Idea Bank założy konto... w pociągu

redaktor Bankier.pl

Potwierdziły się informacje, do których kilka tygodni temu dotarła redakcja prnews.pl. Pierwsza mobilna placówka bankowa wjeżdża na polskie tory. Jest to inicjatywa Idea Banku, który 2 lata temu uruchomił projekt przestrzeni coworkingowych dla przedsiębiorców. Teraz bank zdecydował się na coworkingowy wagon Idea Hub Express. Jak przekonują inicjatorzy tego pomysłu w wagonie będzie można założyć konto, ale nie jest to główny cel projektu.

Jak wynika z badań Idea Banku, 82% przedsiębiorców podróżuje w celach biznesowych, a 61% mikrofilm działa w więcej niż jednym województwie. Średnio w podróży przedsiębiorca spędza 2 dni w tygodniu. - Podróże są nieodłącznym elementem prowadzenia własnego biznesu. Przedsiębiorcy spotykają się z klientami i kontrahentami, badają nowe rynki. Małe firmy z czasem się rozrastają, powstają filie w nowych miejscowościach – mówi Małgorzata Szturmowicz, członek zarządu Idea Banku.

Do wybranych pociągów PKP Intercity dołączony zostanie specjalny wagon Idea Hub Express, który jest przystosowany do pracy biurowej. Do dyspozycji podróżujących jest sprzęt biurowy (drukarka, skaner), ładowarki do telefonów oraz niezbędne łącza. Można też skorzystać z darmowej kawy, czy poczytać codzienną prasę.

Specjalne wagony będą kursowały na trasach Warszawa-Poznań-Warszawa, Warszawa-Kraków-Warszawa i Warszawa-Wrocław-Warszawa.

Z wagonu będzie mógł korzystać każdy pasażer pociągu posiadający ważny bilet na pociąg. Pierwszeństwo będą jednak mieli klienci Idea Banku. Także specjalnie dla swoich klientów bank przygotował pulę darmowych voucherów na przejazd na tych trasach, które będzie można odebrać w stacjonarnych placówkach Idea Hub w Warszawie, Poznaniu, Krakowie i Wrocławiu.

Anna Drozd

Źródło:
Firmy:
Tematy:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
1 1 ~chrs

Z tego co się orientuję lada chwila rozpoczyna się remont na trasie Poznań - Warszawa - to może być mocno wspierające jeśli będzie gdzie popracować w tym czasie.

! Odpowiedz
1 8 ~janusz_innowacji

Ja czekam, aż Idea zaoferuje możliwość założenia konta podczas wizyty w WC, wtedy założę.

! Odpowiedz
0 0 ~Micho

Są osoby, które znajdą problem na każde rozwiązanie. :) A to moim zdaniem jest akurat dobre, bo w pociągach pracuje masa ludzi i fajnie jest mieć tę opcję, że popracuję w warunkach biznesowych. A druga sprawa i tu znowu plus dla Idea Bank i przewoźnika - o ile normalne Huby są darmowe tylko dla klientów banku o tyle te w pociągu są dla każdego, kto ma ważny bilet. Dla mnie mega na tak.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
0 5 ~asdf

po co to?

! Odpowiedz
0 6 mhm

Głównie dla reklamy (czego przykład powyższy artykuł), ale może to mieć sens. Ja często w pociągu pracuję, wprawdzie mi wystarczy zwykłe siedzenie i laptop na kolanach, ale może ktoś woli siedzieć przy stole i jeszcze potrzebuje drukarki (ciekawe, czy wydruki są bezpłatne?)...

! Odpowiedz
3 4 ~poldek

Innowacje zawsze są niezrozumiale dla przeciętnego zjadacza chleba, z czasem staja sie jednak oczywiste.

! Odpowiedz
1 6 ~janusz_innowacji odpowiada ~poldek

oczywiście. Na Zachodzie do normalnych placówek bankowych nikt już nie chodzi, tylko do tych w wagonach kolejowych

! Odpowiedz
1 1 ~gogo

W Katowicach też jest dworzec kolejowy

! Odpowiedz
0 1 ~gogo

A Katowice to patyk od kaszanki,gdzie pula darmowych voucherów

! Odpowiedz
0 2 ~niepelnosprawny_org

to wszystko prawda, ale czy bedzie wielu chetnych - raczej nie, choć ze wzgledu na szybszy ostatnio wzrost gospodarczy, czemu moze nie...

! Odpowiedz
Zapisz się na bezpłatny newsletter Bankier.pl