Kilkanaście tysięcy przedstawicieli sektora kultury i rozrywki wzięło udział w marszach i wiecach zorganizowanych w czwartek w 28 miastach Hiszpanii. Ich uczestnicy domagali się od rządu zniesienia restrykcji epidemicznych i wdrożenia programu wsparcia finansowego dla branży.


Największe protesty odbyły się w Barcelonie, Madrycie, Sewilli, Maladze oraz Bilbao. Udział wzięli w nich m.in. przedstawiciele firm zarządzających dyskotekami, teatrami i kinami, organizatorzy wydarzeń rozrywkowych, a także aktorzy i muzycy.
Jak wyjaśnił Ivan Espada z organizacji reprezentującej artystów Alerta Roja, czwartkowe protesty służą zwróceniu uwagi rządu Pedra Sancheza na trudną sytuację branży kultury i rozrywki po wprowadzonych w związku z Covid-19 ograniczeniach, m.in. w działalności dyskotek, ośrodków kultury i klubów tanecznych.
Espada wskazał, że ludzie sektora kultury i rozrywki wyszli na ulice, aby zaprotestować przeciwko dramatycznej sytuacji swojej branży, której praca wskutek restrykcji związanych z epidemią została znacząco ograniczona, a której stan oceniają jako “katastrofalny”.
W czwartek organizatorów protestów poparła m.in. odpowiedzialna za departament kultury w rządzie wspólnoty autonomicznej Madrytu Andrea Levy. Powiedziała ona, że ograniczenia w działaniu placówek kultury i rozrywki doprowadziły tę branżę do paraliżu, a “żądania jej przedstawicieli są w pełni uzasadnione”. (PAP)

Podatkowy rozkład jazdy i wskaźniki kadrowo-płacowe na 2023. Ściąga dla przedsiębiorcy
Od stycznia 2023 r. zmieniły się wskaźniki kadrowo-płacowe. Prezentujemy najważniejsze zmiany. I zachęcamy do pobrania pliku pdf. Pobierz e-book bezpłatnie lub kup za 20 zł.
Masz pytanie? Napisz na marketing@bankier.pl
zat/ akl/