REKLAMA

InPost przyjmie elektrośmieci. Niektórym urządzeniom da drugie życie

Alan Bartman2021-11-19 09:50Redaktor
publikacja
2021-11-19 09:50
InPost przyjmie elektrośmieci. Niektórym urządzeniom da drugie życie
InPost przyjmie elektrośmieci. Niektórym urządzeniom da drugie życie
fot. Gold Picture / / Shutterstock

InPost umożliwi oddanie starego sprzętu elektronicznego przy wykorzystaniu swoich automatów pocztowych. Urządzenia, które będą sprawne, dostaną drugie życie.

Firma InPost ruszyła z akcją, która ma na celu pomoc w utylizacji elektrośmieci. Zamiast wyrzucić do nieodpowiedniego kosza np. stary laptop, nieużywany telefon lub inne urządzenia małego AGD, można ten sprzęt pozostawić w jednym z 15 tys. paczkomatów. Każdy może skorzystać z tej możliwości, wypełniając jedynie formularz, na końcu którego przekazywany jest kod na darmową wysyłkę.

InPost zapowiada, że urządzeniom, o ile te będą w odpowiednim stanie, zostanie przywrócone drugie życie. Naprawą ma zając się specjalistyczny serwis. Jeżeli nie będzie to możliwe, to sprzęty zostaną poddane procesom recyklingu, aby móc odzyskać cenne surowce. InPost podkreśla, że w ramach projektu nie można przekazać baterii, żarówek, czy odpadów medycznych i chemicznych.

– Oddając sprzęt, z którego nie korzystasz, a który jest potencjalnie sprawny dajesz mu szansę na ponowne użycie przez inną osobę lub instytucję – a dzięki temu pozytywnie wpływasz na środowisko. Koszt serwisu i jego ślad węglowy będzie niższy niż wytworzenie nowego urządzenia o podobnych funkcjonalnościach i parametrach – podkreśla Rafał Brzoska, prezes InPostu.

Jak złapać długi za rogi? Weź udział w badaniu

Jak radzisz sobie z zadłużeniem? Żyjesz na krawędzi czy czujesz się w miarę komfortowo? Podziel się swoimi doświadczeniami i przewidywaniami w badaniu. Zapraszamy do wypełnienia krótkiego kwestionariusza. Wyniki badania podsumujemy wkrótce na łamach Bankier.pl.

Jest to kolejne ułatwienie w rozwiązaniu problemu błędnego wyrzucania elektrośmieci do kontenerów nieprzeznaczonych do utylizacji tego typu przedmiotów. Innym sposobem na pozbycie się swojego starego komputera lub telefonu jest oddanie go w sklepie zajmującym się sprzedażą urządzeń RTV i AGD. Zgodnie z prawem każdy sklep ma obowiązek przyjąć stary sprzęt. Niektóre miasta, jak np. Kraków, lub gminy oferują również darmowe usługi odbierania elektrośmieci. Wystarczy tylko umówić się na odbiór nieużywanych urządzeń elektronicznych.

Źródło:

Redaktor Bankier.pl. Absolwent dziennikarstwa i komunikacji społecznej na Uniwersytecie Wrocławskim. Zajmuje się domowymi finansami i rynkiem pracy.

Tematy
Tanie konta z przelewami ekspresowymi – styczeń 2022 r.

Tanie konta z przelewami ekspresowymi – styczeń 2022 r.

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane: Śmieci - segregacja, recykling

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki