REKLAMA

ING Bank Śląski z wielomilionową karą

2022-10-05 12:05
publikacja
2022-10-05 12:05

Generalny Inspektor Informacji Finansowej (GIIF) nałożył na ING Bank Śląski 21 mln 659 tys. zł kary administracyjnej w związku z naruszeniem przepisów ustawy o przeciwdziałaniu praniu pieniędzy oraz finansowaniu terroryzmu.

ING Bank Śląski z wielomilionową karą
ING Bank Śląski z wielomilionową karą
fot. Bjoern Wylezich / / Shutterstock

Jak podano w środowej informacji Generalnego Inspektora Informacji Finansowej, kara administracyjna w wysokości 21 mln 659 tys. zł została nałożona na ING m.in. za niedopełnienie obowiązku stosowania środków bezpieczeństwa finansowego i za niedopełnienie obowiązku przekazywania na żądanie GIIF informacji lub dokumentów niezbędnych do realizacji jego zadań.

Generalny Inspektor Informacji Finansowej (GIIF) stanowi główny element polskiego systemu przeciwdziałania praniu pieniędzy oraz finansowaniu terroryzmu. W realizacji swoich zadań ustawowych jest wspomagany przez Departament Informacji Finansowej Ministerstwa Finansów.

Obecnie funkcję GIIF pełni wiceminister finansów Sebastian Skuza. (PAP)

pif/ mk/

Tematy
Teraz Twoje oszczędności mogą więcej – aż 8% w skali roku!

Teraz Twoje oszczędności mogą więcej – aż 8% w skali roku!

Komentarze (5)

dodaj komentarz
pablo2605
I wy też jak nasz rząd widzę. Jedyny bank który nie udzielał informacji i bronił klientów przed inwigilacja. Widzę że Kaczka prowadzi swoje owieczki do zagrody. Żal was
piotrpoznan
Nareszcie rzad zabral sie za holenderskie firmy za grillowanie Polski przez holenderskich politykow. To nastepna firma po Heinekenie. Czekam na dalsze kroki.
tomaszeks
Tobie chyba zgrilował mózg, kaczor na wiecu wyborczym. H..e potrzebują kasy, bo kasa już pusta a wybory za pasem.
peluquero
ała, ale to musiał być odcisk...

Powiązane: Sektor bankowy

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki