Henryka Bochniarz za równym parytetem w Sejmie

Henryka Bochniarz, członek rady programowej Kongresu Kobiet, uważa, że w Parlamencie powinno zasiadać tyle samo kobiet, co i mężczyzn.

Henryka Bochniarz, która była gościem Programu trzeciego Polskiego Radia powiedziała, że jej zdaniem nadszedł czas na zmiany i wprowadzenie "prawdziwych parytetów".

Henryka Bochniarz uważa, że zmiany zostaną wprowadzone prawdopodobnie jesienią. Według niej dobrym rozwiązaniem byłoby zastosowanie tzw. suwaka. Oznacza to, że na liście wyborczej byłoby na zmianę nazwisko kobiety i mężczyzny.

Gość radiowej Trójki powiedział, że doświadczenia innych krajów nauczyły nas, że dopiero wprowadzenie kwoty powyżej 30% daje realne możliwości zmian. Zaznacza jednak, że jest to indywidualna sprawa każdego państwa. Bochniarz dodała także, że w kwestii parytetu przy wyborach do Parlamentu Europejskiego należy szukać rozwiązań i propozycji poprzez instytucje europejskie. Na razie inicjatywa nie została jednak podjęta. Powiedziała też, że w Kongresie Kobiet, który odbędzie się za miesiąc, udział polityków będzie bardzo ograniczony. Na pewno zaproszonymi będą premier i prezydent. Liderzy opozycji nie pojawią się na liście gości.

IAR/Informacyjna Agencja Radiowa/lu/sk
Źródło: IAR

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 0 ~nikt

HAHAHAHAHAHAHAH równe parytety... RÓWNE PARYTETY hahahah! oksymoron :D czego to w rządzie nie wymyślą

! Odpowiedz
0 0 ~janusz

Siedzi u Komora i w głowie jej sie przewraca jak jej guru. cała kancelaria jakaś wypaczona, kolorowo-czerwona , obrzydliwie żenująca. niech ta pani ustawi najpierw u siebie parytety sumienia i parytety wartości a potem niech myśli. A może jeszcze do parytetów dołaczyć ot tak sobie nagrode w liczbie głosów? Sa równe prawa i nie ma w konstytucji parytetów dla kobiet czy mężczyzn. Własna nieudolność polityczna chce wprowadzić do sejmu parytetami. Pracuj kobieto tak by ludzie chcieli cie wybrac bez parytetów. Jak na razie działasz ze szkodą dla kraju i społeczeństwa.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
0 0 ~ddd

za długo na słońcu leżała, a swoją drogą to jeżeli takie pomysły zgłaszają liderzy to strach pomyśleć jakie pomysły się lęgną w głowach tych za ich plecami ...

! Odpowiedz
0 0 ~kali

Jednomandatowe okręgi, i niech walczą na równi z innymi. Tak rozumiem parytet.

! Odpowiedz
0 0 ~adsenior

Taaa, nie ważne co ma w głowie, co reprezentuje, lecz to co ma między nogami! Coś Heni bije w czerep?

!
Polecane
Najnowsze
Popularne

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 3,4% XII 2019
PKB rdr 3,9% III kw. 2019
Stopa bezrobocia 5,2% XII 2019
Przeciętne wynagrodzenie 5 213,27 zł X 2019
Produkcja przemysłowa rdr 3,8% XII 2019

Znajdź profil