Inteligo szykuje ponowną zmianę cennika

analityk Bankier.pl

Inteligo planuje wprowadzić nową tabelę opłat i prowizji. Zmianie ulegnie między innymi opłata za prowadzenie konta osobistego i prowizja za kartę debetową. Bank wprowadzi również nowe produkty. Nowy cennik pojawi się 15 listopada.


Ciąg dalszy zmian w Inteligo. Mimo że od „reaktywacji” minęło zaledwie pół roku, to bank zapowiedział już zmianę obowiązującego cennika. Na razie wiadomo, że obniżeniu do 0 zł ulegnie opłata za prowadzenie rachunku. Obecnie uzależniona jest ona od salda rachunku – konto jest bezpłatne przy średnim saldzie w wysokości 100 zł. Gdy ten warunek nie zostanie spełniony, bank pobiera 5 zł opłaty za prowadzenie konta.

Zmianie ulegnie także opłata za kartę debetową wydaną do konta Inteligo. Jeśli suma transakcji bezgotówkowych, dokonanych kartą w miesiącu, wyniesie co najmniej 100 zł, opłata będzie równa 0 zł. Jeśli suma wydatków będzie niższa, miesięczna opłata wyniesie 4 zł. Teraz bank pobiera złotówkę, jeśli brak transakcji na kwotę 100 zł.

To na razie jedyne oficjalne informacje na temat nowego cennika. Zmiany te będą raczej niezauważalne dla klientów aktywnie korzystających z rachunku. Można uznać, że są one korzystne dla klientów. Obecnie nieużywane konto i karta mogą generować koszt w wysokości 6 zł. Po zmianie będzie to najwyżej 4 zł.

Z naszych informacji wynika, że bank szykuje jeszcze więcej zmian – przede wszystkim w zakresie nowych produktów i usług. Możemy się spodziewać, że Inteligo zaoferuje w końcu swoim klientom, przynajmniej niektóre rzeczy, które do tej pory pozostawały w fazie testów.

Jednym z nowych produktów może być karta kredytowa. Plastik w wersji finalnej będzie miał najprawdopodobniej więcej funkcjonalności niż wersja, która trafiła do testów w sierpniu. Przypomnijmy, ciekawą opcją, która pojawiła się w testowej wersji była możliwość dokonywania nieoprocentowanych wypłat z bankomatów. Karta, która trafi do klientów, będzie miała prawdopodobnie możliwość wyłączania paska magnetycznego i kilka innych ciekawych drobiazgów.

Bank we wrześniu zakończył testy telefonów z opcją płatności zbliżeniowych. Trudno jednak zakładać, by po tak krótkim okresie aparaty trafiły do masowej sprzedaży. Można jednak oczekiwać, że wzrost opłaty za kartę debetową będzie w przyszłości dotyczył także karty SIM w telefonie, która traktowana jest jako drugi plastik wydany do rachunku.

W fazie testów znajdują się jeszcze m.in. powiadomienia SMS i token GSM, o czym pisaliśmy kilka dni temu. Wówczas udało nam się dowiedzieć, że testy potrwają około 2 tygodni.

O szczegółach na temat nowego cennika poinformujemy wkrótce.Wojciech Boczoń / PR News

Wojciech Boczoń

Źródło:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 0 ~bankowiec

Bankowosc to niestety nie jest dzialalnosc charytatywna .. jakos musza na siebie zarabiac...

! Odpowiedz
0 0 (usunięty)

(wiadomość usunięta przez moderatora)

! Odpowiedz
0 0 ~jeju

Czy osoba, która nie korzysta z KK i płaci w sklepie kartą do konta jest niekumata?
Nie widzę żadnych większych korzyści płacenia KK, a nie kartą debetową po za tym na KK się zadłużasz. Jakieś dziwne masz rozumowanie... :)

! Odpowiedz
0 0 ~bździoch

Po co podejmujesz temat o którym nie masz pojęcia? Co w tym złego że się zadłużam jak spłacam przed upływem GP a pieniądze w tym czasie są np. na lokacie.

! Odpowiedz
0 0 ~bździoch

no i zajmij się pracą panie Lukas

! Odpowiedz
0 0 ~Wierzbno

Potwierdzam to, co powiedział bżdzioch. Po sklepach niech latają pieniądze banku, a własne pieniądze w tym czasie niech zarabiają. Potem spłata,aby unikać odsetek - w przyapdku transakcji POS masz okres bezodsetkowy ponad półtora miesiąca. Debetówka tylko do wypłat z ATM. Ale jak inteligo wprowadzi swoją kk, z nieoprocentowaną (bezprowizyjną ?) wypłatą z ATM....

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
0 0 ~Fred

Mało wiesz człowieku.
Przykładowo płacąc KK Polbanku mam 1% zwrotu. Poza tym moje pieniądze leżą na koncie 5%. Policz sobie sam i nie rżnij cwaniaka...

! Odpowiedz
0 0 ~bździoch

Autor pokręcił wg mnie ta zmiana jest niekorzystna dla klienta czyli intratna dla banku.
Wystarczyło ponad 100 zł na RO i konto z kartą kosztowało miesięcznie ok 70 groszy teraz będzie 4zł.
Poza tym większość kumatych do transakcji bezgotówkowych używa kredytówek a nie debetówek.
Inna sprawa że KK nie ma w ofercie tego banku.
Drogie szalety i srajtaśma w tym socjalistycznym molochu były zawsze.

Pokaż cały komentarz !
Zapisz się na bezpłatny newsletter Bankier.pl