REKLAMA

„House Flipper” lepszy niż „Car Mechanic”. PlayWay drożeje

Adam Hajdamowicz2019-01-07 12:10redaktor Bankier.pl
publikacja
2019-01-07 12:10
„House Flipper” lepszy niż „Car Mechanic”. PlayWay drożeje
„House Flipper” lepszy niż „Car Mechanic”. PlayWay drożeje
/ PlayWay

Zeszłoroczna gra „House Flipper” sprzedaje się jeszcze lepiej niż ostatnia część „Car Mechanic”, a więc gry z hitowej serii PlayWaya. Kurs producenta gier wyraźnie zwyżkuje.

fot. / / PlayWay

Zarząd PlayWaya poinformował, że na dzień 31.12.2018 r. do sprzedaży do klientów w sklepach online oraz w dystrybucji detalicznej trafiło ponad 700 tys. szt. gry „House Flipper”, ponad 640 tys. szt. gry „Car Mechanic Simulator 2018” oraz ponad 165 tys. szt. gry „Thief Simulator”.

Szczególnie wartym podkreślenia faktem jest tu coraz wyraźniejsza przewaga pod względem sprzedaży wydanego w maju zeszłego roku „House Flippera” nad ostatnią grą z serii „Car Mechanic”, która to przez długi czas stanowiła o sile PlayWaya.

Jednocześnie spółka dodaje, że lista graczy oczekujących na zakup wszystkich gier z grupy kapitałowej spółki tzw. Steam Wishlist na dzień 31.12.2018 r. przekraczał liczbę 4 mln. W kolejnym komunikacie PlayWay wyjaśnił, że podane 4 mln graczy oznacza sumę Wishlist, tj. tzw. Wishlist Additions kilku najważniejszych gier oraz tzw. Wishlist Outstanding reszty tytułów. Dotychczas producent gier przekazywał bowiem informacje jedynie o tzw. Wishlist Outstanding (lista graczy ciągle oczekująca na zakup gier). Zgodnie ze starym standardem raportowania ww. lista przekraczała na dzień 31.12.2018 r. liczbę 3,4 mln graczy względem 3,2 mln sprzed miesiąca.  

Informacja ta podgrzała emocje inwestorów, a akcje spółki drożały dziś nawet o blisko 5 proc. Kurs producenta gier zbliżył się tym samym do istotnego poziomu 150 złotych za akcję, który próbuje pokonać już od połowy listopada.

fot. / / Bankier.pl

Zawiązanie nowej spółki

Tuż przed weekendem PlayWay ogłosił ponadto wspólne zawiązanie spółki akcyjnej Circle Games z siedzibą w Komarówce Podlaskiej. W nowym podmiocie PlayWay objął 69 proc. udziałów, reszta ma należeć do osób fizycznych.

Jak czytamy w komunikacie, głównym przedmiotem działalności Circle Games będzie portowanie gier z portfolio grupy kapitałowej PlayWaya na urządzenia VR oraz na urządzenia mobilne. Pierwszą przeportowaną w ten sposób grą ma być „Cooking Simulator VR”, a następną „Cooking Simulator” na urządzenia mobilne.

Źródło:
Adam Hajdamowicz
Adam Hajdamowicz
redaktor Bankier.pl

Redaktor działu Rynki Bankier.pl. Głównym obszarem jego zainteresowań są rynki akcji, w szczególności skupia się na opisywaniu sytuacji spółek z Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie. Śledzi także wpisy na listę ostrzeżeń publicznych Komisji Nadzoru Finansowego. Absolwent finansów i rachunkowości na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu, posiadacz licencji maklera papierów wartościowych nr 3313.

Tematy
10% zwrotu za paliwo! Sprawdź iKonto Biznes z kartą z Plusem!

10% zwrotu za paliwo! Sprawdź iKonto Biznes z kartą z Plusem!

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane: Gry komputerowe

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki