REKLAMA

Inno-Gene oferuje 1,3 mln akcji, chce w I poł. '16 przynieść się na GPW

2015-09-30 08:42
publikacja
2015-09-30 08:42

Inno-Gene, spółka biotechnologiczna notowana na rynku NewConnect, chce w I połowie 2016 roku przynieść się na główny rynek GPW. Spółka w ramach oferty publicznej planuje emisję 1.300.630 akcji.

Około 25 proc. akcji oferowanych zostanie przydzielonych inwestorom w transzy detalicznej, natomiast ok. 75 proc. w transzy instytucjonalnej.

Po przeprowadzeniu oferty nowe akcje oferowane inwestorom stanowić będą 20 proc. kapitału zakładowego i 20 proc. łącznej liczby głosów na WZA.

Cena maksymalna zostanie podana 30 września. Zapisy w transzy dla inwestorów indywidualnych rozpoczną się 1 października, a zakończą 8 października.

Spółka podała, że dzięki wpływom pozyskanym z oferty zamierza zrealizować inwestycje w badania i rozwój, wykup udziałów i rozwój spółek zależnych, stworzenie własnych ośrodków badań genetycznych oraz komercjalizację i rozwój kanałów dystrybucji.

"Największa część środków zostanie zainwestowana jako wkład własny w projektach rozwojowych, na których realizację pozyskaliśmy już lub planujemy pozyskać finansowanie unijne" - powiedział, cytowany w komunikacie Jacek Wojciechowicz, prezes i największy akcjonariusz Inno-Gene.

"Od 2007 roku pozyskaliśmy ok. 33 mln zł dotacji i do 2020 roku planujemy podwoić tę kwotę" - dodał.

Oferującym jest dom maklerski Ventus Asset Management, a w skład konsorcjum detalicznego wchodzą: BM Alior Bank, BM Banku BPH,DM BOŚ, DM Capital Partners, Millennium DM oraz Niezależny DM. Doradcą jest IPO Doradztwo Kapitałowe.

Spółka jest notowana na rynku NewConnect od 2011 r.

Poniżej harmonogram oferty Inno-Gene.

Do 30 września - publikacja ceny maksymalnej akcji;

1-8 października - zapisy w transzy inwestorów indywidualnych;

8-9 października - budowa księgi popytu;

9 października - publikacja ceny emisyjnej;

12-14 października - zapisy w transzy inwestorów instytucjonalnych;

do 19 października - zamknięcie oferty, przydział akcji w obu transzach.

(PAP)

seb/ jtt/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Konto Firmowe i Karta przez rok za bezwarunkowe 0 zł

Konto Firmowe i Karta przez rok za bezwarunkowe 0 zł

Advertisement

Powiązane

Komentarze (1)

dodaj komentarz
~księgowy
Przeczytałem raport, memorendum, jako księgowy bym nie wchodził w zakup spółki która wchodząc na giełdę wyprzedała większość majątku -patrz aktywa 2013-2014, by poprawić sobie wynik-czytaj zysk netto -wiekszośc tego zysku to sprzedaż aktywów + dotacja jaką otrzymali, według mnie już 2015 rok będzie bliski zera,Przeczytałem raport, memorendum, jako księgowy bym nie wchodził w zakup spółki która wchodząc na giełdę wyprzedała większość majątku -patrz aktywa 2013-2014, by poprawić sobie wynik-czytaj zysk netto -wiekszośc tego zysku to sprzedaż aktywów + dotacja jaką otrzymali, według mnie już 2015 rok będzie bliski zera, a następny zapewne na minusie -spokgladając na raport mam wrażenie że był robione specjalnie pod emisję -nie nabierajcie się

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki