Operator Platformy Canal+ chce wejść na GPW

2020-07-02 16:06
publikacja
2020-07-02 16:06
FORUM

Nadzwyczajne Zgromadzenie Akcjonariuszy ITI Neovision zdecydowało o dematerializacji akcji i ubieganiu się o dopuszczenie i wprowadzenie akcji na GPW - poinformowała spółka w sprawozdaniu z działalności za 2019 rok.

"Po dacie bilansowej Spółka rozpoczęła proces pierwszej publicznej oferty („IPO”) w związku z realizacją praw przysługującym akcjonariuszom niekontrolującym Spółki na mocy umów zawartych między akcjonariuszami. Grupa Canal+ SA ogłosiła intencję utrzymania roli strategicznego akcjonariusza w ITI Neovision niezależnie od powyższego procesu" - napisano w sprawozdaniu.

Spółka podała, że majowe NWZ podjęło między innymi uchwałę o zmianie nazwy na Canal+ Polska.

Kliknij, aby zapisać się na webinar. / Bankier.pl

Obecnie akcjonariuszami Spółki są Groupe Canal+ S.A. zarejestrowana we Francji, która posiada 450.000 akcji(51 proc.), TVN Media sp. z o.o. zarejestrowana w Polsce, która posiada 282.352 akcji (32 proc.) oraz LGI Global Ventures Holding BV zarejestrowana w Holandii, która posiada 150.000 akcji (17 proc.).

Spółka jest operatorem satelitarnej platformy cyfrowej pod marką "Platforma Canal+" (poprzednio pod marką "Platforma nc+"), w ramach której oferuje abonentom pakiety kanałów telewizyjnych własnej produkcji, jak i emitowanych na podstawie licencji od innych nadawców.

Spółka oferuje swoim abonentom usługi wideo na żądanie, w ramach abonamentu lub płatne dodatkowo, do których treści nabywa prawa od polskich i zagranicznych producentów filmów i seriali telewizyjnych. ITI Neovision jest również producentem programów telewizyjnych oraz oferuje usługi internetowe i telefoniczne.

W październiku 2019 roku ITI Neovision kupił 35 udziałów w spółce Kino Świat stanowiących 70 proc. kapitału podstawowego. Kino Świat jest dystrybutorem filmów w Polsce.

Przychody ze sprzedaży w 2019 roku wyniosły 2,27 mld zł, zysk operacyjny 105,7 mln zł, a zysk netto 87,7 mln zł

Pod koniec 2019 roku spółka zatrudniała 1.333 osób. (PAP Biznes)

seb/ ana/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Rozwiń firmę z terminalem płatniczym

Rozwiń firmę z terminalem płatniczym

Advertisement

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki