REKLAMA

Ikea zatrudni uchodźców. To współpraca z Fundacją Ocalenie

2022-01-19 15:00
publikacja
2022-01-19 15:00
Ikea zatrudni uchodźców. To współpraca z Fundacją Ocalenie
Ikea zatrudni uchodźców. To współpraca z Fundacją Ocalenie
fot. LCV / / Shutterstock

Ikea uruchomi sześciomiesięczne staże dla uchodźców w warszawskim Targówku. Firma realizuje specjalny projekt wraz z Fundacją Ocalenie. Oprócz wynagrodzenia nowi pracownicy otrzymają m.in. dostęp do pełnego pakietu świadczeń pracowniczych oraz wsparcie w zakresie nauki języka polskiego, porad psychologicznych oraz prawnych.

Ikea i Fundacja Ocalenie rozpoczynają nowy projekt. Przewiduje on 10 płatnych staży dla osób posiadających status uchodźcy, znających język polski na poziomie co najmniej komunikatywnym. Staże będą trwały 6 miesięcy od marca do sierpnia 2022 roku i odbędą się na terenie sklepu Ikea Targówek w Warszawie. Stażyści otrzymają wynagrodzenie oraz dostęp do pełnego pakietu świadczeń pracowniczych oferowanych przez Ikea, oraz ze wsparcia Fundacji Ocalenie w zakresie nauki języka polskiego, porad psychologicznych, prawnych oraz pomocy ze strony mentorów i mentorek kulturowych pracujących na co dzień w warszawskim Centrum Pomocy Cudzoziemcom.

"Jednym z najważniejszych czynników utrudniających uchodźczyniom i uchodźcom zbudowanie dobrego, bezpiecznego życia w Polsce są trudności w znalezieniu stabilnego zatrudnienia. Wynika to często z braku doświadczenia zawodowego na lokalnym rynku pracy, słabej znajomości języka polskiego, nieznajomości procedur i ograniczonego dostępu do informacji. Nie pomagają również obawy pracodawców oraz uprzedzenia i stereotypy na temat uchodźczyń i uchodźców, które funkcjonują w społeczeństwie" – czytamy w informacji prasowej Fundacji Ocalenie.

🔎 Znalezienie zatrudnienia w nowym kraju, ze słabą znajomością języka i lokalnego rynku pracy to niemal zawsze duże...

Posted by Fundacja Ocalenie on Tuesday, January 18, 2022

Fundacja Ocalenie wskazuje, że "znalezienie pracy pomoże uchodźczyniom i uchodźcom wesprzeć ich rodziny oraz lokalną gospodarkę, a także zintegrować się ze społeczeństwem. Po odbyciu stażu zostaną oni zaproszeni do aplikowania na istniejące miejsca pracy poprzez procedurę standardowej rekrutacji".

Po zakończeniu stażu pracownicy mają możliwość podjęcia dlaszej pracy. W tym celu stażyści będą musieli przejść standardowy proces rekrutacji.

DF

Źródło:
Tematy
Kredyt gotówkowy bez porównania opłacalny.

Kredyt gotówkowy bez porównania opłacalny.

Teraz z kodem PROSTY masz 0% prowizji za udzielenie kredytu gotówkowego (RRSO 12,68%).

Komentarze (24)

dodaj komentarz
1a2b
Niech rząd wytłumaczy tym paździerzowym badziewiakom że zostali wpuszczeni do Polski żeby Polacy mieli z nich korzyść a politykę to sobie mogą robić u siebie w domu. Jeżeli Polska jest potężnym eksporterem mebli to na kiego wała nam ten szwedzki paździerz z tymi fanaberiami!?
prs
Szajsowate pudelkowe tanie prawie jednorazowe skladaki i.. "Fundacja Ocalenie"..

Zamiast dym.c biedakow, kiedy Ikea podatki zacznie w UE placic?..
anty12
Dostana nawet porade psychologiczna, co graniczy w cudem dla Polaka w Polske. Ten kraj jest sluzacym na kolanach.
anty12
Zaczelo sie! A mietusy z pis tak zapewniali ze za nich wladzy to ni ebedzei takich akcji. A na ulicy ich pelno.
no_comment
To powinno podchodzić pod rasizm - 10 osób z okolicy na starcie nie dostanie tam roboty bo nie spełnia standardów etnicznych. Qrna niedługo biały, heteroseksualny facet nie znajdzie w żadnym korpo roboty.
ryszard-taryfiarz
całe szczęści że tam już nie kupuje
demeryt_69
Słyszałem, że mają w promocji fajne pokrowce na siedzenia w samochodzie :)

ryszard-taryfiarz odpowiada demeryt_69
a ja wozem drabiniastym jeżdże

Powiązane: Praca

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki