REKLAMA
ZAGŁOSUJ

Paczkomat poda jakość powietrza. InPost startuje z nową funkcją

2021-11-22 09:59
publikacja
2021-11-22 09:59
Paczkomat poda jakość powietrza. InPost startuje z nową funkcją
Paczkomat poda jakość powietrza. InPost startuje z nową funkcją
fot. Kamil Zajaczkowski / / Shutterstock

InPost wprowadził nową opcję w aplikacji mobilnej. Funkcja nie jest bezpośrednio związana z usługami oferowanymi przez firmę. Użytkownicy będą mogli sprawdzić stan powietrza w mieście. Na Paczkomatach zostały zamontowane specjalne czujniki. Oprócz tego w aktualizacji aplikacji InPost czekają inne nowości.

Firma InPost zachęca do aktualizowania aplikacji mobilnej. W nowej wersji klienci będą mogli sprawdzić m.in. stan powietrza w okolicy Paczkomatu. Urządzenia zostały wyposażone w specjalne czujniki - odczyty z nich będą podawane na bieżąco, podkreśla InPost. Oprócz możliwości sprawdzenia jakości powietrza w zaktualizowanej wersji aplikacji mobilnej InPostu użytkownicy skorzystają z następujących funkcji:

  • opcji dostawy paczek do niżej położonych skrytek w Paczkomacie (Strefę Ułatwionego Dostępu),
  • funkcję połączenia telefonicznego do kuriera w przypadku przesyłek kurierskich,
  • opcję przekierowania przesyłki kurierskiej do Paczkomatu,
  • możliwość przedłużenia czasu odbioru paczki z Paczkomatu o dodatkowe 24 godzin.
InPost

"Co tak naprawdę mierzymy? W aplikacji znajdziecie przede wszystkim pomiary pyłu zawieszonego PM 2,5 – czyli pyłu o średnicy max. 2,5 μm (najgroźniejszego dla zdrowia) oraz pyłu zawieszonego PM 10 o średnicy max. 10 μm(zawierającego najgroźniejsze metale). Ponadto, część czujników będzie miała możliwość zbadania stężenia ozonu (O₃), który negatywnie wpływa zwłaszcza na układ oddechowy oraz stężenia dwutlenku azotu (NO₂), który powstaje w wyniku spalania paliw (...) Poza tymi pomiarami, w aplikacji będzie można sprawdzić również aktualne informacje dotyczące warunków atmosferycznych, czyli temperatury, ciśnienia oraz wilgotności powietrza" – czytamy w informacji prasowej.

Firma kurierska przypomina, że od 1 stycznia 2022 r. nie będzie wspierać starszych wersji aplikacji mobilnych niż wersja 3.0.0.

DF

Źródło:
Tematy
Inspirujące pomysły na urządzenie pomieszczeń dla firm

Inspirujące pomysły na urządzenie pomieszczeń dla firm

Komentarze (3)

dodaj komentarz
klient_allegro
Inpost zapożyczył pomysł od Allegro. Allegro jako pierwsze wprowadziło w swoich automatach paczkowych (nie paczkomatach bo to nazwa zarezerwowana przez inpost) czujnik jakości powietrza (PM 2,5 i PM 5,0).
antek10
Czy paczka bedzie miała pobór moczu?
loool
I to jest wlasnie to na co wszyscy czekali

Powiązane: Smog

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki