REKLAMA

Historyczny rekord w NBA. Houston Rockets zmieniają właściciela

Adam Hajdamowicz2017-09-05 17:55redaktor Bankier.pl
publikacja
2017-09-05 17:55

Tilman Feritta kupi koszykarski klub Houston Rockets za rekordowe 2,2 mld dolarów. To największa transakcja w historii NBA i całego amerykańskiego sportu.

/ fot. Kathy Hutchins / FORUM

Zakup klubu przez Ferittę przyćmił rekordowe 2 mld USD, za które Steve Ballmer (udziałowiec Microsoftu) nabył w 2014 r. inny klub z NBA, Los Angeles Clippers. Dwa lata wcześniej za podobną kwotę właściciela zmienił hokejowy klub Los Angeles Dodgers.

Dotychczasowy właściciel klubu z Houston, Leslie Alexander przejął go przed sezonem 1993-94 za „jedyne" 85 mln USD. W ostatnim zestawieniu z lutego tego roku, magazyn "Forbes" wycenił Rakiety z Houston na 1,65 mld USD, co dawało im ósmą pozycję w NBA.

Tilman Feritta jest prezesem Landry’s wycenianego na 3,1 mld dolarów, co sprawia, że jest on najbogatszym restauratorem na świecie. Sporo pieniędzy zarobił także na kasynach. Feritta jest także gwiazdą programu „Billion Dollar Buyers” emitowanego przez CNBC, który to niedawno doczekał się już drugiej edycji.

Źródło:
Adam Hajdamowicz
Adam Hajdamowicz
redaktor Bankier.pl

Redaktor działu Rynki Bankier.pl. Głównym obszarem jego zainteresowań są rynki akcji, w szczególności skupia się na opisywaniu sytuacji spółek z Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie. Śledzi także wpisy na listę ostrzeżeń publicznych Komisji Nadzoru Finansowego. Absolwent finansów i rachunkowości na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu, posiadacz licencji maklera papierów wartościowych nr 3313.

Tematy
Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Komentarze (1)

dodaj komentarz
prs
Mowi sie, ze cena sprzedazy firmy to jej trzyletni dochod...

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki