Interbud-Lublin w wynikach za I poł '16 zawiąże rezerwy o łącznej wartości ok. 8,4 mln zł

2016-08-26 16:09
publikacja
2016-08-26 16:09

Interbud-Lublin utworzy rezerwy o szacowanej, łącznej wartości ok. 8,4 mln zł, które zostaną uwzględnione w wynikach za I półrocze 2016 roku - poinformowała spółka w komunikacie.

"(...) w toku prac nad sporządzeniem półrocznych sprawozdań finansowych, w związku z zakończeniem w dniu 26 sierpnia 2016 r. weryfikacji posiadanego stanu należności oraz zobowiązań względem kontrahentów, stanu prawnego oraz faktycznego zobowiązań wynikających z kontraktów budowalnych z udziałem Emitenta oraz możliwością wystąpienia ryzyka związanego z poniesieniem dodatkowych kosztów prowadzenia działalności gospodarczej, w tym samym dniu została podjęta decyzja o utworzeniu rezerw o szacowanej, łącznej wartości ok. 8,4 mln zł" - napisano w komunikacie.

Spółka podała, że największa rezerwa w wysokości ok. 4,6 mln zł została utworzona w związku z toczącym się postępowaniem sądowym w sprawie z powództwa Walted Waldemar Kabała.

Niezależnie od tej rezerwy w wynikach za I półrocze 2016 r. zostanie ujęty m.in. odpis w wysokości 2,2 mln zł aktualizacyjny wartość należności od Limbex Sp. z o.o.

Rezerwy oraz odpisy zostaną ujęte w wynikach za I półrocze 2016 r. w pozycji pozostałych kosztów operacyjnych.

"Emitent zwraca uwagę, iż powyższe operacje mają charakter księgowy i nie wpływają na bieżącą sytuację płynnościową spółki oraz jej Grupy Kapitałowej" - napisano w komunikacie. (PAP)

seb/ jtt/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Pożyczka Konsolidacyjna z RRSO 10,59%

Pożyczka Konsolidacyjna z RRSO 10,59%

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki