REKLAMA
Tour de spółki

Ikea wprowadza płatność... czasem

2020-02-26 10:10
publikacja
2020-02-26 10:10

Ikea, jako pierwszy detalista na świecie, testuje płacenie za zakupy... czasem. Im dłużej klienci jadą do sklepu, tym więcej będą mogli kupić. Akcja ruszyła w Dubaju.

/ IKEA

Ikea nie od dziś zaskakuje pomysłami. Sieć wprowadziła już opcję wypożyczenia mebli czy ich wykupu, wprowadzając program "Druga szansa" w niemieckich placówkach. Teraz Ikea w Dubaju wpadła na pomysł, by klienci płacili za zakupy swoim czasem.

Przeważnie placówki szwedzkiego giganta znajdują się na obrzeżach miast. "Kupuj za swój czas" ma zachęcić ludzi do tego, by jednak częściej odwiedzali ich sklepy, nie bacząc na czas, jaki zajmie im dojazd. Jak to działa? Za pomocą Google Maps należ zarejestrować przebytą trasę i pokazać ją przy kasie podczas płacenia. Przy każdym produkcie dodana jest cena wyrażona w "czasowej walucie", która oparta jest o średnią płacę w Dubaju.

"Zdaliśmy sobie sprawę z dwóch rzeczy: czas jest dziś bardzo cenny, a wielu naszych klientów spędza znaczną jego część, odwiedzając nasze lokalizacje, które czasami znajdują się poza centrum” - powiedział rzecznik Ikea w rozmowie z "Forbesem". „Uważamy, że słuszne jest nagradzanie wysiłków naszych klientów poprzez spłacanie ich czasu, który nam poświęcają. To nasz sposób, by pomóc społeczności Dubaju w jak najlepszym wykorzystaniu każdej minuty” - dodał.

W konsekwencji klienci mogą decydować się na częstsze odwiedziny sklepy, tym samym pobyt tam będzie się wydłużać, co przełoży się na większe zakup, a te z kolei na lepsze zyski Ikei. 

DU

Źródło:
Tematy
Prowadź konto za 0 złotych w banku Pekao S.A.

Prowadź konto za 0 złotych w banku Pekao S.A.

Advertisement

Komentarze (12)

dodaj komentarz
(usunięty)
(wiadomość usunięta przez moderatora)
zzibi2
wielkie halo ale pewnie to będą jakieś symboliczne grosze..
nonnn
precz z takimi pomylsami, w dupach ludzia przewracaja, powiem tak i nazwe wiekszosc sklepow oszustami bo jesli ktos sprzedaje towar za 3,99PLN tzn ze chce oszukac przez nieuwage, cena powinna byc okragla 4,00, po pelnych cenach poznac kto jest oszustem a kto serdecznie ceny podaje.
po_co
Proponuję zlikwidujemy gorsze bo całe życie jesteś okradany, a z racji że zarabiam dużo nie mam zamiaru nosić w portfelu niczego poniżej 50 zł więc proponuję aby ceny wynosiły kolejno wielokrotność kwoty 50 zł.
W końcu ktoś jeszcze Cię oszuka i zażyczy sobie za chleb 4,5 zł oszust ! 50 zł za bochenek bez ruszania
Proponuję zlikwidujemy gorsze bo całe życie jesteś okradany, a z racji że zarabiam dużo nie mam zamiaru nosić w portfelu niczego poniżej 50 zł więc proponuję aby ceny wynosiły kolejno wielokrotność kwoty 50 zł.
W końcu ktoś jeszcze Cię oszuka i zażyczy sobie za chleb 4,5 zł oszust ! 50 zł za bochenek bez ruszania płac !

W dodatku wszystkim nam to wyjdzie na zdrowie, ograniczymy ilość wyrzucanego jedzenia do zera. Patrz ile korzyści.
opo2
Grażyna, odpalam Passata, jedziem tam!
opo2
ale tak sobie pomyślałem tam chyba nie ma najważniejszego towaru.... hot dogów, w końcu w 2% wieprzowe :(
leszczykowy
Ciekawe ile CO2 wyprodukują takie wycieczki z drugiego końca kraju do Ikei po zniżkę! Niby taka ekologiczna firma! Wstyd!
wjagus
Zachęci do tego, żeby jechać na drugi koniec kraju po lampkę. Zielony to tylko niedojrzały czerwony
marcin321
Myślę, że w Dubaju jest dużo mniej ludzi z takimi pomysłami.
and00 odpowiada marcin321
Ciekawe czemu?
Niby tam sami szejkowie e Ikeach kupują?
Poza tym, nawet samo namawianie na częstsze podróże do sklepu jest nieekologiczne, powinni namawiać na częstsze i większe zakupy, jak są tacy progresywni że za cytowanie testamentu zwalniają

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki