REKLAMA

Ile kosztuje tatuaż?

Zuzanna Brud2012-12-08 06:00, akt.2017-10-31 13:35
publikacja
2012-12-08 06:00
aktualizacja
2017-10-31 13:35

Według jednych – szpecą, według drugich – zdobią ciało. Jeszcze inni uważają, że mają ukryte znaczenie lub wyrażają przynależność do pewnej społeczności. Mowa o tatuażach, które cieszą się coraz większym zainteresowaniem. Wykonanie trwałego rysunku na ciele kosztuje nawet kilka tysięcy złotych.

fot. / / YAY FotoTatuaż jest zazwyczaj kojarzony z jego tradycyjną postacią, czyli trwałym znakiem graficznym na ciele. Istnieją jednak inne, mniej inwazyjne jego odmiany, takie jak biotatuaż, makijaż permanentny, henna czy kalkomania.

Tatuaż – tak, ale jaki?

Tatuaż tradycyjny to znak graficzny na ciele, który powstał w wyniku trwałego wprowadzenia – za pomocą specjalnej igły – barwnika pod skórę. Tatuaż trwały, mimo nazwy, można usunąć w trakcie kilku sesji w studiu tatuażu. Biotatuaż i makijaż permanentny powstają bardzo podobnie do tatuażu trwałego. Różnica polega na tym, że barwniki są pochodzenia naturalnego i wprowadza się je płycej pod skórę niż w tatuażu tradycyjnym. Biotatuaż utrzyma się na ciele od 3 do 5 lat, po czym zniknie.

Tatuaże z henny i powstałe z kalkomanii to najmniej inwazyjne i bezbolesne metody kolorowania ciała. Henna to barwnik roślinny wykorzystywany do malowania skóry. Utrzymuje się na niej od kilku dni do kilku tygodni. Z kolei kalkomania polega na przeniesieniu na ciało – zazwyczaj z użyciem ciepłej wody – znaku graficznego, wydrukowanego uprzednio na specjalnym papierze. Kalkomania nie nadaje się do noszenia dłużej niż jeden dzień.

Ile kosztuje tatuaż?

Cena zależy przede wszystkim od rodzaju tatuażu. Liczą się też wielkość i stopień skomplikowania wzoru, umiejscowienie na ciele, liczba użytych kolorów, cena materiałów, czas wykonania, a także umiejętności samego tatuatora i renoma świadczącego usługi studia tatuażu lub salonu kosmetycznego.

Za kalkomanię zapłacimy od kilku do kilkudziesięciu złotych, a za tatuaż z henny od kilkudziesięciu do kilkuset złotych. Makijaż permanentny, biotatuaż i tatuaż trwały są o wiele droższe.

Cena makijażu permanentnego uzależniona jest od części ciała, które są malowane. Poszczególne elementy makijażu kosztują od ok. 350 do 1000 zł. Za pełny makijaż permanentny (brwi, powieki i usta) można zapłacić nawet powyżej 2000 zł.

Koszty przykładowego tatuażu permanentnego
Część twarzy Cena

Usta

700-1000 zł

Powieki

200-900 zł

Brwi

900 zł

Pełny makijaż

2600 zł

Źródło: Perfect Lines Studio


Ceny biotatuaży i tatuaży trwałych kształtują się na podobnym poziomie. Salony kosmetyczne i studia tatuaży zazwyczaj określają minimalną kwotę, od której zaczyna się świadczenie usługi, lub cenę za godzinę pracy nad tatuażem. Często spotykana stawka wyjściowa wynosi 150-200 zł. Do tego trzeba doliczyć koszt projektowania rysunku, chyba że korzysta się z gotowych wzorów dostępnych w salonie. Za bio i trwały tatuaż płaci się więc nawet kilka tysięcy złotych.

Tatuaż tatuażowi nierówny

Za identyczny tatuaż w jednym studiu można zapłacić 50 zł, w innym 150 zł. Różnica w cenie może wynikać z lokalizacji i renomy gabinetu, ale także jakości wykonania tatuażu. Przy wyborze studia tatuażu nie kierujmy się tylko cennikiem. Zwróćmy też uwagę na kwalifikacje osoby wykonującej rysunek, warunki higieny i sterylność w studiu, używane akcesoria (barwniki i sprzęt – jednorazowe igły do urządzenia nakłuwającego skórę i wprowadzającego barwniki, rękawiczki, pojemniczki na tusz itp.).

Tatuaż to swoistego rodzaju sztuka. Cytując jednego z forumowiczów: „Jeśli ktoś już decyduje się na tatuaż, to cena nie powinna mieć większego znaczenia. Jeśli komuś faktycznie zależy na czymś pięknym, to zapłaci każdą cenę.” I choć jest w tym sporo prawdy, zawsze warto porównać ceny konkurencji i wybrać najkorzystniejszą – co nie znaczy najtańszą – ofertę. Tatuaż wykonany „po kosztach” może bowiem wymagać kosztownej poprawki.

Źródło:
Tematy
Karta kredytowa - wygodny dostęp do dodatkowych pieniędzy

Karta kredytowa - wygodny dostęp do dodatkowych pieniędzy

Komentarze (4)

dodaj komentarz
~papa
Tatuaż kosztuje rozum. Płaci sie rozumem i zostaje się idiotą.
~tayzon
z medycznego punktu widzenia to pierw trzeba zrobić sobie próbe robia Ci malutką kropeczke i sprawdzaja czy nie jestes uczulony próba jest darmowa :). I wszystko zależy gdzie zrobisz ten tatuaż jak masz kase to lepiej isc do najlepszego w miescie studia bo jednak to jest na całe życie (chociaż obecnie nie do końca - wymyślili niedawno z medycznego punktu widzenia to pierw trzeba zrobić sobie próbe robia Ci malutką kropeczke i sprawdzaja czy nie jestes uczulony próba jest darmowa :). I wszystko zależy gdzie zrobisz ten tatuaż jak masz kase to lepiej isc do najlepszego w miescie studia bo jednak to jest na całe życie (chociaż obecnie nie do końca - wymyślili niedawno nowy sposób usuwania tatuażu). Dawniej sie słyszało o igłach z HIVEM ale mysle ze to przeszłość ;p
~hehe
dokładnie kiedyś było inaczej.w woju kolega wydziargał pół kompani jedną igłą też sobie zrobiłem
~dezel
Jak to wygląda z medycznego punktu widzenia.

Powiązane: Budżet rodziny

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki