InPost wchodzi na rynek usług kurierskich

InPost rozpoczyna działalność na rynku przesyłek kurierskich. Będzie świadczyć usługi kurierskie dla klientów indywidualnych oraz biznesowych. Nowa oferta - w połączeniu z Paczkomatami InPost i szeroką siecią obejmującą ponad 8300 placówek pocztowych - będzie jedyną w Polsce zapewniającą kompleksowy i komplementarny zakres usług logistycznych krajowych oraz międzynarodowych.

Wprowadzenie nowej usługi umożliwi rozszerzenie współpracy z największą polską platformą handlową Allegro oraz innymi znaczącymi podmiotami e-commerce w Europie i na świecie.

Usługi kurierskie InPost obejmują dostawę paczek w dowolne miejsce na terenie całej Polski. Wszystkie opcje w serwisie krajowym realizowane są do drzwi odbiorcy lub do jednego z Paczkomatów InPost.

Kluczowe przewagi InPost w ramach zintegrowanej oferty:

 • 8300 punktów obsługi klienta w całej Polsce

 • 1300 Paczkomatów InPost w całej Polsce i planowane rozszerzenie sieci o kolejne 400 maszyn, wszystkie terminale umożliwiają płatność kartą, wzrost wolumenu obsłużonych paczek o ponad 90% w 2014 roku

 • 10.000 doręczycieli pracujących w oparciu o systemy GPS

 • Intuicyjne systemy śledzenia przesyłek we wszystkich opcjach dostawy

 • Darmowy zwrot towarów w ramach serwisu www.szybkiezwroty.pl

 • Unikatowa oferta dostaw wspólnie z platformą Allegro - Allegro Polecony InPost i Allegro Paczkomaty Inpost - najatrakcyjniejsze cenowo opcje dostępne dla e-sprzedawców

 • Next day delivery - 98% paczek trafia do Paczkomatów InPost następnego dnia po nadaniu

 • Usługi pocztowe na rzecz 3000 klientów biznesowych i administracji publicznej, w tym KRUS czy sądów powszechnych i prokuratur

 • Usługi finansowe w oparciu o zezwolenie KNF

"Przyszłością rynku jest oferowanie pełnego zakresu usług na każdym etapie łańcucha logistycznego dostaw przesyłek - a dziś żaden operator w Polsce poza nami nie ma pod jednym dachem usług pocztowych, kurierskich, finansowych i paczkomatowych. Jesteśmy w stanie zapewnić każdy element łańcucha dostaw na poziomie operacyjnym pomiędzy sprzedającymi a kupującymi. Dzięki sprawdzonej infrastrukturze i doświadczonej załodze zapewniamy sprawną i terminową logistykę dostaw dużej liczby przesyłek nawet w tak gorącym okresie, jak sezon przedświąteczny. Jak pokazują nasze statystyki, same PaczkomatyInPost w 2014 roku obsłużyły o 90% więcej paczek w porównaniu do poprzedniego roku. Jestem przekonany, że zintegrowana oferta naszych usług - wzbogacona o usługi kurierskie - pozwoli na jeszcze szybszy rozwój Grupy Integer.pl" - mówi Rafał Brzoska, prezes Grupy Integer.pl, właściciela InPost.

W ramach zintegrowanej oferty InPost zapewnia w obrocie krajowym dostawy:

 • Listów (zwykłych, poleconych, expressowych, przesyłek reklamowych, Smart Courier, ZPO, EPO, ubezpieczenie, rejestrowanie i śledzenie przesyłek oraz odbiór od klienta)

 • Print&Go - rozwiązanie dla nadawców masowych (druk, konfekcja i wysyłka)

 • Paczek (doręczenie do 12.00, do 17.00, ekonomiczny, Paczkomat Standard, paczka niestandardowa, paczka gabarytowa, ubezpieczenie, pobranie, serwis sms/e-mail, zwrot)

 • Przekazów pieniężnych

W 2014 roku liczba przesyłek obsłużonych przez InPost wyniosła około 280 mln sztuk. Listy i paczki dostarczane przez InPost są sekwencjonowane w nowoczesnej sortowni, która obsługuje nawet 1,2 mln przesyłek dziennie dzięki zaawansowanym technologicznie urządzeniom sortującym. Wysoką wydajnością obsługi mogą się także poszczycić Paczkomaty InPost, do których 98% paczek trafia w ciągu 24 godzin od nadania.

Ekspansja Grupy Integer.pl w segmencie kurierskim stanowi uzupełnienie świadczonych dotychczas usług i pozwoli kompleksowo wykorzystać potencjał związany między innymi z dynamicznym rozwojem sektora e-commerce. Całkowita sprzedaż online w Polsce jest szacowana na 27 mld zł rocznie. Generuje ona około 155 mln przesyłek o wartości 4,4 mld zł1. Według danych zaprezentowanych przez Cube Research, tradycyjne firmy kurierskie mają największy łączny udział w obsłudze przesyłek ze sklepów internetowych.

1 Źródło: http://gf24.pl/wp-content/uploads/2015/02/22-27.pdf

Źródło: Informacja prasowa

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - Twój komentarz może być pierwszy.

Nowy komentarz

Anuluj
Polecane
Najnowsze
Popularne