Przewoźnicy nie oddadzą pieniędzy za bilety?

Światowe towarzystwa lotnicze nie są stanie zwrócić klientom pieniędzy za bilety na niezrealizowane wskutek kryzysu koronawirusowego loty i wydają im w zamian vouchery, by utrzymać płynność finansową - poinformował we wtorek szef Międzynarodowego Stowarzyszenia Transportu Powietrznego (IATA).

(fot. Amir Cohen / Reuters)

"Kluczową sprawą jest dla nas uniknięcie odpływu gotówki, zatem refundacja anulowanych biletów byłaby dla nas niemal nie do zniesienia" - powiedział w trakcie internetowej konferencji prasowej dyrektor generalny IATA Alexandre de Juniac.

Branża lotnicza jest krytykowana przez organizacje konsumenckie za łamanie zasad dotyczących wypłacania zwrotów za bilety w określonym terminie. IATA argumentuje, że jedną trzecią zatrudnionych w globalnym transporcie powietrznym wysłano na przymusowe urlopy lub zwolniono z pracy.

Globalne towarzystwa lotnicze twierdzą, że spowodowany koronawirusem kryzys grozi zlikwidowaniem 25 mln miejsc pracy na całym świecie. Dlatego IATA domaga się dla swych członków szybkiej pomocy państwowej ostrzegając, że kończą się im środki finansowe. Według statystyk IATA, ogólny spadek przewozów pasażerskich sięgał na początku drugiego kwartału 70 proc., przy czym w Europie było to aż 90 proc. 

dmi/ ap/

Źródło: PAP

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
1 4 karkses

To się chyba nazywa kradzież ale ok. Kryzys wyczyści branże i utworzy niszę, która z czasem zostanie dobrze wykorzystana bo przecież ludzie nie przestaną latać. Aktualne problemy są problemami dla tych co się zadomowili w danej branży a teraz przychodzi po prostu oczyszczenie. Ja rozumiem, że kombinują jak mogą i będą serwowali te bajki o 25 mln miejsc pracy ale naprawdę Ci ludzie po jakimś czasie będą dalej pracować tylko pod innym logiem bo jak już mówiłem ludzie nie przestaną latać.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
2 48 jes

Nie oddamy wam pieniędzy za niezrealizowaną usługę bo są nam potrzebne. W KK to nazywa się chyba przywłaszczenie.

! Odpowiedz
7 40 specjalnie_zarejestrowany2

Niech wezmą 5 tysięcy pożyczki od Morawieckiego

! Odpowiedz
19 9 katzpodola

Napisz coś mądrego albo wcale. Głąbów nie potrzebujemy

! Odpowiedz
5 16 jes odpowiada katzpodola

Jeżeli nie potrzebujemy to dlaczego się pojawiłeś???

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne