REKLAMA

Ikea nie obsłuży kientów bez maseczki

2021-03-03 09:00
publikacja
2021-03-03 09:00
Ikea nie obsłuży kientów bez maseczki
Ikea nie obsłuży kientów bez maseczki
fot. nikkimeel / / shutterstock

Pracownicy Ikea nie obsłużą klientów bez maseczki. Skandynawska sieć sklepów sprzedających meble oraz artykuły dekoracyjne do domu i ogrodu wydała oświadczenie.

"Obowiązek zakrywania ust i nosa wynika z Ustawy o zapobieganiu oraz zwalczaniu zakażeń i chorób zakaźnych u ludzi (stosownie do jej zmiany dokonanej 28 października 2020 r.) oraz wydanego na jej podstawie rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 26 lutego 2021 r. w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii" – czytamy w oświadczeniu firmy Ikea.

– Od dnia 27 lutego 2021 r. zakrywanie ust i nosa za pomocą maseczki jest na terenie IKEA obowiązkowe, a Klienci, którzy nie zastosują się do tego obowiązku, nie będą obsługiwani. Ikea działa zawsze zgodnie z obowiązującym w Polsce prawem. Wobec powyższego pracownik Ikea odmówi sprzedaży osobie, która nie stosuje się do ww. obowiązku. Działanie takie wynika z obowiązującego prawa, ale także podkreśla szacunek wobec zasad współżycia społecznego oraz odpowiedzialność za klientów i pracowników Ikea – informuje biuro prasowe firmy.

Klienci mogą zrobić zakupy w internetowym sklepie skandynawskiej firmy oraz za pomocą aplikacji mobilnej Ikea. Zamówienie może zostać dostarczone do paczkomatu, punktu odbioru lub kurierem pod wskazany adres.

DF

Źródło:
Tematy
Czy to dobry moment na inwestowanie?

Czy to dobry moment na inwestowanie?

Komentarze (29)

dodaj komentarz
langdon25
Brawo IKEA po raz kolejny !

Bezmaskowcy kupujcie meble u siebie w Kraśniku, Dzierżoniowie i Rzeszowie - wirus zostanie w rodzinie
ameba1
Oo nie! Straszne! A tak w ogóle to kogoś obchodzi jakaś ikea? Niech się pałują za działania niezgodne z prawem.
y2767651
akurat te sa zgodne z prawem... przykro mi.
darius19
dzisiaj ponad 300 zgonow i 15tys zakazen (wykrytych) - a tylu przeciwnikow obostrzen. To chyba jakis brak instynktu samozachowawczego??? Tak jak ci u prof.SImoniaka - kwestionowali Covid i wrecz obrazali personel medyczny - dopoki mogli mowic
zenonn
Gadka propagandzistów zwolenników plandemii.
15 tys zdiagnozowanych pozytywnie testem o dokładności rzutu monetą, a nie chorych na covid-19, jedną z wielu zakaźnych chorób układu oddechowego pod wspólną nazwą grypa.
309 zmarło na covid-19? Nie! Zmarło na coś, może też na zapalenie płuc, mając pozytywny wynik w/w testu. Sekcji
Gadka propagandzistów zwolenników plandemii.
15 tys zdiagnozowanych pozytywnie testem o dokładności rzutu monetą, a nie chorych na covid-19, jedną z wielu zakaźnych chorób układu oddechowego pod wspólną nazwą grypa.
309 zmarło na covid-19? Nie! Zmarło na coś, może też na zapalenie płuc, mając pozytywny wynik w/w testu. Sekcji zwłok w celu określenia przyczyny zgonu nie zrobiono.
Ilu zmarło na zapalenie płuc bez covid-19? Nikt? Grypa umarła na kowid?
W 2019 w Polsce 12 tys, na świecie 2,5mln zmarło na zapalenie płuc.
pstrzezek
Ikea mówi jedynie delikatnie "masz prawo do swoich przekonań ale nie zagrażaj innym" lub dosadniej "baranów nie obsługujemy" I trudno zrozumieć czemu coś tak normalnego na Zachodzie, w PL budzi tak chorą dyskusję. Na to nakłada się kwestia kulturowa i podejście do reguł i prawa. Rzeczpospolita szlachecka i veto Ikea mówi jedynie delikatnie "masz prawo do swoich przekonań ale nie zagrażaj innym" lub dosadniej "baranów nie obsługujemy" I trudno zrozumieć czemu coś tak normalnego na Zachodzie, w PL budzi tak chorą dyskusję. Na to nakłada się kwestia kulturowa i podejście do reguł i prawa. Rzeczpospolita szlachecka i veto siedzi w nas od zawsze i to się nie zmieni. Nie lubisz maski, zmien sklep. Nie wierzysz w szczepienie? Siedź w domu jak ci dobrze.
abcx
Hmm, tylko te "reguły" i "prawo" jest wystrugane chyba z gluta w nosie bo co chwila są inne, nie zgodne z poprzednimi zaleceniami i na dodatek nie zgodne z konstytucją... i jak tu mieć zaufanie i w nie wierzyć. Chyba trzeba być baranem...
pstrzezek odpowiada abcx
Nie trzeba być baranem. Chyba że się wierzy że paragraf z kodeksu zastąpi myślenie.
pstrzezek
Skąd to zdziwienie normalnymi przepisami
pozhoga
,,Ikea działa zawsze zgodnie z obowiązującym w Polsce prawem."
O, to coś się zmieniło od czasu wyrzucenia z pracy dwóch pracowników za niezgodę na indoktrynację neomarkistowską w miejscu pracy.

Powiązane: Koronawirus w Polsce

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki