REKLAMA

Hiszpania: Podemos wystawiła nielegalnie faktury na ponad 400 tys. euro

2020-08-08 21:13
publikacja
2020-08-08 21:13
fot. Pixabay / Pexels

Trybunał Obrachunkowy (TCU) Hiszpanii potwierdził, że współrządząca krajem partia Podemos wystawiła nielegalnie faktury na ponad 425 tys. euro przed wyborami parlamentarnymi w 2019 r. - poinformowały w sobotę hiszpańskie media.

TCU, będący hiszpańskim odpowiednikiem polskiej Najwyższej Izby Kontroli, wykazał w raporcie, że nieprawidłowości finansowe dotyczą kampanii przed wyborami parlamentarnymi z 28 kwietnia 2019 r.

Madrycki dziennik “ABC”, który miał dostęp do sprawozdania TCU, wskazał, że ponad 290 tys. euro wydanych przez Podemos rzekomo na kampanię wyborczą faktycznie “nie miało z nią nic wspólnego”. Pozostała kwota dotyczy wydatków Podemos, których faktury są pozbawione celu transferu środków. Te również Trybunał Obrachunkowy uznał za wydane niezgodnie z prawem.

Według “ABC” niezgodne z prawem praktyki dotyczyły m.in. transferów pieniędzy między lewicowym ugrupowaniem z Hiszpanii a firmą konsultingową powiązaną z reżimem w Wenezueli.

Dziennik “El Mundo” wskazał, że część środków, jakie władze Podemos wydały przed wyborami, trafiła na konto firmy konsultingowej Neurona. Gazeta twierdzi, że spółka ta ma powiązania z wenezuelskim reżimem Nicolasa Maduro.

Współpracę z bliską reżimowi w Caracas firmą konsultingową potwierdził już na Twitterze były działacz Podemos Jose Manuel Calvente. (PAP)

zat/ kar/

Źródło:PAP
Tematy
Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Komentarze (7)

dodaj komentarz
kowalzmordoru
To pisz donos do prokuratury towarzyszu. Ciekawe że złodzieje wszędzie widzą złodziei
suweren20
Podemos to taki hiszpański PiS. Tylko mniejszej skali.
and00
Nie kłam, w PE nalezą do Zjednoczona Lewica Europejska – Nordycka Zielona Lewica
Gdzie tu PiS cokolwiek wspólnego z PiS widzisz?
To są tak zwane fake newsy
jes odpowiada and00
Ty nie kłam. PiS to lewica tylko narodowa i to tylko na pokaz. Najwięcej byłych członków PZPR, TW i UB-ów.
kowalzmordoru odpowiada jes
Kłamstwo powtórzone 100 razy staje sie prawdą jak mówi twj nauczyciel dr Goebbels. Musisz powtórzyc posta jeszcze tylko 99 razy.
przemek_opinia
Czyli jak wyglądają rządy lewicy i komunistów.

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki