REKLAMA

Największy hotel w Polsce prawie gotowy. Pierwsi goście przyjadą w czerwcu 2022 r.

Marcin Kaźmierczak2021-10-20 12:25redaktor Bankier.pl
publikacja
2021-10-20 12:25
Największy hotel w Polsce prawie gotowy. Pierwsi goście przyjadą w czerwcu 2022 r.
Największy hotel w Polsce prawie gotowy. Pierwsi goście przyjadą w czerwcu 2022 r.
fot. Robert Neumann /

Budowa największego hotelu w Polsce dobiega końca. Hotel Gołębiewski w Pobierowie pierwszych gości będzie mógł przyjąć w czerwcu 2022 r. Pięciogwiazdkowy obiekt już jakiś czas temu zmienił nadmorski krajobraz w niewielkim Pobierowie.

Według pierwotnych założeń hotel miał przyjmować gości już w ubiegłym roku. Na przeszkodzie stanęła jednak pandemia. Obiekt ma być gotowy w pierwszej połowie 2022 r., tak by pierwsi goście mogli pojawić się w czerwcu wraz z początkiem przyszłorocznego sezonu.

W hotelu znajdzie się ok. 1,4 tys. pokoi, w których jednocześnie będzie mogło przebywać ok. 3 tys. osób. To trzykrotnie więcej niż całkowita liczba mieszkańców nadmorskiego Pobierowa i niemal tyle, ile osób zamieszkuje całą gminę Rewal.

Należący do firmy Tadeusza Gołębiewskiego hotel będzie największym tego typu obiektem w Polsce. Wszystkie pokoje będą miały łącznie 60 tys. mkw. powierzchni. Oprócz dwóch basenów – z wodą słoną i słodką, krytej pływalni, jacuzzi, sal kinowych, dyskoteki, kortów tenisowych, boisk, a nawet ścianki wspinaczkowej, w obiekcie znajdzie się centrum kongresowe mogące pomieścić 4 tys. osób – podobne do działającego choćby w Karpaczu. W przyszłości okolice hotelu mają wzbogacić się także o molo i marinę.

Choć hotel od wbicia pierwszej łopaty wzbudza swoimi rozmiarami i ingerencją w nadmorski krajobraz sporo kontrowersji, nieco inaczej mogą patrzeć na niego lokalni przedsiębiorcy i zarządzający gminą Rewal. Ta na samej sprzedaży działki, na której wcześniej znajdowała się jednostka wojskowa, zarobiła ok. 50 mln zł. Dodatkowo jedynie z tytułu opłaty klimatycznej do gminnego budżetu będzie wpływało co roku kilka milionów złotych.

Hotel stanie się także największym lokalnym pracodawcom. Na stałe będzie w nim pracować ok. 500 osób.

Pięciogwiazdkowy Hotel Gołębiewski od półtora roku buduje Tadeusz Gołębiewski, właściciel firmy Tago. Hotel w Pobierowie dołączy do sieci obiektów w Wiśle, Mikołajkach, Białymstoku i Karpaczu.

Źródło:
Marcin Kaźmierczak
Marcin Kaźmierczak
redaktor Bankier.pl

Redaktor prowadzący działu Twoje Finanse - Biznes w Bankier.pl. Zajmuje się tematyką nieruchomości. Przygotowuje raporty dotyczące cen mieszkań, pisze o trendach na tym rynku, monitoruje najciekawsze inwestycje w Polsce i za granicą. Na co dzień śledzi także rynek motoryzacyjny, a swoimi spostrzeżeniami dzieli się w sekcji Moto portalu Bankier.pl. Absolwent politologii na Uniwersytecie Wrocławskim.

Tematy
Szukasz kierowcy? Opublikuj ogłoszenie za 89,28 zł

Szukasz kierowcy? Opublikuj ogłoszenie za 89,28 zł

Advertisement

Komentarze (28)

dodaj komentarz
mroova
Nie trzeba geniusza by zrozumieć że pisowski matoł to wymyślił. Za parę lat po wzroście poziomu morza zostanie z tego wyspa dla mew i niebezpieczeństwo dla żeglugi.
niederfurzdorf
Stanie się pracodawCOM?????? Chyba pan redaktor z PSLu????? Chłopaki z pslu wiedZOM najlepiej jak należy poprawnie posługiwać się polsKOM mowOM.
podatnik-
Tak wygląda PRL bis w pigułce! Ci co wcześniej doprowadzili PRL do bankructwa a potem za grosze przy prywatyzacji PRLu go odkupili(korzystając z banków ziemskich czyt. zakopane słoiki z walutą obcą lub rodziną za granicą) powołując przy wódeczce PRL bis żyją obok nas i to jak żyją: Miller -EU(liczba afer ,w których Tak wygląda PRL bis w pigułce! Ci co wcześniej doprowadzili PRL do bankructwa a potem za grosze przy prywatyzacji PRLu go odkupili(korzystając z banków ziemskich czyt. zakopane słoiki z walutą obcą lub rodziną za granicą) powołując przy wódeczce PRL bis żyją obok nas i to jak żyją: Miller -EU(liczba afer ,w których brał udział bliska nieskończoności), Cimoszewicz-EU(ciekawe jak się czuje ofiara wypadku?), Balcerowicz-FOR, Kwaśniewski właściciel ogromnego majątku, Czarzasty - Przywódca Lewicy (właściciel wyd. MUZA, 70% hotelu w Spale,etc), Rosati poseł(nadal nie wyjaśniona rola przy FOZZ), tow Henryka Bochniarz bogactwo, i wielu, wielu innych i ktoś im coś zrobił? Czyli ci co teraz nie mają się czego bać! Nawet w Republice Południowej Afryki nastąpiło rozliczenie starych win i nowa władza puściła w skarpetkach Burów lub Afrykanerów! A w PRLu bis cisza i spokój!
ssmentek
Ta nieszczęsna budowla wygląda jak góra statku, który ugrzązł na mieliźnie i zatonął. Jest także dowodem, że jesteśmy niestety na finishu cyklu koniunkturalnego. Za pare lat nietoperze będą miały tam raj...
linquist
Szanowni Państwo, na Roztoczu nikt nie walczy o miejsce na plaży, i na kajakach popływać można.
enthe
Samorząd to rak polskiej demokracji.
mroova
Bo pis nie może jawnie kraść

Powiązane: O tym mówią ludzie

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki