REKLAMA
PROMOCJA CITI I BANKIER.PL

IZOSTAL S.A.: Zawarcie znaczącej umowy z JT Zakład Budowy Gazociągów Sp. z o.o.

2014-04-04 14:42
publikacja
2014-04-04 14:42
Spis treści:

1. RAPORT BIEŻĄCY

2. MESSAGE (ENGLISH VERSION)

3. INFORMACJE O PODMIOCIE

4. PODPISY OSÓB REPREZENTUJĄCYCH SPÓŁKĘ

KOMISJA NADZORU FINANSOWEGO
Raport bieżący nr 9 / 2014
Data sporządzenia: 2014-04-04
Skrócona nazwa emitenta
IZOSTAL S.A.
Temat
Zawarcie znaczącej umowy z JT Zakład Budowy Gazociągów Sp. z o.o.
Podstawa prawna
Art. 56 ust. 1 pkt 2 Ustawy o ofercie - informacje bieżące i okresowe
Treść raportu:
Izostal S.A. (Spółka) w dniu 4 kwietnia 2014 roku zawarł kolejną umowę z firmą JT Zakład Budowy Gazociągów Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. W wyniku transakcji łączna wartość umów zawartych przez Spółkę z firmą JT Zakład Budowy Gazociągów Sp. z o.o. w ciągu ostatnich dwunastu miesięcy przekroczyła 10% kapitałów własnych Spółki i wyniosła 20.533 tys. PLN (netto).

W omawianym okresie umową o największej wartości była transakcja sprzedaży rur izolowanych przez Izostal S.A. (Dostawca) zawarta z JT Zakład Budowy Gazociągów Sp. z o.o. (Zamawiający) w dniu 14 czerwca 2013 roku, o wartości całkowitej 7.315 tys. PLN (netto).

Przedmiot umowy został dostarczony przez Dostawcę w terminie od sierpnia 2013 roku do marca 2014 roku.

W przypadku niedotrzymania któregokolwiek z terminów dostawy Zamawiający zastrzegł sobie możliwość naliczenia kar umownych w wysokości:
1. do 7 dni opóźnienia - 0,01% wartości zamówienia brutto za każdy dzień opóźnienia;
2. w przypadku opóźnienia przekraczającego 7 dni - 0,05% wartości zamówienia brutto za każdy dzień opóźnienia;
Łączna wysokość kar umownych nie może przekraczać 15% wartości zamówienia. W przypadku szkody przewyższającej wysokość kary umownej Dostawca zobowiązany jest do zapłaty odszkodowania uzupełniającego do pełnej wysokości szkody. W przypadku odstąpienia od umowy przez Dostawcę lub z przyczyn leżących po jego stronie, zapłaci on karę umowną obliczoną jako iloczyn dni jakie upłynęły od dnia podpisania zamówienia do dnia odstąpienia oraz kwoty 5,000 zł. W przypadku opóźnienia przekraczającego 50 dni Zamawiający ma prawo odstąpić od umowy naliczając w miejsce kar za opóźnienie karę umowną za odstąpienie od umowy z przyczyn leżących po stronie Dostawcy.
Pozostałe warunki transakcji nie odbiegały od warunków powszechnie stosowanych dla tego rodzaju umów.

Zawarte w wyżej wymienionym okresie transakcje z JT Zakład Budowy Gazociągów Sp. z o.o. spełniają kryterium znaczącej umowy ponieważ łączna ich wartość przekracza 10% wartości kapitałów własnych Spółki.

Szczegółowa podstawa prawna: § 5 ust. 1 pkt 3 Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 lutego 2009 r. w sprawie informacji bieżących i okresowych przekazywanych przez emitentów papierów wartościowych oraz warunków uznawania za równoważne informacji wymaganych przepisami prawa państwa niebędącego państwem członkowskim (Dz. U. nr 33, poz. 259 z późn. zm.).

MESSAGE (ENGLISH VERSION)

INFORMACJE O PODMIOCIE    >>>

PODPISY OSÓB REPREZENTUJĄCYCH SPÓŁKĘ
Data Imię i Nazwisko Stanowisko/Funkcja Podpis
2014-04-04 Marek Mazurek Prezes Zarządu
2014-04-04 Michał Pietrek Wiceprezes Zarządu
Źródło:Komunikaty spółek (ESPI)
Tematy
Miejski model Ford Puma. Trwa wyjątkowa wyprzedaż

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki