REKLAMA
ZAPISZ SIĘ

Inteligo szykuje ponowną zmianę cennika

Wojciech Boczoń2010-11-08 10:20analityk Bankier.pl
publikacja
2010-11-08 10:20

Inteligo planuje wprowadzić nową tabelę opłat i prowizji. Zmianie ulegnie między innymi opłata za prowadzenie konta osobistego i prowizja za kartę debetową. Bank wprowadzi również nowe produkty. Nowy cennik pojawi się 15 listopada.


Ciąg dalszy zmian w Inteligo. Mimo że od „reaktywacji” minęło zaledwie pół roku, to bank zapowiedział już zmianę obowiązującego cennika. Na razie wiadomo, że obniżeniu do 0 zł ulegnie opłata za prowadzenie rachunku. Obecnie uzależniona jest ona od salda rachunku – konto jest bezpłatne przy średnim saldzie w wysokości 100 zł. Gdy ten warunek nie zostanie spełniony, bank pobiera 5 zł opłaty za prowadzenie konta.

Zmianie ulegnie także opłata za kartę debetową wydaną do konta Inteligo. Jeśli suma transakcji bezgotówkowych, dokonanych kartą w miesiącu, wyniesie co najmniej 100 zł, opłata będzie równa 0 zł. Jeśli suma wydatków będzie niższa, miesięczna opłata wyniesie 4 zł. Teraz bank pobiera złotówkę, jeśli brak transakcji na kwotę 100 zł.

Reklama

To na razie jedyne oficjalne informacje na temat nowego cennika. Zmiany te będą raczej niezauważalne dla klientów aktywnie korzystających z rachunku. Można uznać, że są one korzystne dla klientów. Obecnie nieużywane konto i karta mogą generować koszt w wysokości 6 zł. Po zmianie będzie to najwyżej 4 zł.

Z naszych informacji wynika, że bank szykuje jeszcze więcej zmian – przede wszystkim w zakresie nowych produktów i usług. Możemy się spodziewać, że Inteligo zaoferuje w końcu swoim klientom, przynajmniej niektóre rzeczy, które do tej pory pozostawały w fazie testów.

Jednym z nowych produktów może być karta kredytowa. Plastik w wersji finalnej będzie miał najprawdopodobniej więcej funkcjonalności niż wersja, która trafiła do testów w sierpniu. Przypomnijmy, ciekawą opcją, która pojawiła się w testowej wersji była możliwość dokonywania nieoprocentowanych wypłat z bankomatów. Karta, która trafi do klientów, będzie miała prawdopodobnie możliwość wyłączania paska magnetycznego i kilka innych ciekawych drobiazgów.

Bank we wrześniu zakończył testy telefonów z opcją płatności zbliżeniowych. Trudno jednak zakładać, by po tak krótkim okresie aparaty trafiły do masowej sprzedaży. Można jednak oczekiwać, że wzrost opłaty za kartę debetową będzie w przyszłości dotyczył także karty SIM w telefonie, która traktowana jest jako drugi plastik wydany do rachunku.

W fazie testów znajdują się jeszcze m.in. powiadomienia SMS i token GSM, o czym pisaliśmy kilka dni temu. Wówczas udało nam się dowiedzieć, że testy potrwają około 2 tygodni.

O szczegółach na temat nowego cennika poinformujemy wkrótce.Wojciech Boczoń / PR News
Źródło:
Wojciech Boczoń
Wojciech Boczoń
analityk Bankier.pl

Ekspert z zakresu bankowości. Autor komentarzy, poradników, artykułów i raportów o bankowości skierowanych zarówno do branży, jak i jej klientów. Redaktor prowadzący branżowego serwisu PRNews.pl. Autor cyklu raportów "Polska bankowość w liczbach". Dziennikarz Roku 2013 według Kapituły Konkursu IX Kongresu Gospodarki Elektronicznej przy Związku Banków Polskich. Dwukrotnie nominowany do nagrody Dziennikarskiej im. Mariana Krzaka oraz laureat tej nagrody w 2014 r. Finalista Nagrody Dziennikarstwa Ekonomicznego Press Clubu Polska za 2019 r.

Tematy
Rekrutujesz? Odbierz 50% rabatu na pierwsze ogłoszenie na Pracuj.pl

Rekrutujesz? Odbierz 50% rabatu na pierwsze ogłoszenie na Pracuj.pl

Advertisement

Komentarze (8)

dodaj komentarz
~bankowiec
Bankowosc to niestety nie jest dzialalnosc charytatywna .. jakos musza na siebie zarabiac...
~jeju
Czy osoba, która nie korzysta z KK i płaci w sklepie kartą do konta jest niekumata?
Nie widzę żadnych większych korzyści płacenia KK, a nie kartą debetową po za tym na KK się zadłużasz. Jakieś dziwne masz rozumowanie... :)
~bździoch
Po co podejmujesz temat o którym nie masz pojęcia? Co w tym złego że się zadłużam jak spłacam przed upływem GP a pieniądze w tym czasie są np. na lokacie.
~bździoch
no i zajmij się pracą panie Lukas
~Wierzbno
Potwierdzam to, co powiedział bżdzioch. Po sklepach niech latają pieniądze banku, a własne pieniądze w tym czasie niech zarabiają. Potem spłata,aby unikać odsetek - w przyapdku transakcji POS masz okres bezodsetkowy ponad półtora miesiąca. Debetówka tylko do wypłat z ATM. Ale jak inteligo wprowadzi swoją kk, z nieoprocentowaną (bezprowizyjną Potwierdzam to, co powiedział bżdzioch. Po sklepach niech latają pieniądze banku, a własne pieniądze w tym czasie niech zarabiają. Potem spłata,aby unikać odsetek - w przyapdku transakcji POS masz okres bezodsetkowy ponad półtora miesiąca. Debetówka tylko do wypłat z ATM. Ale jak inteligo wprowadzi swoją kk, z nieoprocentowaną (bezprowizyjną ?) wypłatą z ATM....
~Fred
Mało wiesz człowieku.
Przykładowo płacąc KK Polbanku mam 1% zwrotu. Poza tym moje pieniądze leżą na koncie 5%. Policz sobie sam i nie rżnij cwaniaka...
~bździoch
Autor pokręcił wg mnie ta zmiana jest niekorzystna dla klienta czyli intratna dla banku.
Wystarczyło ponad 100 zł na RO i konto z kartą kosztowało miesięcznie ok 70 groszy teraz będzie 4zł.
Poza tym większość kumatych do transakcji bezgotówkowych używa kredytówek a nie debetówek.
Inna sprawa że KK nie ma w ofercie tego banku.
Autor pokręcił wg mnie ta zmiana jest niekorzystna dla klienta czyli intratna dla banku.
Wystarczyło ponad 100 zł na RO i konto z kartą kosztowało miesięcznie ok 70 groszy teraz będzie 4zł.
Poza tym większość kumatych do transakcji bezgotówkowych używa kredytówek a nie debetówek.
Inna sprawa że KK nie ma w ofercie tego banku.
Drogie szalety i srajtaśma w tym socjalistycznym molochu były zawsze.

Powiązane: Karty

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki