REKLAMA
ZAGŁOSUJ

Imigracja na pierwszym planie. Wschód schodzi na dalszy

2015-05-04 05:48
publikacja
2015-05-04 05:48
Imigracja na pierwszym planie. Wschód schodzi na dalszy
Imigracja na pierwszym planie. Wschód schodzi na dalszy
fot. GIOVANNI ISOLINO / / EastNews

Imigracja jest teraz w centrum dyskusji w Unii Europejskiej, sprawy Wschodu schodzą na dalszym plan. Do czerwcowego szczytu Wspólnota ma się głównie zajmować strategią dotyczącą przyjmowania uchodźców, walką z przemytnikami ludzi z Afryki i pomocą rozwojową. Tak wynika z dokumentu przygotowanego przez Unijną Radę, który widziało Polskie Radio.

Wojna na Ukrainie schodzi na dalszy plan przez zalew imigrantów
Wojna na Ukrainie schodzi na dalszy plan przez zalew imigrantów (fot. GIOVANNI ISOLINO / EastNews)

Wiele spotkań ministerialnych, a także tych na niższym szczeblu - ambasadorskich i eksperckich w tym miesiącu i w przyszłym będzie poświęconych imigracji.

Unia Europejska krytykowana za brak pomysłów w sprawie nielegalnych uchodźców, którzy próbują się przedostać przez Morze Śródziemne, teraz rzuca prawie wszystkie siły na jeden odcinek i zaczyna pracować nad strategią. To odbędzie się kosztem spraw Wschodu, na przykład Ukrainy - przyznają w rozmowie z Polskim Radiem unijni dyplomaci.

Według nich, przyszłość europejskich sankcji wobec Rosji też jest przesądzona. Zostaną one zapewne przedłużone do końca roku, bo już wcześniej uzgodniono, że są związane z wypełnieniem porozumienia o zawieszeniu broni na wschodzie Ukrainy, ale na tym koniec. Jeśli sytuacja będzie wyglądać tak jak obecnie, czyli bez znaczącej poprawy, ale nie będzie się pogarszać, to krajom domagającym się utrzymania restrykcji bardzo trudno będzie przekonać pozostałe państwa do jednomyślnej decyzji.

IAR/Beata Płomecka/Bruksela/mitro/

Źródło:IAR
Tematy
Inspirujące pomysły na urządzenie pomieszczeń dla firm

Inspirujące pomysły na urządzenie pomieszczeń dla firm

Komentarze (17)

dodaj komentarz
~DJCat
Ot paradoks, co zrobić z uchodźcami, zawrócisz na morzu, to przypłyną innym statkiem. Zatrzymać w ojczyźnie? Dobrze, ale jak? Może UE zacznie wprowadzać pokój w państwach ościennych, aby uchodźcy nie przybywali?

Współczuję tym, którzy muszą decydować,.
~dcd
też im współczuje ... bo to są ludzie, którzy najpierw robią, a później myślą ... szkoda, że głupota nie boli ... eh ....
~Bolo
No przecież jaśnie nam panujący twierdzą że chętnie przyjmą tych imigrantów. Tylko głupio to publicznie ogłosić przed wyborami bo by gajowy nieco stracił..... więc tvn i wyborcza nic o tym nie mówią. Po wyborach już będzie można.
~mkn
Kiedyś do Libii jeździli na saksy Polacy. Inżynierowie, lekarze, pielęgniarki. To był bogaty kraj z 100% opieką społeczną za free. W 2011 roku Amerykanie, Francuzi ,Anglicy ,Norwegowie, Duńczycy, Kanadyjczycy przez pół roku bombardowali Libię z powietrza i z wody. Zginęło 30 tyś Libijczyków a kraj przestało praktyczne Kiedyś do Libii jeździli na saksy Polacy. Inżynierowie, lekarze, pielęgniarki. To był bogaty kraj z 100% opieką społeczną za free. W 2011 roku Amerykanie, Francuzi ,Anglicy ,Norwegowie, Duńczycy, Kanadyjczycy przez pół roku bombardowali Libię z powietrza i z wody. Zginęło 30 tyś Libijczyków a kraj przestało praktyczne istnieć. Teraz 3mln chce wydostać się do Europy. Polityka imigracyjna NATO przynosi odpowiednie skutki.
W dzisiejszym bombardowany jest Jemen przez koalicję zawiązywana przez USA. Będą następni uchodźcy z tego biednego kraju. A ich będzie 25 mln. Jemeńczycy już napływają do Polski.
~NTS
Jak mądrze stwierdziła Pani Merkel - wielokulturowość, to był poważny błąd.
~Black24
jądne rozwiązanie to odsyłać ich z powrotem do Afryki. Polityka integracji się nie sprawdziła. Po zatym spójrzcie na zdjęcie tam są praktycznie sami faceci, za kilka lat w europejskim mieście biała kobieta nie będzie mogła wyjśc z domu nie ryzykując życia.....
~lelo
Zostaniemy sami na placu boju,wierni do końca,nienawiści do Rosji
~plutarch
I już jest poranny wpis putinowskiego bota. Tankowiec utonie, a szczury wraz z nim.
~janek odpowiada ~plutarch
jełopy też utoną ...rusofoby

Powiązane: Wojna handlowa z Rosją

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki