clash', wspartemu ekspansją gry w Chinach oraz nowymi grami studia" - napisano w raporcie.

Autorami rekomendacji są Michał Wojciechowski i Marcin Nowak.

Pierwsza publikacja raportu miała miejsce 2 grudnia, o godzinie 08.20.

Depesza jest skrótem rekomendacji. W załączniku zamieszczamy plik PDF z zastrzeżeniami prawnymi.(PAP Biznes)

kuc/ gor/

Źródło:PAP Biznes

Do pobrania

34819261_Polish Video Game developers - Ultimate gaming report - IPOPEMA - zastrzeżenia prawne (2).pdfpdf
Tematy
Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Komentarze (3)

dodaj komentarz
sporx13
Aż specjalnie się zarejestrowałem, aby skomentować. Co za debilne tłumaczenie w przypadku CD Projekt Red. Ta spółka to nie tylko sprzedaż Cyberpunka na który i tak hype jest ogromny. To także doskonale prosperująca platforma GOG, sprzedaż Wiedźmina 3 (także wejście na switcha), która znowu nabrała tempa, a będzie Aż specjalnie się zarejestrowałem, aby skomentować. Co za debilne tłumaczenie w przypadku CD Projekt Red. Ta spółka to nie tylko sprzedaż Cyberpunka na który i tak hype jest ogromny. To także doskonale prosperująca platforma GOG, sprzedaż Wiedźmina 3 (także wejście na switcha), która znowu nabrała tempa, a będzie tylko lepsza na początku roku wraz z ruszeniem serialu na Netflixie, gra Gwint, a także sklep z gadżetami i wiele innych projektów w produkcji + już w chwili obecnej zapowiedziany został tryb multi dla cyberpunka. Tak więc "sprzedaj" powinni zmienić na "trzymaj"... Bo z tak płytkim zapoznaniem się z daną spółką daleko nie zajdziecie.


"Postrzegamy inwestycję w CD Projekt jako bardziej ryzykowną w porównaniu do porównywalnych spółek spoza Polski, których wyniki oparte są o wiele franczyz growych, co sprawia, że są bardziej powtarzalne i bardziej przewidywalne" - napisano w rekomendacji."
aleks__
Wątpię w taki ogromny sukces cyberpunka. Balonik jest pompowany ogromny a jak pęknie to fajnie się będzie zarabiało na krótkich. Trzeba było kupować po 20 zł a nie po 260. Balon pęknie i będzie płacz.
eresan
Rekomendacja ślepego na temat kolorów...

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki