REKLAMA

INNO GENE S.A.: Podpisanie umowy inwestycyjnej ze spółką COVIDVAX sp. z o.o.

2020-10-06 09:37
publikacja
2020-10-06 09:37
Spis treści:

1. RAPORT BIEŻĄCY

2. MESSAGE (ENGLISH VERSION)

3. INFORMACJE O PODMIOCIE

4. PODPISY OSÓB REPREZENTUJĄCYCH SPÓŁKĘ

KOMISJA NADZORU FINANSOWEGO
Raport bieżący nr 45 / 2020
Data sporządzenia: 2020-10-06
Skrócona nazwa emitenta
INNO GENE S.A.
Temat
Podpisanie umowy inwestycyjnej ze spółką COVIDVAX sp. z o.o.
Podstawa prawna
Art. 17 ust. 1 MAR - informacje poufne.
Treść raportu:
Zarząd INNO-GENE S.A. (Emitent) informuje, że w dniu 6 października 2020 roku podpisał umowę inwestycyjną z firmą COVIDVAX sp. z o.o. (KRS 0000845189), kierowana przez prof. Andrzeja Mackiewicza.

Przedmiotem umowy jest opcjonalne objęcie udziałów utworzonych po podwyższeniu kapitału zakładowego w zamian za pozyskanie finansowania na prace nad szczepionką w kierunku COVID-19. Spółka CovidVax sp. z o.o. jest podmiotem celowym powołanym do komercjalizacji szczepionki przeciwko Covid-19 przez zespół prof. Andrzeja Mackiewicza, który jest autorem szczepionki nowej generacji. Spółka Covidvax sp. z o.o będzie posiadała IP oraz wszystkie prawa majątkowe do tej szczepionki.

Inwestor (Emitent) zobowiązuje się do pozyskania kwoty 10.000.000 zł (słownie: dziesięć milionów zł w formie inwestycji bezpośredniej, dotacji, grantu lub darowizny w zamian za objęcie 20% udziałów i głosów na zgromadzeniu wspólników. W przypadku niespełnienia warunku tj. brak pozyskania kapitału wymaganego przez spółkę CovidVax sp.z o .o., Emitent nie ponosi z tego tytułu żadnych konsekwencji.

Według Emitenta szczepionka nowej generacji autorstwa zespołu prof. Andrzeja Mackiewicza będzie przełomowym wynalazkiem w dziedzinie szczepień nie tylko związanych z COVID-19, ale wszelkich form wirusów i koronawirusów tzw. grypowych oraz wieloma innymi chorobami, w tym np. boreliozy i innych chorób odkleszczowych.

Prof. Andrzej Mackiewicz wraz z zespołem od 30 lat pracuje nad rozwojem leczniczych szczepionek rakowych. Najbardziej zaawansowanym projektem jest szczepionka na czerniaka, która przeszła już szereg faz badań klinicznych. Zespól od 1997 roku podał do tej pory 40 tys. dawek tej szczepionki. W żadnym przypadku nie wystąpiły zdarzenia niepożądane. Zastosowana szczepionka, wielu pacjentom „przedłużyła” życie nawet o 20 lat.

MESSAGE (ENGLISH VERSION)

INFORMACJE O PODMIOCIE    >>>

PODPISY OSÓB REPREZENTUJĄCYCH SPÓŁKĘ
Data Imię i Nazwisko Stanowisko/Funkcja Podpis
2020-10-06 Jacek Wojciechowicz Prezes Zarzadu
Źródło:GPW - komunikaty spółek (ESPI)
Tematy
Jak otrzymać nawet 1500 zł od Alior Banku + 300 zł od Bankier.pl SPRAWDŹ!

Jak otrzymać nawet 1500 zł od Alior Banku + 300 zł od Bankier.pl SPRAWDŹ!

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki