REKLAMA

Hollande wygwizdany na Salonie Rolniczym

2016-02-27 17:42
publikacja
2016-02-27 17:42

Prezydent Francois Hollande został wygwizdany w trakcie wizyty na Salonie Rolniczym. Popularna w Paryżu impreza w tym roku odbywa się w warunkach kryzysu w tym sektorze produkcji we Francji.

Prezydent Francji Francois Hollande / fot. Eric Gaillard / FORUM

Rolnicy domagali się dymisji prezydenta. Na stoiskach Salonu witały go chóralne gwizdy. Francois Hollande zachował zimną krew przypominając, w jak trudnych dla rolnictwa chwilach odbywa się tegoroczny Salon. Podkreślił, że rolnictwo dotknął wyjątkowo długotrwały i głęboki kryzys. Dodał, że Francja oczekuje szybkiej reakcji Komisji Europejskiej. Francois Hollande zaznaczył, że europejska polityka rolna to nie tylko dopłaty, ale także kształtowanie cen, a one muszą być na poziomie gwarantującym pokrycie kosztów produkcji.

Spośród polityków zabiegających o wiejski elektorat wizytę na Salonie Rolniczym zapowiedzieli: premier Manuel Valls, Nicolas Sarkozy i liderka Frontu Narodowego Marine Le Pen.

Informacyjna Agencja Radiowa/IAR/Marek Brzeziński/Paryż/mcm/wkrz

Źródło:IAR
Tematy
Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Komentarze (1)

dodaj komentarz
~spostrzegawczy
Polityka jest taka , że głównie dopłaty idą do przetwórcow i hipermarketów , a nie rolników. Bogaci się bogaca , a biedni zap... za frajer.

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki