Infosystems ma coraz większe zyski

2010-10-07 11:30
publikacja
2010-10-07 11:30
Prawie 1.6 mln zł zysku netto miała notowana na rynku NewConnect spółka informatyczna INFOSYSTEMS S.A., w roku obrotowym, który zakończył się 30.06.2010 roku. W porównaniu z poprzednim okresem obrachunkowym Spółka odnotowała wzrost przychodów o 26%. Bardzo dobre wyniki finansowe znalazły także swoje odzwierciedlenie w rentowności sprzedaży netto, która wyniosła 43,45%. .

Firma z powodzeniem wykorzystała poprawę koniunktury w branży poligraficznej i produkcji opakowań, będących głównymi odbiorcami produktów i usług Spółki Kolejne kilkanaście miesięcy zapowiada się również udanie. Spółka nawiązała strategiczną współpracę m.in. z Kodak Polska reprezentującą interesy globalnej korporacji Eastman Kodak Company. INFOSYSTEMS S.A. jest pierwszą polską firmą informatyczną, która rozpoczęła współpracę technologiczną z amerykańską korporacją.

Minione kilkanaście miesięcy było udanym okresem w historii spółki, w tym czasie zostało zawartych szereg istotnych kontraktów, które przyczynią się do dalszego zwiększenia przychodów uzyskiwanych przez firmę. Szczególnie istotne znaczenie ma nawiązanie w październiku 2009 roku współpracy z Kodak Polska, która dostarcza m.in. oprogramowanie i urządzenia wykorzystywane w procesach przygotowania publikacji do druku. Nasz system informatyczny PrintManager.JDF zwiększa automatyzację procesów produkcyjnych w firmach poligraficznych. Nowoczesne urządzenia i oprogramowanie Kodaka są zintegrowane z naszymi rozwiązaniami informatycznymi, dlatego w wyniku tej współpracy mamy wszelkie szanse odnieść sukces nie tylko na polskim rynku – mówi Mariusz Sosnowski, prezes zarządu INFOSYSTEMS S.A.

We wrześniu 2009 r. Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości (PARP) przyznała Infosystems 2,7 mln zł dotacji z Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka - Działanie 1.4 oraz 4.1. Pozwoli ona na sfinansowanie prawie 46% kosztów związanych z rozwojem oprogramowania spółki oszacowanych na niespełna 6 mln zł. W związku z przyznaną dotacją spółka uruchomiła nowy projekt, którego celem jest opracowanie innowacyjnego rozwiązania informatycznego. Jego zastosowanie przyczyni się do zwiększenia automatyzacji procesów produkcyjnych w przedsiębiorstwach, które będą mogły ograniczyć koszty prowadzonej działalności, co wpłynie także na polepszenie ich konkurencyjności.

Źródło:Informacja prasowa
Tematy
Tanie konto osobiste z kontem oszczędnościowym.

Tanie konto osobiste z kontem oszczędnościowym.

Advertisement

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki