REKLAMA
ZAPISZ SIĘ

Intersport Polska ustalił z firmą EpicentrK warunki potencjalnej inwestycji w spółkę

2023-02-27 18:26, akt.2023-02-27 19:02
publikacja
2023-02-27 18:26
aktualizacja
2023-02-27 19:02

Intersport Polska ustalił z firmą EpicentrK warunki potencjalnej inwestycji w spółkę. Inwestor ma m.in. objąć akcje nowej emisji, za co spółka otrzyma ok. 10 mln euro - podał Intersport w komunikacie. Zawarcie umowy inwestycyjnej planowane jest do 3 kwietnia 2023 r.

Intersport Polska ustalił z firmą EpicentrK warunki potencjalnej inwestycji w spółkę
Intersport Polska ustalił z firmą EpicentrK warunki potencjalnej inwestycji w spółkę
fot. WDnet Creation / / Shutterstock

"Zgodnie z proponowanymi warunkami umowy przedmiotem inwestycji inwestora w spółkę ma być objęcie przez inwestora akcji nowej emisji spółki, na podstawie której spółka otrzyma środki w łącznej wysokości około 10 mln euro (przy czym wkład do wartości 3 mln euro może stanowić wkład niepieniężny). Zgodnie z proponowanymi warunkami umowy inwestycja zostanie rozłożona w czasie i może obejmować podwyższenie kapitału zakładowego w ramach subskrypcji prywatnej oraz w ramach podwyższenia kapitału zakładowego w ramach kapitału docelowego" - napisano.

Dodano, że proponowane warunki mają charakter niewiążący (z wyjątkiem wybranych postanowień) i będą przedmiotem dalszej analizy oraz negocjacji. Konkretne etapy inwestycji, w tym zasady emisji akcji i pokrycia ich wkładem pieniężnym, a także zasady emisji akcji w ramach kapitału docelowego i ich pokrycia wkładem niepieniężnym, ma uregulować umowa inwestycyjna.

Jej podpisanie planowane jest do 3 kwietnia 2023 r. i uzależnione jest od spełnienia szeregu warunków, w tym przeprowadzenia ograniczonej procedury due diligence oraz potwierdzenia wymogów prawnych inwestycji, jak również ustalenia i wynegocjowania treści wiążącej dokumentacji transakcyjnej.

"Inwestor zgodnie z proponowanymi warunkami umowy, jest uprawniony do wskazania innego partnera biznesowego, który będzie stroną ostatecznie wynegocjowanej umowy inwestycyjnej, stanowiącej podstawę do objęcia akcji spółki" - napisano.

W lipcu 2021 roku Intersport informował, że planuje pozyskać dodatkowe finansowanie od potencjalnego nowego inwestora. W październiku 2022 roku spółka podała, że rozważa emisję nowych akcji, a intencją zarządu jest znalezienie rozwiązania, które umożliwi spółce pozyskanie dodatkowych środków pieniężnych w wysokości do 80 mln zł.

Na 20 kwietnia 2023 r. spółka zwołała NWZ w sprawie m.in. podwyższenia kapitału zakładowego poprzez emisję akcji.

Projekt uchwały zakłada emisję maksymalnie 55,3 mln akcji serii I z ceną emisyjną 0,86 zł. Emisja będzie miała charakter subskrypcji prywatnej skierowanej wyłącznie do wybranych przez zarząd inwestorów.

W uzasadnieniu projektu zarząd poinformował, że zamierza skierować ofertę do EpicentrK, w przypadku zawarcia umowy inwestycyjnej, a celem podjęcia uchwały jest pozyskanie dodatkowych środków na poprawę płynności i finansowanie inwestycji w rozwój sieci sklepów.

"W opinii zarządu spółki, pozbawienie w całości prawa poboru dotychczasowych akcjonariuszy spółki w odniesieniu do wszystkich akcji serii I jest uzasadnione i zgodne z interesem spółki" - napisano.

NWZ ma zdecydować także o upoważnienie zarządu do podwyższenia kapitału zakładowego w ramach kapitału docelowego poprzez emisję nie więcej niż 14,1 mln akcji.

"Podstawowym założeniem proponowanego rozwiązania, tj. upoważnienia zarządu do podwyższenia kapitału zakładowego spółki w ramach kapitału docelowego, jest zapewnienie spółce elastycznego instrumentu umożliwiającego stosunkowo szybkie i sprawne uzyskanie finansowania w drodze emisji nowych akcji, które będą mogły być pokryte wkładem pieniężnym lub niepieniężnym" - napisano. (PAP Biznes)

doa/ ana/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Rekrutujesz? Odbierz 50% rabatu na pierwsze ogłoszenie na Pracuj.pl

Rekrutujesz? Odbierz 50% rabatu na pierwsze ogłoszenie na Pracuj.pl

Advertisement

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki