REKLAMA

Inteligencja w portfelu

2015-03-02 16:31
publikacja
2015-03-02 16:31

Inteligencja to nie tylko IQ, dzięki któremu rozwiążesz najbardziej zawiłe sudoku. Człowiek jest istotą posiadającą różne rodzaje inteligencji, które pozwalają mu odnaleźć się w przestrzeni, z łatwością przyswajać języki obce, czy właściwie gospodarować emocjami. Wśród nich jest także inteligencja finansowa.

Szczególnie przydaje się w dorosłym życiu naznaczonym nierzadko kredytem, rachunkami i koniecznością oszczędzania lub być może marzeniami o własnej firmie i niezależności finansowej. Pozwala także ochronić swój kapitał przed pułapkami codzienności, takimi jak choćby ostatnie turbulencje związane z kursem franka szwajcarskiego.

Podejście do pieniędzy z odpowiednim wyczuciem pozwala nie tylko przetrwać, ale i odnieść finansowy sukces. Ten jednak nie przychodzi od razu – warto zacząć od obrania konkretnych celów i zaplanowania kroków pozwalających je zrealizować, a także edukować siebie i swoje otoczenie. To bowiem warunek konieczny, aby rozwijać w sobie inteligencję finansową i związane z nią nowe kompetencje. Jedną z najcenniejszych form edukacji w tym zakresie są warsztaty i spotkania z przedstawicielami branży finansowej.

Najbliższą okazją do uczestnictwa w takim przedsięwzięciu jest Festiwal „Inteligencja Finansowa – pieniądze w praktyce” organizowany przez Studenckie Forum Business Centre Club. Ten festiwal to, jak twierdzą sami organizatorzy, kanon wiedzy dla przyszłych inwestorów i ludzi sukcesu – w trakcie dziesiątej, jubileuszowej edycji uczestnicy wspólnie z prelegentami odpowiedzą na pytania: jak łatwo pozyskać środki finansowe na własną działalność, jak je mądrze wykorzystać, aby w krótkim czasie przyniosły pożądany zysk, w co inwestować oraz jak radzić sobie na niepewnym rynku i wyprzedzić konkurencję. Wśród zaproszonych gości znaleźli się doświadczeni inwestorzy, przedsiębiorcy, blogerzy finansowi oraz przedstawiciele m.in. Banku Gospodarstwa Krajowego, Akademickich Inkubatorów Przedsiębiorczości oraz TMS Brokers. Wydarzenie jest skierowane do studentów, absolwentów oraz młodych przedsiębiorców, którzy będą mogli zdobyć unikalną wiedzę z dziedziny zarządzania własnym portfelem.

Tegoroczna edycja to dwa dni intensywnych szkoleń zestawionych w dwóch blokach –podstawowym, dla osób stawiających pierwsze kroki w dziedzinie finansów i inwestycji oraz zaawansowanym, dla zapalonych finansistów i ludzi, którzy przetarli już rynkowe szlaki. W czasie prelekcji mowa będzie m.in. o programie „Pierwszy biznes – wsparcie w starcie”, inwestowaniu na giełdzie oraz na rynku walutowym FOREX, o prawach konsumenta, a takżeo alternatywnych formach gromadzenia kapitału np. w nieruchomościach czy winie.

Festiwal odbędzie się w dniach 3-4 marca w Collegium Civitas oraz w Sali Angielskiej Pałacu Lubomirskich – siedzibie Business Centre Club. Więcej informacji na stronie internetowej projektu pod adresem inteligencja-finansowa.org.pl oraz na stronie wydarzenia Festiwal Inteligencja Finansowa 2015 na Facebooku.

Bankier.pl objął inicjatywę patronatem medialnym.


Źródło:
Tematy
Inspirujące pomysły na urządzenie pomieszczeń dla firm

Inspirujące pomysły na urządzenie pomieszczeń dla firm

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki