Idea ma wyniki kontroli podatkowej wskazujące na nieprawidłowości w podatku za '16

2019-12-12 13:22
publikacja
2019-12-12 13:22

Idea Bank otrzymał wyniki kontroli podatkowej, w której organ kontroli celno-skarbowej określił na 26,9 mln zł kwotę różnicy pomiędzy podatkiem dochodowym, wykazanym w zeznaniu podatkowym za 2016 rok przez podatkową grupę kapitałową Idea Bank, a podatkiem należnym - poinformował bank w komunikacie.

/ fot. Jaap Arriens / ZUMA Press

"Wedle stanowiska organu, zmianie powinna ulec kwota przychodów, dochodów oraz strat, które zostały przekazane do PGK Idea Bank przez poszczególne podmioty tworzące PGK Idea Bank, a które to kwoty stanowią podstawę sporządzenia deklaracji CIT-8A. W konsekwencji zmianie powinno ulec rozliczenie podatku dochodowego od osób prawnych PGK Idea Bank za rok 2016" - napisano w komunikacie.

"Kwota różnicy pomiędzy podatkiem dochodowym wykazanym w zeznaniu podatkowym za rok 2016 przez PGK Idea Bank a podatkiem należnym według organu wynosi 26,9 mln zł" - dodano.

Radosław Kozłowski, dyrektor Departamentu Controllingu i Informacji Zarządczej Idea Banku poinformował PAP Biznes, że według organu kontroli celno-skarbowej kwota podatku za 2016 rok powinna być o 26,9 mln zł wyższa.

Idea Bank podał w komunikacie, że przysługuje mu prawo złożenia korekty uprzednio złożonej deklaracji podatkowej, a zakończona kontrola może przekształcić się w postępowanie podatkowe.

"Emitent nie może wykluczyć, iż w przyszłości wyniki kontroli, przy niekorzystnym dla emitenta rozstrzygnięciu, mogą mieć wpływ na wyniki emitenta. Emitent będzie szczegółowo analizował wraz z doradcami prawno-podatkowymi otrzymane wyniki kontroli oraz będzie informować na bieżąco o dalszych istotnych działaniach, podejmowanych w niniejszej sprawie, zgodnie z obowiązującymi przepisami" - napisano w komunikacie. (PAP Biznes)

seb/ osz/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Rozwiń firmę z terminalem płatniczym

Rozwiń firmę z terminalem płatniczym

Advertisement

Komentarze (8)

dodaj komentarz
queen
Skoro emeryci w tym kraju trafiają do paki za zjedzenie cukierka, to jaka będzie kara dla Augustyniaka za tyle milionów złotych ?!
degrengolada
dobrze że jeszcze istnieją takie banki jak idea które są wręcz drenowane z pieniędzy na korzyść podatnika. Jak one sobie jeszcze radzą na rynku gdy są aż tak mocno uciskane wszelkimi daninami nie wiem i nie chcę wiedzieć. Ważne że budżet się domyka i mi się dobrze żyje.
konradalbert
Budżet się nigdy nie domyka, a banki nie są drenowane na korzyść podatnika, przynajmniej nie docelowo.
knf
Wskaźnik współczynników kapitałowych na poziomie <2% i wpis na listę ostrzeżeń publicznych KNF, kurator z BFG... to wszystko o czymś świadczy.

Sztab PRu banku próbuje kreować narrację "stary zły zarząd winny", otóż nie drodzy państwo. Cała akcja z nielegalną dystrybucją obligacji GetBack przez
Wskaźnik współczynników kapitałowych na poziomie <2% i wpis na listę ostrzeżeń publicznych KNF, kurator z BFG... to wszystko o czymś świadczy.

Sztab PRu banku próbuje kreować narrację "stary zły zarząd winny", otóż nie drodzy państwo. Cała akcja z nielegalną dystrybucją obligacji GetBack przez grupę kapitałową Idea Bank nie była przypadkiem, to właśnie po to powstała marka Lion's Bank!

Pracownicy banku wykonywali polecenia planów sprzedaży, które ustalał zarząd, a ten musiał mieć zgodę rady nadzorczej i właściciela banku.

KNF jest bardzo ale to bardzo pobłażliwy dla tego banku.
anty12
kontrole, kontrole, kary, podatki. W kasie nie ma juz pinindzy. Proponuje kartoflowi czolgi wyprowadzic na ulice. Zmusic prywaciorzy do przepisania wszystko na rzecz kartofla i madek i kazac im wynosic sie za granice. Historia lubi sie porwarzac, prawda bolszewicy ?
mozgirozum
Patrząc się na poczynania Augustyniaka proponuję przywrócić instytucję pręgieża w miastach!
sallywalker
Pewnie to kolejna "zasługa" byłego prezesa!

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki