REKLAMA

InPost uruchomił 60. centrum logistyczne w Polsce. Zatrudni 100 osób

2022-09-28 14:16
publikacja
2022-09-28 14:16

InPost uruchomił w środę w Łodzi 60. centrum logistyczne w Polsce - podała spółka w komunikacie prasowym.

InPost uruchomił 60. centrum logistyczne w Polsce. Zatrudni 100 osób
InPost uruchomił 60. centrum logistyczne w Polsce. Zatrudni 100 osób
/ materiały dla mediów

Jest to drugie centrum logistyczne firmy zlokalizowane w Łodzi.

Spółka poinformowała, że nowe centrum logistyczne pozwoli w jednym czasie obsłużyć 160 kurierów i kilkadziesiąt stałych połączeń frachtowych. Znacząco skróci czas dostawy paczek do odbiorców zarówno w automatach paczkomatów, jak i w serwisie kurierskim w obrębie 50 kilometrów od Łodzi oraz jej prawostronnej części.

100 osób na stanowiskach m.in. kurierów oraz pracowników magazynowych i technicznych ma znaleźć zatrudnienie w otwartym w środę centrum logistycznym InPost w Łodzi. Obecnie pracuje tam ok. 200 pracowników. To drugi tego typu obiekt tej firmy w tym mieście i 60 w kraju.

Drugie w Łodzi centrum logistyczne firmy kurierskiej będącej liderem rozwiązań logistycznych dla e-commerce powstało na ul. Jędrzejowskiej we wschodniej części miasta, w bliskim sąsiedztwie autostrady A1. Ma powierzchnię 8,5 tys. m kw., z czego większą część zajmuje magazyn, a pozostałą biura.

Jak podkreśliła podczas uroczystego otwarcia obiektu prezydent Łodzi Hanna Zdanowska, powstanie centrum logistycznego i związane z tym nowe miejsca pracy to efekt dobrej współpracy firmy z samorządem.

"Dziękuję za tę współpracę i za realizację kolejnego dużego przedsięwzięcia w naszym mieście, bo z tego co wiem, jest to nie tylko najnowsze, ale również jedno z najnowocześniejszych centrów obsługi. Ulokowane w punkcie dobrze skomunikowanym będzie służyło nie tylko dostawie towarów do naszych mieszkańców, ale także będzie mogło być wykorzystywana do rozwożenia towarów po całej Polsce. Nie bez znaczenia jest też prawie 100 nowych miejsc pracy w tym miejscu" – zaznaczyła prezydent.

Część pracowników została już zatrudniona, ale InPost nadal prowadzi rekrutację, poszukując przewoźników, kurierów, pracowników magazynowych i technicznych oraz specjalistów.

To 60 centrum logistyczne InPost w Polsce. Jak zwracali uwagę przedstawiciele firmy, pozwoli ono w jednym czasie obsłużyć 160 kurierów i kilkadziesiąt stałych połączeń frachtowych. To ma znacząco skrócić czas dostawy paczek do odbiorców zarówno w paczkomatach, jak i w serwisie kurierskim w obrębie 50 km od Łodzi i w samym mieście.

"Znaleźliśmy miejsce, które jest bardzo dobre pod względem logistycznym ze względu na trzy rzeczy: bliskość centrum miasta, bliskość naszych partnerów logistycznych, czyli dużych centrów e-commerce'owych i bliskość autostrady. Łódź ze względu na swoje położenie jest świetnym centrum logistycznym. Możliwe, że nie jest to ostatni obiekt, jaki postawiliśmy w tym mieście" – przyznał wiceprezes InPost Dariusz Lipiński.

W centrum zastosowano wiele innowacyjnych rozwiązań przyspieszających funkcjonowanie łańcucha dostaw, m.in. system automatycznej identyfikacji pojazdów upoważnionych do wjazdu na teren firmy, czy automatyczne linie sortujące.

Obiekt posiada też m.in. system zautomatyzowanego zarządzania energią elektryczną, ograniczający zużycie wody oraz oświetlenie LED z wygaszaniem strefowym. W budynku gromadzona jest deszczówka, która zużywana jest w sanitariatach oraz do podlewania terenów zielonych. Na terenie centrum zlokalizowana jest też farma fotowoltaiczna pomagająca pozyskiwać czystą energię elektryczną.

Podczas uroczystości podkreślono, że Łódź jest pierwszym miastem partnerskim w programie InPost Green City. Polega on na wdrażaniu przez firmę proekologicznych rozwiązań, których celem jest ograniczenie w miastach negatywnego wpływu człowieka na środowisko. W ramach współpracy z miastem Łódź wymieniono część poruszającej się po łódzkich ulicach floty kurierskiej na samochody elektryczne, zainstalowano na paczkomatach czujniki powietrza, a wkrótce pojawią się także ładowarki do samochodów elektrycznych, które do końca br. staną na parkingach przy łódzkich obiektach sportowych - Atlas Arenie i stadionie im. Władysława Króla, stadionie miejskim przy al. Piłsudskiego oraz Moto Arenie. Zaplanowano także budowę ekologicznego parku zabaw dla dzieci i młodzieży na osiedlu Janów. (PAP)

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Podróżuj bez limitu. Oszczędzaj czas i pieniądze.

Podróżuj bez limitu. Oszczędzaj czas i pieniądze.

Komentarze (1)

dodaj komentarz
baibina
Z Ciekawostek... Inpost zatrudnia 8 tys osób i osiąga przychody około 6 - 7 mld zł (wdg przychodów w I kw 2022)

Poczta polska zatrudnia... 70 tys osób i osiąga... bardzo podobny przychód.

Powiązane: Praca

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki