REKLAMA

Idea Bank założy konto... w pociągu

Anna Drozd2017-04-25 15:40redaktor Bankier.pl
publikacja
2017-04-25 15:40
Idea Bank założy konto... w pociągu
Idea Bank założy konto... w pociągu
fot. Grzegorz Adamczyk /

Potwierdziły się informacje, do których kilka tygodni temu dotarła redakcja prnews.pl. Pierwsza mobilna placówka bankowa wjeżdża na polskie tory. Jest to inicjatywa Idea Banku, który 2 lata temu uruchomił projekt przestrzeni coworkingowych dla przedsiębiorców. Teraz bank zdecydował się na coworkingowy wagon Idea Hub Express. Jak przekonują inicjatorzy tego pomysłu w wagonie będzie można założyć konto, ale nie jest to główny cel projektu.

Jak wynika z badań Idea Banku, 82% przedsiębiorców podróżuje w celach biznesowych, a 61% mikrofilm działa w więcej niż jednym województwie. Średnio w podróży przedsiębiorca spędza 2 dni w tygodniu. - Podróże są nieodłącznym elementem prowadzenia własnego biznesu. Przedsiębiorcy spotykają się z klientami i kontrahentami, badają nowe rynki. Małe firmy z czasem się rozrastają, powstają filie w nowych miejscowościach – mówi Małgorzata Szturmowicz, członek zarządu Idea Banku.

Do wybranych pociągów PKP Intercity dołączony zostanie specjalny wagon Idea Hub Express, który jest przystosowany do pracy biurowej. Do dyspozycji podróżujących jest sprzęt biurowy (drukarka, skaner), ładowarki do telefonów oraz niezbędne łącza. Można też skorzystać z darmowej kawy, czy poczytać codzienną prasę.

Specjalne wagony będą kursowały na trasach Warszawa-Poznań-Warszawa, Warszawa-Kraków-Warszawa i Warszawa-Wrocław-Warszawa.

Z wagonu będzie mógł korzystać każdy pasażer pociągu posiadający ważny bilet na pociąg. Pierwszeństwo będą jednak mieli klienci Idea Banku. Także specjalnie dla swoich klientów bank przygotował pulę darmowych voucherów na przejazd na tych trasach, które będzie można odebrać w stacjonarnych placówkach Idea Hub w Warszawie, Poznaniu, Krakowie i Wrocławiu.

Źródło:
Anna Drozd
Anna Drozd
redaktor Bankier.pl

W Bankier.pl od 2009 roku. Redaktor odpowiedzialna za tworzenie materiałów wideo, relacji i wywiadów dla internetowego kanału wideo - Bankier.tv. Podejmuje tematykę rynku nieruchomości, prezentuje ciekawe pomysły na biznes i nowinki technologiczne, porusza bieżące tematy gospodarcze ważne dla Kowalskiego i jego portfela. Tel. 22 333 99 10

Tematy
Otwórz konto, które samo oszczędza na 2,2% i zgarnij nawet 300 zł

Otwórz konto, które samo oszczędza na 2,2% i zgarnij nawet 300 zł

Komentarze (10)

dodaj komentarz
~chrs
Z tego co się orientuję lada chwila rozpoczyna się remont na trasie Poznań - Warszawa - to może być mocno wspierające jeśli będzie gdzie popracować w tym czasie.
~janusz_innowacji
Ja czekam, aż Idea zaoferuje możliwość założenia konta podczas wizyty w WC, wtedy założę.
~Micho
Są osoby, które znajdą problem na każde rozwiązanie. :) A to moim zdaniem jest akurat dobre, bo w pociągach pracuje masa ludzi i fajnie jest mieć tę opcję, że popracuję w warunkach biznesowych. A druga sprawa i tu znowu plus dla Idea Bank i przewoźnika - o ile normalne Huby są darmowe tylko dla klientów banku o tyle te w pociągu Są osoby, które znajdą problem na każde rozwiązanie. :) A to moim zdaniem jest akurat dobre, bo w pociągach pracuje masa ludzi i fajnie jest mieć tę opcję, że popracuję w warunkach biznesowych. A druga sprawa i tu znowu plus dla Idea Bank i przewoźnika - o ile normalne Huby są darmowe tylko dla klientów banku o tyle te w pociągu są dla każdego, kto ma ważny bilet. Dla mnie mega na tak.
mhm
Głównie dla reklamy (czego przykład powyższy artykuł), ale może to mieć sens. Ja często w pociągu pracuję, wprawdzie mi wystarczy zwykłe siedzenie i laptop na kolanach, ale może ktoś woli siedzieć przy stole i jeszcze potrzebuje drukarki (ciekawe, czy wydruki są bezpłatne?)...
~poldek
Innowacje zawsze są niezrozumiale dla przeciętnego zjadacza chleba, z czasem staja sie jednak oczywiste.
~janusz_innowacji odpowiada ~poldek
oczywiście. Na Zachodzie do normalnych placówek bankowych nikt już nie chodzi, tylko do tych w wagonach kolejowych
~gogo
W Katowicach też jest dworzec kolejowy
~gogo
A Katowice to patyk od kaszanki,gdzie pula darmowych voucherów
~niepelnosprawny_org
to wszystko prawda, ale czy bedzie wielu chetnych - raczej nie, choć ze wzgledu na szybszy ostatnio wzrost gospodarczy, czemu moze nie...

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki