REKLAMA

Huawei wyprzedził Samsunga. Odbicie na rynku smartfonów

2020-08-06 11:00
publikacja
2020-08-06 11:00
Huawei wyprzedził Samsunga. Odbicie na rynku smartfonów
Huawei wyprzedził Samsunga. Odbicie na rynku smartfonów
fot. N.Z.Photography / / Shutterstock

Huawei wyprzedził Samsunga na rynku smartfonów - sprzedał najwięcej urządzeń w drugim kwartale, wynika z analizy Canalys oraz IDC.

W pierwszym kwartale tego roku pandemia COVID-19 zatopiła rynek smartfonów. Drugi kwartał przyniósł odbicie w sprzedaży urządzeń. Jednak w porównaniu z ubiegłym rokiem łączna sprzedaż smartfonów spadła o 16 proc., według analizy IDC. Mniej urządzeń sprzedali Samsung, Huawei oraz Xiaomi.

Samsung zdetronizowany

Najwięcej urządzeń w drugim kwartale sprzedała chińska firma Huawei - 55,8 mln smartfonów, wynika z analizy przeprowadzonej przez Canalys. Wynik jest o 5,1 proc. niższy niż identycznym czasie w poprzednim roku. Jednocześnie w II kw. producent sprzedał o blisko 7 mln więcej urządzeń niż w I kw.

Rynek smartfonów w 2020 roku w porównaniu z ubiegłym
 Firma II kw. 2020 r. II kw. 2019 r.
Liczba sprzedanych smartfonów Udział w rynku Liczba sprzedanych smartfonów Udział w rynku
Huawei  55,8 mln 19,6 proc.  58,7 mln 18,7 proc.
Samsung 53,7 mln 18,9 proc. 76,9 mln 23,2 proc.
Apple 45,1 mln 15.9 proc. 36 mln 10,8 proc.
Xiaomi 28,8 mln 10,1 proc. 32,1 mln 9,7 proc.
Oppo 25,8 mln 9,1 proc. 30,6 mln 9,2 proc.
Pozostali 75,5 mln 26,5 proc. 97,5 mln 29,4 proc.
Źródło: canalys.pl

Na drugiej pozycji wśród najchętniej kupowanych smartfonów znalazł się Samsung z liczbą 53,7 mln sprzedanych urządzeń. Huawei wyprzedził koreańskiego giganta o około 2 mln sprzedanych telefonów. W ubiegłym kwartale Samsung był niezaprzeczalnym liderem na rynku smartfonów.

Na trzecim miejscu uplasowała się firma Apple ze sprzedażą na poziomie 45,1 mln urządzeń w drugim kwartale tego roku. Poza podium znalazł się Xiaomi - najpopularniejszy producent telefonów na polskim rynku.

Huawei liderem na rynku

Huawei osiągnął największy w historii udział w rynku smartfonów - blisko 20 proc. - czytamy w komentarzu do rankingu przygotowanego przez IDC. O 0,5 p.p. niżej uplasował się Samsung, którego sprzedaż spadła o 28,9 proc. w porównaniu z ubiegłym rokiem.

fot. / / IDC

Spadek sprzedaży zanotował Xiaomi o 11,8 proc. oraz pozostali producenci smartfonów na rynku. Sprzedaż tylko jednej firmy wzrosła w porównaniu z danymi z ubiegłego roku. Apple, założona przez Jobsa, odnotowała wzrost sprzedaży o 11,2 proc. urządzeń.

Podczas pandemii koronawirusa inaczej kształtują się wydatki gospodarstw domowych. Zdecydowana większość osób kupująca urządzenia skupiła się na laptopach oraz tabletach, które ułatwiały pracę i naukę w domu podczas przymusowego zamknięcia, czytamy w komentarzu Nabili Popal, dyrektor ds. Badań w IDC Worldwide Mobile Device Trackers.

DF

Źródło:
Tematy
Otwórz Konto Firmowe Godne Polecenia i zyskaj nawet 1300 zł premii!

Otwórz Konto Firmowe Godne Polecenia i zyskaj nawet 1300 zł premii!

Advertisement

Komentarze (5)

dodaj komentarz
gucio_222
Średnia inteligencji spada, dlatego wzrasta sprzedaż ajfonów wśród yankesowych kretynów i rednecków. Ajfon tak jak i pierdzący Harley Dawidson to symbol państwa przemocy, ciasnego umysłu i obciachu.
historykgpw
Nagłówek - Huawei wyprzedził Samsunga. Odbicie na rynku smartfonów
Pierwsze zdanie artykułu - Samsung wyprzedził Huawei na rynku smartfonów - sprzedał najwięcej urządzeń w drugim kwartale, wynika z analizy Canalys oraz IDC.
Ręce opadają
kenn
Krótko mówiąc, nie wierz mediom ;)
znawca_wszystkiego
To był tzw clickbait. Gdyby tytuł był "Hueawei robi najlepsze zdjęcia cycków" to kliknąłbyś jeszcze szybciej.
jas2
To twórcze rozwinięcie sentencji: "jestem za a nawet przeciw".

Powiązane: Apple

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki