Invest Nosalowy Dwór chce wejść na GPW przez odwrotne przejęcie spółki Advadis

2015-04-27 11:45
publikacja
2015-04-27 11:45

Invest Nosalowy Dwór chce wejść na GPW przez odwrotne przejęcie znajdującej się w upadłości układowej spółki Advadis - podano w komunikacie Nosalowego Dworu.

"Invest Nosalowy Dwór to spółka kontrolowana przez rodzinę państwa Gaczorków, którzy są właścicielami hoteli Nosalowy Dwór, Marilor oraz Salamander w Zakopanem" - napisano.

"Przychody grupy Nosalowy Dwór w 2014 roku wyniosły 100 mln zł" - dodano.

W marcu Invest Nosalowy Dwór i notowany na GPW na Advadis podpisały list intencyjny ws. emisji akcji dla hotelowej firmy, która po jej objęciu stałaby się kluczowym inwestorem w Advadis.

"Zgodnie z zawartym listem intencyjnym będziemy podejmować odpowiednie kroki, aby w przyszłości posiadać co najmniej 51 proc. głosów na walnym zgromadzeniu Advadis. Jednak wykonanie założeń listu intencyjnego uzależniamy od spełnienia kilku warunków, w tym w szczególności od przyjęcia układu z wierzycielami Advadis oraz pozytywnego wyniku badania due diligence" - powiedział cytowany w komunikacie Jacek Reksa, dyrektor finansowy spółki Invest Nosalowy Dwór.

"Po objęciu akcji nowej emisji chcemy zmienić nazwę i profil Advadis na działalność związaną z biznesem hotelowym, czyli budową luksusowych hoteli, ich obsługą oraz inwestycjami typu condo" - dodał.

Termin zgromadzenia wierzycieli Advadis został wyznaczony na 30 kwietnia. (PAP)

mj/ ana/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Rozwiń firmę z terminalem płatniczym

Rozwiń firmę z terminalem płatniczym

Advertisement

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki