Inglot: 40 proc. Ukraińców wyjedzie z Polski do Niemiec

Nawet 0,5 mln Ukraińców, czyli 40 proc. wszystkich pracujących w Polsce, może opuścić nasz kraj i wyjechać do Niemiec - szacuje prezes Personnel Service Krzysztof Inglot. To dwa razy więcej niż wcześniejsze prognozy tej agencji.

- Niemcy dobrze przygotowały się do otwarcia swojego rynku pracy. Niemieckie firmy otwierają szkoły przy granicy z Polską, wynajmują hotele, prowadzą szkolenia z języka i prawa niemieckiego, robią wszystko, by przyciągnąć ukraińskiego obywatela do swojego rynku pracy - mówi Krzysztof Inglot podczas Forum Ekonomicznego w Krynicy.

PS

Źródło:
Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 0 spaceavenger

Niemcy to porządny uczciwy naród, zawsze coś dają w zamian. Francuzom zabrali Żydów a oddali Arabów. Nam też zabrali Żydów, teraz zabiorą Ukraińców, oddawać Arabów cały czas chcą ale chwilowo się nie zgadzamy...

! Odpowiedz
2 7 1as

Uff...szkoda że nie 80%. Idąc ulicą czasem nie wiem, czy niechcący nie znalazłem sie za granicą wschodnią.

! Odpowiedz
2 1 lelo1949

Wyjedzie 0,5mln ukraińców,a podeślą nam 0,5mln emigrantów i się wyrówna

! Odpowiedz
1 8 bt5

Jak pov7 czy 8 latach od wejścia do unii otworzono dla Polaków niemiecki rynek pracy , to niemieckie agencje pracy też w Polsce naotwierały kursów językowych. Unijne pieniądze za to płaciły , agencje zarabiały za szkolenia. A ilość wyjechanych z tych programów była śladowa bo po kursie języka da się rozmówić tylko z innymi kursantami ale nie ma mowy żeby się rozmówić z obcokrajowcami.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
4 12 spock55

Nie wyjedzie z tego samego powodu dla którego 40 procent Polaków nie wyjedzie. Bariera językowa i kulturowa

! Odpowiedz
1 3 glos_rozsadku

biariera Ukainiec vs Polak też jest duża.

! Odpowiedz
0 14 eagleeye

No ba a co ma agencja pracy tymczasowej mówić. Jeden mądrzejszy od drugiego tyle że w Lewiatanie już posady są porozdawane

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne

Kalkulator płacowy

Oblicz wysokość pensji netto, należne składki oraz podatek.