REKLAMA

Hołownia: Przystępujemy do procesu rejestracji partii politycznej

2020-09-29 12:33, akt.2020-09-29 13:32
publikacja
2020-09-29 12:33
aktualizacja
2020-09-29 13:32
fot. Michał Kość / FORUM

Lider Ruchu Polska 2050 Szymon Hołownia poinformował we wtorek, że rozpoczyna zbieranie podpisów pod wnioskiem o zarejestrowanie partii politycznej. "To będzie partia, jakiej jeszcze nie było, która zaangażuje obywateli i pokaże ich sprawczość" - mówił Hołownia.

Hołownia powiedział na wtorkowej konferencji prasowej, że kończy się pewien symboliczny etap "wylewania fundamentów" ruchu. "Za chwilę przystępuję do procesu rejestracji partii politycznej, to jest ten trzeci element, którego powstanie zapowiadaliśmy. (...) Teraz to staje się ciałem, w dniu dzisiejszym rozpoczynamy tę procedurę" - powiedział Hołownia. Jak dodał, nie może podać nazwy partii do momentu złożenia dokumentów do sądu rejestrowego.

"To będzie partia, jakiej jeszcze w Polsce nie było, która nie działa w ten sposób, że sobie założy ruch obywatelski, po to, by sobie podnieść notowania, czy poprawić PR. To jest partia, którą ruch obywatelski zakłada, by mieć sprawczość w tym obszarze polityki, w którym potrzebujemy dziś sprawczości" - powiedział.

Jak dodał, będzie to ugrupowanie na samym początku "zaszczepione" przeciwko trzem najpoważniejszym chorobom, które - według niego - "toczą dziś polski system partyjny i polską demokrację". "A więc przeciwko oderwaniu się od rzeczywistości, przeciwko skoncentrowaniu się na swoich wewnętrznych problemach i wreszcie przeciwko zawłaszczaniu świata" - oświadczył.

Według niego, potrzeba dziś takiej partii i widać to wyraźnie "w sytuacji, w której w sposób doskonały rządzący zajęci są sami sobą, zamiast naszymi realnymi problemami, w sposób doskonały albo prawie doskonały opozycja zajmuje się swoimi problemami".

"Potrzebna jest nowa polityka, która zaangażuje obywateli, pokaże im ich sprawczość (...) i która będzie mądra, czyli będzie korzystała z wiedzy ekspertów" - zaznaczył Hołownia.

Michał Kobosko szefem partii

Szefem partii, której rejestrację zapowiedział we wtorek lider Ruchu Polska 2050 Szymon Hołownia, będzie Michał Kobosko. Hołownia zaznaczył, że jest to jego najbliższy współpracownik. Kobosko podkreślił, że na decyzji o powołaniu partii zaważyła obecna sytuacja polityczna.

Hołownia poinformował na konferencji prasowej, że rozpoczyna zbieranie podpisów pod wnioskiem o zarejestrowanie partii politycznej, której szefem będzie jego były pełnomocnik wyborczy Michał Kobosko. Podkreślił, że jest to jego "najbliższy współpracownik, w tej chili bardzo intensywnie zaangażowany w organizację całego ruchu".

Kobosko podkreślił, że "epicentrum" Polski 2050 będzie nadal stanowiło funkcjonujące od lipca stowarzyszenie, a nie partia. "Uznaliśmy, że czas najwyższy, że dzisiejsza sytuacja polityczna jest tak niestabilna, rozchwiana, z tego powodu postanowiliśmy rozpocząć procedurę rejestracji partii" - uzasadniał decyzję o stworzeniu partii politycznej.

Kobosko zapowiedział, że w momencie rejestracji partii ustąpi ze stanowiska wiceprezesa stowarzyszenia Polska 2050. (PAP)

autor: Monika Zdziera

mzd/ mok/

Źródło:PAP
Tematy
Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Komentarze (17)

dodaj komentarz
czy_wy_nas_macie_za_idiotow
Niby logiczne. Ale skoro tak, to po co było na starcie deklarować że partii to on nie założy? Jak inaczej chce rządzić? Jakimś wielkim fanem Szymona nie jestem ale i tak ma większe notowania niż ten beton który teraz przy korycie jest lub był wcześniej
itso_alternator
''która zaangażuje obywateli i pokaże ich sprawczość''
to jeszcze oprócz utrzymywania trzeba się angażować ? już na samym starcie widzę to jako obciążenie dla społeczeństwa, które ma ważniejsze sprawy na głowie, poza tym brzmi to jak furtka dla lobbystów, którzy reprezentują interesy mniejszości
''która zaangażuje obywateli i pokaże ich sprawczość''
to jeszcze oprócz utrzymywania trzeba się angażować ? już na samym starcie widzę to jako obciążenie dla społeczeństwa, które ma ważniejsze sprawy na głowie, poza tym brzmi to jak furtka dla lobbystów, którzy reprezentują interesy mniejszości a nie większości a żyjemy w państwie demokratycznym nie komunistycznym

"Uznaliśmy, że czas najwyższy, że dzisiejsza sytuacja polityczna jest tak niestabilna, rozchwiana, z tego powodu postanowiliśmy rozpocząć procedurę rejestracji partii"

no z tego co proponujecie to dopiero będzie jazda :) , ta partia nie jest dla obywatela tylko przedsiębiorcy, który obywatela chce wyzyskiwać i pomnażać swój majątek a nie majątek pracownika.
slawekkry
obawiam się niestety że ten gościu wiele zdziała bo gadkę ma nieprawdopodobnie gładką i przyjemną , lud to kupi na pniu,
"chleba i igrzysk" czeka nas czas

kupę przypadkowego cwanego luda się podczepi


pazdzioch_indastries
ciekawe kto to finansuje, ja obstawiam te same grupy co demokraci w usa.
pis trzyma z trumpkiem,po psl dawnej wpierane przez służby niemieckie i ruskie
czyżby to już podwaliny pod system senatorski rodem z usa?platforma nie sprawdziła się w roli demokratów więc będziemy mieli nowy twór.
mareknast
Co się tak wszyscy czepiacie tego Hołowni. Chcecie żeby do końca świata Polska rządził POPiS? Fajnie, że powstają nowe inicjatywy. Na mnie Hołownia w wyborach prezydenckich zrobił bardzo dobre wrażenie. Początkowo tez pomyślałem "kolejny celebryta", ale jak go posłuchałem np. na debatach (swoja droga pytania Co się tak wszyscy czepiacie tego Hołowni. Chcecie żeby do końca świata Polska rządził POPiS? Fajnie, że powstają nowe inicjatywy. Na mnie Hołownia w wyborach prezydenckich zrobił bardzo dobre wrażenie. Początkowo tez pomyślałem "kolejny celebryta", ale jak go posłuchałem np. na debatach (swoja droga pytania zwłaszcza na tej drugiej były od czapy, ale zawsze można było podejść do nich dość luźno) to wypowiadał się całkiem sensownie. Poczytałem trochę jego program to o dziwo wyjątkowo dużo z niego pasowało do prerogatyw prezydenta. Ja tam trzymam kciuki żeby pojawiła się jakaś nowa alternatywa. A co z tego wyniknie to zobaczymy.
(usunięty)
(wiadomość usunięta przez moderatora)
m00zyk
Żałosne... Palikot 3.0. Służby nie próżnują...
jacyna2017
Szczęście tego pana, w odróżnieniu od innych 'zdolnych' polega na tym, że nigdy nic konkretnego nie zrobił, a obecnie nie zarządza nawet jakąś oczyszczalnia ścieków, więc może stroić się na kompetentnego! Wszystko wyjdzie w praniu, kasa skądś napływa, ale zobaczymy czy energii wystarczy!
bankroll
Jacy wy jesteście naiwni, aż do porzygu. TVN za nim stoi, a ty mówisz że jest czysty jak Wisła po wylaniu g*wna z Czajki.

Powiązane: Polityka

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki