REKLAMA

Czy otwarte są Ikea, Leroy Merlin, Castorama, OBI, Agata Meble itp.?

2021-03-26 15:00, akt.2021-03-30 23:03
publikacja
2021-03-26 15:00
aktualizacja
2021-03-30 23:03
Czy otwarte są Ikea, Leroy Merlin, Castorama, OBI, Agata Meble itp.?
Czy otwarte są Ikea, Leroy Merlin, Castorama, OBI, Agata Meble itp.?
fot. Anatol Chomicz / / FORUM

Czy sklepy budowlane i meblarskie są otwarte? Rząd wprowadził nowe ograniczenia związane z rosnącą liczbą zakażeń, wśród nich zamknięcie dużych sklepów z meblami i artykułami budowlanymi. Sprawdzamy, czy m.in. Ikea, Castorama, Leroy Merlin, Agata Meble są otwarte.

Od 27 marca obowiązują nowe obostrzenia dotyczące m.in. wielkopowierzchniowe sklepy meblowych i budowlanych o powierzchni powyżej 2 000 mkw. Według rozporządzenia duże placówki będą zamknięte od soboty. Natomiast mniejsze markety otrzymały nowe rygory sanitarne:

  • 1 osoba na 15 mkw – w sklepach do 100 mkw,
  • 1 osoba na 20 mkw – w sklepach powyżej 100 mkw.

Nie wszystkie firmy przygotowały oficjalne stanowisko do piątku (26 marca), nie w każdym przypadku stosowne informacje znajdują się na stronach internetowych również w weekend. W sobotę klienci wielokrotnie dopytują w mediach społecznościowych, jak będą funkcjonowały sklepy różnych marek w różnych miastach.

Sprawdziliśmy dla Państwa u źródła, jak będą działały popularne sieci sklepów budowlanych i meblowych.

Agata Meble

"Zgodnie z decyzją władz państwowych nasze salony są tymczasowo zamknięte, dlatego zachęcamy do robienia zakupów online, przez wideo rozmowę lub przez telefon w Twoim najbliższym salonie. Sklep internetowy działa w pełnym zakresie i wszystkie złożone zamówienia online realizowane są bez żadnych zmian" - informuje firma.

Black Red White

"Drodzy Klienci, większość salonów Black Red White jest otwarta", informuje sieć na swojej stronie internetowej. Zgodnie z obowiązującym rozporządzeniem, zamknięte zostały placówki, których powierzchnia przekracza 2 tys. mkw. Listę salonów, wraz z informacjami o godzinach otwarcia, można sprawdzić na stronie brw.pl/nasze-salony-sa-otwarte/. "W trosce o zdrowie i bezpieczeństwo klientów i pracowników w naszych punktach sprzedaży wprowadziliśmy najwyższy reżim sanitarny i dodatkowe środki ochronne", dowiadujemy się z internetowego komunikatu.

Bodzio

Sieć sklepów meblowych Bodzio w okresie od 27 marca do 9 kwietnia pozostaje otwarta. Sieć prowadzi również sprzedaż mebli przez internet oraz przyjmuje zamówienia telefonicznie.

Bricomarche

W przypadku sieci sklepów z materiałami budowlanymi Bricomarche na stronie internetowej nie podano informacji na temat działania w okresie od 27 marca do 9 kwietnia. Przedstawiciele firmy nie odpowiadają też na zapytania klientów o działanie poszczególnych sklepów w serwisie Facebook. W internecie bez trudu jednak znaleźć można numery telefonów do poszczególnych placówek i uzyskać informację na temat działania.

Co najmniej część sklepów stacjonarnych działa jak zawsze, pracownik placówki we Wrocławiu poinformował nas, że sklep, "podobnie jak prawdopodobnie wszystkie", ma powierzchnię mniejszą niż 2000 mkw., zatem może funkcjonować bez przeszkód.

Castorama

"Od soboty 27 marca nasza oferta dostępna jest przez całą dobę w sklepie online. Mamy dla Ciebie dogodne formy odbioru i dostawy:

  • darmowy i bezpieczny odbiór zakupów w sklepie nawet w ciągu 2 godzin od złożenia zamówienia,
  • w domu dzięki dostawie kurierem,
  • w Paczkomacie® InPost.

Możesz także złożyć zamówienie przez telefon. Pamiętaj o obowiązujących zasadach bezpieczeństwa. Dbajmy o siebie nawzajem! Przepraszamy za utrudnienia i dziękujemy za wyrozumiałość" - informuje Castorama.

Ikea

"W związku z rozporządzeniem Rady Ministrów z dnia 25.03.2021 dot. ograniczeń związanych z wystąpieniem stanu epidemii informujemy, że wszystkie sklepy stacjonarne IKEA w Polsce zostaną zamknięte od 27.03.2021 r. do 09.04.2021 r. włącznie. Pamiętajcie, że nasz sklep online na IKEA.pl jest otwarty przez 24 godziny na dobę! Podobnie jak Aplikacja mobilna IKEA. Skorzystacie w nich z naszych usług, sprawdzicie dostępność produktów oraz zamówicie wszystko, czego potrzebujecie. Wszystkie Punkty Odbioru Zamówień IKEA są nadal otwarte. Odbiór w sklepach na zasadach Zamów i Odbierz jest nadal możliwy" – informuje szwedzka firma na Facebooku.

fot. / / IKEA

"Usługi, montaże i dostawy odbywają się bez zmian. Klienci, którzy mieli umówione planowanie w sklepie w ciągu najbliższych dni, otrzymają oddzielne informacje w tej sprawie. Zwroty produktów będą możliwe po ponownym otwarciu sklepów stacjonarnych. Chcemy podkreślić, że bezpieczeństwo klientów i pracowników jest dla nas najważniejsze. W miarę rozwoju sytuacji będziemy opierać dalsze działania na rozporządzeniach lub komunikatach odpowiednich władz. Dziękujemy za zrozumienie, wzajemną troskę i wsparcie." – dodaje.

Jula

Z 15 należących do sieci placówek otwartych pozostaje 6, których powierzchnia sprzedażowa nie przekracza 2 tys. m2. Otwarte pozostaną multimarkety JULA w Szczecinie przy ul. Mieszka, Warszawie na Targówku oraz w Jankach, Bydgoszczy, Nowym Sączu i Lublinie. W tych placówkach obowiązywać będzie limit 1 osoba na 20m2.

Sieć Jula informuje, że istnieje możliwość zakupów poprzez stronę jula.pl. W tym wypadku można skorzystać z opcji odbioru osobistego w dowolnym z 15 sklepów: poprzez opcję Click & collect (odbiór osobisty w sklepie), czy Drive in (pracownik sklepu donosi zakupy do samochodu na parkingu). Istnieje też opcja zakupów poprzez jula.pl z dostawą przez kuriera.

Jysk

"W związku z nowymi obostrzeniami związanymi z pandemią informujemy, że od 27 marca tylko część sklepów JYSK będzie otwarta. Pamiętaj, że możesz zrobić zakupy online na JYSK.pl lub zarezerwować i odebrać produkty w otwartym sklepie" - podaje Jysk. W sklepach zamkniętych usługa ZAREZERWUJ online, odbierz w sklepie została wyłączona do odwołania. Lista otwartych sklepów jest dostępna na stronie firmy.

Zakupy zrobione na internetowej stronie firmy można zamawiać również z dostawą do domu. Klienci, którzy przed 27 marca dokonali zakupów internetowych z opcją odbioru w sklepie, który od 27.03 jest zamknięty, mają do wyboru dwie opcje - albo zaczekać na otwarcie sklepów, albo rezygnację z zakupu (środki zostaną zwrócone na konto kupującego). Różne scenariusze zakupowe oraz odpowiedzi na najczęstsze pytania klientów zebrano na stronie jysk.pl/bezpieczne-zakupy-w-jysk.

Leroy Merlin

"Od 27 marca zachęcamy do zakupów online i przez telefon dzwoniąc pod numer zamieszczony na stronie wybranego sklepu. Zapewniamy odbiór w sklepie w ciągu 2 godzin, paczkomatach lub dostarczamy do domu nawet tego samego dnia. Nasze usługi wykonujemy bez zmian, umów się na  zdalne projektowanie łazienek i kuchni. Przed sklepami działają punkty odbioru zamówień, reklamacji i zwrotu towarów z zachowaniem reżimu sanitarnego. Bardzo dziękujemy za zrozumienie i współpracę w tym trudnym dla nas wszystkich czasie" – czytamy w oświadczeniu firmy na Facebooku.

fot. / / leroymerlin.pl

Mrówka

"Informujemy, że punkty handlowe sieci Grupy PSB - Składy Grupy PSB, PSB Profi i większość sklepów PSB - Mrówka pozostają otwarte. Działamy według zaleceń rządowych dotyczących handlu w stanie zagrożenia epidemiologicznego" - informuje sieć na swojej stronie internetowej. Szczegółowe godziny otwarcia można sprawdzić na stronie sieci sklepów Mrówka.

OBI

Według informacji uzyskanych na infolinii OBI sklepy w całej Polsce są zamknięte od soboty (27 marca), sklep zachęca do robienia zakupów na stronie internetowej bądź przez telefon. Klienci mogą odebrać zamówienia w placówkach firmy. Zakupy można także zamówić do domu pod wskazany adres za pomocą strony online.

VOX

Sieć sklepów meblowych VOX pozostaje otwarta, informowali przedstawiciele marki w serwisie Facebook w przededniu obowiązywania nowych obostrzeń.

DF/MKa/MW

Źródło:
Tematy
Jak otrzymać nawet 1500 zł od Alior Banku + 300 zł od Bankier.pl SPRAWDŹ!

Jak otrzymać nawet 1500 zł od Alior Banku + 300 zł od Bankier.pl SPRAWDŹ!

Komentarze (1)

dodaj komentarz
danzig1
Ładnie zebrane w jednym miejscu. Dzięki!

Powiązane: Zakupy w sieci

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki