Hodowcy podzielili koalicję

2020-09-17 07:30
publikacja
2020-09-17 07:30
fot. Mateusz Włodarczyk / FORUM

Jest przełom w rozmowach koalicyjnych – przekonują rozmówcy "Dziennika Gazety Prawnej". W czwartkowym wydaniu "DGP", informuje, że Porozumienie zgadza się na Ministerstwo Rozwoju z dodanym działem "praca" przejętym z resortu rodziny.

Według "DGP", lider Porozumienia Jarosław Gowin "walczy jeszcze o dołączenie do wzmocnionego Ministerstwa Rozwoju części instytucji podlegających obecnie pod Ministerstwo Nauki odpowiedzialnych za badania i rozwój".

"Solidarna Polska zostanie za to przy resorcie sprawiedliwości. Oba ugrupowania dostaną po ministrze bez teki" - napisano.

Dziennika zwraca uwagę, że "o ile te tematy wydają się dogadane, o tyle rośnie napięcie w koalicji na tle zmian w ustawie o ochronie zwierząt".

"Wczoraj na ulicach Warszawy protestowali przeciwko jej zaostrzeniu rolnicy. Z PiS płyną sygnały, że może on przeforsować ustawę mimo sprzeciwu koalicjantów, bo liczy na głosy opozycji. Wczoraj koalicjanci PiS zbierali podpisy pod poprawkami, które miałyby złagodzić jej treść. Jedna z nich to 10-letnie vacatio legis (a nie roczne)" - czytamy w "DGP". (PAP)

rud/ jann/

Źródło:PAP
Tematy
Konto osobiste Banku Millennium 360° i 360° Junior w promocji z premią do 290 zł!

Konto osobiste Banku Millennium 360° i 360° Junior w promocji z premią do 290 zł!

Komentarze (1)

dodaj komentarz
masekrut555
Znowu udobruchali Solidarność i Agrounie? HAHAHA który to już raz? Nigdy się nie nauczą bo na świecie się nie znają, z ręką w nocniku za każdym razem się budzą.

Marcheweczka cyk

Powiązane: Rząd Mateusza Morawieckiego

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki